Fudbal 1

7.9.2024.

22:40

"Petarde" Nemačke i Holandije uz gol Pavlovića VIDEO

Fudbaleri Nemačke dekasirali su selekciju Mađarske rezultatom 5:0 (1:0) u prvom kolu "A" divizije Lige nacija.

Tanjug/AP Photo/Michael Probst

"Panceri" su u Dizeldorfu bili veoma razigrani i do nogu su potukli nimalo naivne Mađare.

Domaćin je poveo u 26. minutu kada je mrežu Petera Gulačija zatresao Niklas Fulkrug, a asistenciju upisao Džamal Musijala.

Mađari su bili u igri i nisu se povlačili pod pritiskom Nemaca, a početkom drugog dela su imali zicer. Salaj je bio sam ispred golmana Ter Štegena, ali je Andrih u poslednjem trenutku stigao da sa leđa spreči čist pogodak.

Iz tog kornera za Mađarsku je sevnula kontra koju je sam istrčao Džamal Musijala i duplirao prednost na 2:0.

Tada je meč prelomljen, pošto su Mađari posle toga potpuno pali, a Nemci im do vrha napunili mrežu.

Najpre je u 66. minutu Florijan Virc lepo pogodio sa ivice kaznenog prostora, da bi se u strelce upisao i Aleksandar Pavlović.

Nesuđeni reprezentativac Srbije je u 77. minutu postigao svoj prvi pogodak u dresu selekcije Nemačke, a u 81. minutu je Kai Haverc iz penala kompletirao "petardu".

U istoj grupi, Holandija je u Ajndhovenu nadigrala Bosnu i Hercegovinu rezultatom 4:2 (2:1).

Goleadu je započeo Džošua Zirkze u 13. minutu, ali je "zmajeve" u život vratio Demirović u 27.

Rejnders je u 43. minutu pogodio prečku, a četiri minuta kasnije u nadoknadi i mrežu za 2:1 na poluvremenu.

"Lale" su počele da lome goste u 56. minutu kada se i Kodi Gakpo pogodio za 3:1.

Iako je Edin Džeko u 73. minutu smanjio na 3:2, Bosna više od toga nije mogla.

U 88. minutu je Vut Veghorst doneo Holandiji četvrti gol, a konačnih 5:2 postavio Ćavi Simons u drugom minutu nadoknade.