19:56

Gruzija "pregazila" Češku

Fudbaleri Gruzije su rezultatom 4:1 pobedili Češku na startu Lige nacija.

AP Photo/Tamuna Kulumbegashvili

Gruzija je fantastično počela 1. grupu B Lige nacija i sa 4:1 ubedljivo savladala Češku na svom terenu.

Sve je počelo u 33. minutu kada je Hviča Kvarachelija iskoristio jedanaesterac i doneo Gruziji vođstvo, a do kraja poluvremena nije bilo golova.

Na startu drugog dela meča, on je bio asistent Čakvetadzeu za 2:0, a onda deset minuta kasnije pogađa Mikautadze i na 4:0 povisio je Kočorašvili.

Za konačnih 4:1 postarao se Kavlah u 80. minutu utakmice.

Standings provided by Sofascore

Danas su rezultatom 1:1 odigrali Farska Ostrva i Makedonija, a u drugom meču te grupe smo videli pobedu Jermenije od 4:1 nad selekcijom Letonije.

Za Jermene su strelci bili Bihahčjan u 6. minutu, pa je autogolom Harutjunjan izjednačio na 1:1 u 9. minutu. Dubra se revanširao i postigao autogol za 2:1 u 35. minutu, a onda Zelarajan u 48. pogađa za 3:1 i konačnih 4:1 postavlja Spertsjan u 86. minutu.

Reprezentacija Moldavije je sa 2:0 pobedila Maltu.

Strelci su bili Kajmakov u 32. minutu i Nikulesku u 49. minutu prvog poluvremena sa "bele tačke".