Fudbal 9

6.9.2024.

22:38

Italijansko veče usred Pariza – Francuzi oborili rekord, ali ostali bez bodova

Fudbaleri Italije savladali su Francusku u Parizu na startu Lige nacija rezultatom 3:1.

Profimedia

Ovo je prvi poraz reprezentacije Francuske na stadionu Parko Prinčeva, gde se igrao ovaj meč zbog zauzetosti stadiona Francuska u Sen Deniju.

Strelci za Italijane su bili Dimarko, Fratezi i Raspradori, dok je za Francuze pogodio Barkola.

Italijani će u sledećem meču igrati protiv Izraela, dok Francusku očekuje okršaj protiv Belgije.

Uvek na utakmice Francuske i Italije prirede pravi spektakl, pa je tako bilo i sada.

Nisu svi navijači nas stadionu Park prinčeva došli do svojih mesta, a domaća reprezentacija je došla do prednosti.

Očajnu reakciju Di Lorenca posle pasa Kambiaza je iskoristio mladi Bredli Barkola, koji je oduzeo loptu beku Napolija, pobegao defanzivcima Italije i preciznim udarcem savladao Donarumu, za jedan od najbržih golova i istoriji Lige nacija.

Italijani su u tim momentima izgledali bokserskim rečnikom rečeno grogirano, nisu znali šta ih je snašlo, a to Francuzi nisu mogli da iskoriste.

Jeste da su trikolori imali posed lopte, ali nisu mogli da dođu do drugog gola.

Azurima je trebalo jedno pet minuata da se oporave od šoka, a kada su došli sebi krenuli su i da stvaraju šanse.

Prvo je neverovatnu priliku propustio Mateo Retegi, kojeg je Fratezi sjajno uposlio posle odličnog centaršuta Pelegrinija, međutim mladi napadač se nije najbolje snašao, već je glavom loptu poslao na prečku.

To je malo probudilo Francuze koji su mogli da uvećaju prednost preko Mbapea, ali je Donaruma koji je do ove sezone bio njegov saigrač u PSŽ, uspeo da zaustavi njegov pokušaj.

Usledio je malo mirniji period igre, posle jakog ritma, koji je trajao nekih 15 minuta. Tu malu letargiju je presekao Retegi koji je pokušao da se iskupi za promašaj na startu meča, ali je Menjon bio na mestu.

Profimedia

I to je bio samo uvod u ono šta će se desiti četiri minuta kasnije.

Prvo je Kambiazo poslao loptu na levu stranu terena, gde je Dimarko uposlio Tonalija, a fudbaler Njukasla koga dugo nije bilo na terenu pokazao je da se radi o pravom majstoru fudbala. Petom je vratio loptu Dimarku, koji je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao Menjona za izjednačenje u Parizu.

Mogli su Italijani i do totalnog preokreta, ali je Retegi koji se propisno ispromašivao na ovom meču glavom loptu prebacio preko gola.

Podigli su Francuzi nivo igre posle gola Italije, hteli su da na poluvreme odu sa golom viška, ali se to na kraju nije desilo.

Najbliži novom vođstvu su bili u 39. minutu kada je udarac strelca prvog gola Bredlika Barkola završio tik pored leve stative.

Pre toga Donaruma je imao posla da zaustavi pokušaje Mbapea i Grizmana, ali je u tome uspeo, tako da je posle 45 minuta igre na stadionu Park Prinčeva rezultat na semaforu bio 1:1.

Bolje su Italijani ušli u drugo poluvreme, što se moglo videti i po agilnosti igrača u belim dresovima.

A to se i na semaforu videlo od 51. minuta kada je Italija došla do prednosti.

Tanjug/AP Photo/Michel Euler

Oduzeta lopta na sredini terena, Retegi je dobio loptu na desnoj strani, sjajno je uposlio Fratezija, a ovaj je ispružio nogu i tako smestio loptu u mrežu Francuza.

I to samo pokazatelj kakvo smo drugo poluvreme videli.

Francuska bez velikog napadačkog umeća, što ne liči na njih, Kilijan Mbape se nije video na terenu u drugom delu meča. Jeste da su Francuzima nedostajali nekolicina bitnih igrača , ali to nije opravdanje za ovaku lošu partiju u drugom delu meča.

Ako su bili šokirani posle drugog, onda posle trećeg su bili utučeni.

Igrao se 74. minut kada je Udogi lepo uposlio Raspadorija, koji je prevario gotovo celu odbranu Francuske i na kraju savladao Menjona za pozorišnu tišinu na Parku prinčeva.

Italijani su tako do kraja meča odbili malobrojne napade Francuza i zasluženo došli do velike pobede na startu Lige nacija.

Utakmica koja se igrala na stadionu Park Prinčeva, a sva dešavanja sa ovog meča mogli ste pratiti putem našeg LAJV BLOGA.

Kraj utakmice

Italijani su na startu Lige nacija savladali Francusku rezultatom 3:1.

22:34

90+4' Šansa za Konea

Udarac Konea van kaznenog prostora, koji zamalo nije završio u mreži Italijana.

22:33

90+1' Donaruma siguran

Dembele je pokušao da iznenadi Donarumu, ali je italijanski golman bio spreman.

22:29

90' Nadoknada

Još pet minuta fudbala na Parku Prinčeva.

22:24

86' Prodor Mbapea

Mbape je prošao po desnoj strani, vratio loptu u srce kaznenog prostora, gde je dobro reagovao Majk Menjon i tako sprečio Francuze da smanje prednost Italijana.

22:22

81' Menjaju i Italijani

Iz igre su izašli Dimarko i Retegi, dok su umesto njih na terenu Brešijanini i Mojze Ken.