Fudbal 1

17.3.2024.

10:40

Filip Stanković odbranio prvi penal – Inter ima plan za Seriju A VIDEO

Filip Stanković, sin Dejana Stankovića, golman je Intera na pozajmici u Sampdoriji. I prethodne večeri je odbranio svoj prvi penal u profesionalnoj karijeri u Italiji.

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
Printscreen/X

Mladi srpski čuvar mreže je u 30. kolu Serije B bio heroj pobede Đenovljana (1:0), pošto je "skinuo" jedanaesterac Đuzepeu Sibiljiju u 72. minutu.

Time je omogućio Sampi da u 87. minutu golom Pajtima Kasamija dođe do sva tri boda na ovom gostovanju.

Filip Stanković je peti put u sezoni sačuvao svoju mrežu.

Ovo mu je, dakle, prvi penal u profesionalnom fudbalu na "čizmi", a prethodno je odbranio dva udarca sa "bele tačke" dok je bio u holandskom Volendamu.

Filip Stanković ima 22 godine, ali se još nije oprobao u Seriji A.

To bi moglo da se promeni naredne sezone, jer sa "Đuzepe Meace" stižu najave da će mu sledeće sezone naći novi klub, i to u elitnom takmičenju.