Fudbaleri Hrvatske ostvarili su prvu pobedu u novom ciklusu Lige nacija.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/Marin Franov

U A diviziji Grupa 1, "vatreni" su na Opus areni u Osijeku pobedili Poljsku sa 1:0 (0:0).

Tako su posle poraza od Portugala u prvom kolu (2:1), upisali trijumf, ali do njega nisu došli tako lako.

U prvom delu nije bilo ozbiljnijih prilika, da bi u nastavku Hrvatska prvu pretvorila u gol.

Igrao se 52. minut kada je iskusni Luka Modrić savršeno izveo slobodan udarac sa 18 metara i pogodio desni gornji ugao.

Pet minuta kasnije Igor Matanović je mogao da duplira prednost kada je pogodio prečku.

Poljaci su u 72. uzvratili na isti način, tada je prečku uzdrmao Robert Levandovski.

U drugom meču grupe, u Lisabonu, Portugal je pobedio Škotsku sa 2:1 (1:0).

U centru pažnje bili su sadašnji i bivši igrači Mančester junajteda, strelci Bruno Fernandeš, Kristijano Ronaldo i Skot Mektomini.

Škoti su poveli u sedmom minutu kada je Mektomini posle centaršuta sa leve strane sa par metara glavom poslao u mrežu domaćina.

Portugal je u 54. minutu stigao do izjednačenja.

Kapiten Mančester junajteda se odlučio na udarac sa 18 metara, golman Škotske Gan odbio je loptu u malu mrežu za 1:1.

Kada se očekivalo da se završi nerešeno, u 88. minutu, dobra akcija domaćina, asistirao je Diogo Žota, a Ronaldo postigao 901. gol u karijeri za pobedu Portugala.

Standings provided by Sofascore

Konačno u C diviziji u Grupi 1, Švedska je pobedila Estoniju sa 3:0 (3:0).

Sav posao domaćini su završili u prvih 45 minuta, Viktor Đokereš je postigao vodeći gol u 30. minutu, da bi Aleksandar Isak u 40. povisio na 2:0.

Đokereš je minut pre odlaska na odmor pogodio za konačnih 3:0.

Estonci su od 62. minuta igrao sa desetoricom jer je drugi žuti karton dobio Kevor Palumec.