Fudbal 0

7.9.2024.

17:08

Makedonci iz penala izbegli poraz na Farskim ostrvima

Fudbalske reprezentacije Farskih ostrva i Severne Makedonije podelili su bodove na startu Lige nacija rezultatom 1:1 (1:0).

Profimedia

Iako su naši južni susedi bili favoriti, susreli su se sa zaostatkom već od 9. minuta.

Tada je dosuđen penal za Farane koji je u vođstvo pretvorio Viljormur Davidsen.

Makedonci su morali da napadnu i već u drugom minutu nastavka dobili su jedanaesterac. Tada je na 1:1 izjednačio Enis Bardi.

U nastavku je Severna Makedonija imala prilike preko Darka Čurlinova i Lirima Ćamilija, dok su Farska ostrva mogla do potpunog iznenađenja u 78. minutu, ali je Stole Dimitrievski zaustavio šut Solvija Vatnamara u situaciji jedan na jedan.

Od 18 časova u okviru iste grupe igraju Jermenija i Letonija. U drugom kolu, Letonija će ugostiti Farska Ostrva, dok će Severna Makedonija biti domaćin Jermeniji.