Reprezentacija Bugarske zabeležila je prvu pobedu u Grupi 3 C Lige nacija.

Tnjug/AP Photo/Tony Uzunov

Na stadionu "Hristo Botev" u Plovdivu pobedli su Severnu Irsku sa 1:0 (1:0).

Tako posle dva odigrana kola dele prvu poziciju sa Belorusijom i ukupno četiri boda.

Meč je rešen u 40. minutu kada je golman Severne Irske Pikok-Farel napravio kardinalnu grešku, to je iskoristio Kiril Despodov da zatrese mrežu za konačnih 1:0.

Ranije u istoj grupi Belorusija je kao gost pobedila Luksemburg sa 1:0 (0:0).

Strelac jedinog pogotka bio je Valerij Gromiko u 76. minutu.

Standings provided by Sofascore

Takođe u C Diviziji, ali u Grupi 1, tim Slovačke je pobedio Azerbejdžan sa 2:0 (2:0).

Slovaci su i letos na Euro pokazali dobru formu i sada to prenose i u Ligu nacija.

Vodeći su u grupi sa dve pobede i bez primljenog gola.

Na meču u Košicama sve je završen u prvom poluvremenu prvo je Ondžej Duda u 22. iz penala doneo prednost domaćinu, da bi četiri minuta kasnije pobedu overio David Strelec.

Konačno u D Diviziji, u okviru Grupe 1 Gibraltar i Lihtenštajn su odigrali nerešeno, 2:2 (1:0).

Strelci za Gibraltar bili su Voker u osmom i Skanlon u sedmom minutu nadoknade drugog dela, dok su golove za Luksemburg dali Ferhat Saglam u 53. i Nikolas Hasler u 14. minutu nadoknade drugog poluvremena.