22:42

Veče "RB" momaka: Het-trik Šeška i Akturkoglua, Haland u finišu odneo pobedu

Fudbaleri Slovenije, Norveške, Turske i Velsa odneli su pobede u mečevima drugog kola "B" divizije Lige nacija.

Profimedia

Heroj večeri bio je svakako slovenački napadač Benjamin Šeško koji je postigao sva tri gola u pobedi nad Kazahstanom (3:0) u meču grupe 3 igranom u Stožicama.

Napadač Lajpciga je pogađao u 23, 28. i 63. minutu meča, te je tako posle gola u prvom kolu protiv Austrije jedini igrač u ovom rangu UEFA takmičenja sa više od tri gola (4).

Šeško je doneo tri boda i prvu pobedu Sloveniji u takmičenju, kao i prvo mesto u grupi pred duel sa Norveškom.

Za "zmajčeke" su svih 90 minuta odigrali Timi Elšnik i Vanja Drkušić, fudbaleri Crvene zvezde.

Kada već spominjemo tu reprezentaciju, Norvežani su takođe stigli do pobede i samo ih slabija gol razlika deli od čeonog mesta.

U Oslu je nadigrana Austrija rezultatom 2:1, a heroj pobede je bio Erling Haland – još jedan bivši igrač timova iz "Red Bul" porodice.

Napadač Sitija je u 83. minutu, a posle prvog poluvremena u kom smo videli po gol na obe strane, uspeo da iskontroliše srećan odbitak i sirovom snagom ispred protivničkog gola dođe do šanse za gol koju je i iskoristio.

U grupi 4, Turska je savladala kod kuće Island rezultatom 3:1.

I na meču u Istanbulu smo imali het-trik heroja. Reč je o novom fudbaleru Benfike Keremu Akturkogluu koji se po prvi put vratio u tursku prestonicu po odlasku u Lisabon.

Bivši član Galatasaraja je redom pogađao u drugom, 52. i 88. minutu, a jedan gol mu je čak i poništen.

Turska je sa ovom pobedom izbila na prvo mesto grupe sa četiri boda, pred meč sa Crnom Gorom. Island je drugi sa tri.

U drugom meču ove grupe Vels je dobio Crnu Goru rezultatom 2:1.