Fudbal 4

9.9.2024.

20:04

Silovito tzv. Kosovo bez milosti na Kipru

Fudbaleri tzv. Kosova ubedljivo su savladali Kipar na gostovanju rezultatom 4:0 u meču drugog kola "C" divizije Lige nacija.

Profimedia

Posle ubedljivog poraza od Rumunije (3:0), gostujući fudbaleri su na Larnaki odigrali jedan od najboljih mečeva u poslednje vreme.

Uprkos tome što su poraženi na prethodna dva meča van Prištine, ovoga puta su već u prvih 20 minuta stigli do ekspresna dva gola prednosti.

Zahvaljujući najboljem igraču te reprezentacije Vedatu Murićiju koji je najpre realizovao penal u devetom minutu, a nedugo potom i duplirao svoj učinak.

U igru su na pauzi između poluvremena ušli Rahmani i Delova i baš oni postigli treći i četrti gol kosovskih fudbalera u 48. i 55. minutu.

Tzv. Kosovo je sa ovom pobedom stiglo do drugog mesta grupe 2 pred meč Rumunije i Litvanije (20.45).

U sledećem kolu, tzv. Kosovo će gostovati Litvaniji, dok će Kipar dočekati Rumuniju.