Levandovski i Poljska "srušili" Škotsku – penal u 97. minutu! VIDEO

Fudbaleri Poljske pobedili su Škotsku rezultatom 3:2 u prvom meču Lige Nacija.

EPA-EFE/Leszek Szymanski

Liga Nacija je u prvom kolu videla remi Srbije i Španije u Beogradu odnosno pobedu Danske nad Švajcarskom posle velike drame.

U ostalim mečevima, Poljska je sa 3:2 nadigrala Škotsku na gostujućem terenu.

Sve je počelo u 8. minutu kada je Šimanski doneo Poljacima vođstvo, da bi Robert Levandvoski u 44. minutu sa penala povisio na 2:0.

Odgovorili su Škoti u 46. minutu preko Gilmora, da bi Mektominej u 76. minutu izjednačio na 2:2. Delovalo je da će meč biti završen bez pobednika, a onda...

Penal za Poljsku i u 97. minutu Zalevski donosi pobedu! 3:2 u Glazgovu posle ogromne drame.

Standings provided by Sofascore

Što se tiče ostalih mečeva, u Ligi C grupi 1 videli smo pobedu Slovačke nad Estonijom rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola bio je Suslov u 70. minutu utakmice.

U prvom susretu ove grupe, Švedska je pobedila Azerbejdžan rezultatom 3:1.

Azerbejdžan je promašio penal u prvom poluvremenu i sa rezultatom 0:0 otišlo se u svlačionice, a onda Aleksander Isak pogađa dva puta, prvo u 65. minutu, a onda i u 71. minutu za 2:0.

Đokereš u 80. minutu sa penala povećava na 3:0, a konačan rezultat postavio je Dadašov samo dva minuta kasnije.

U Ligi C grupi 3 smo videli remi bez golova Bugarske i Belorusije, a osim meča završenim najnepopularnijim rezultatom bilo je i crvenog kartona koji je Bugarin, Filip Krastev zaradio u 73. minutu.

Drugi meč su odigrali Severna Irska i Luksemburg i Severna Irska je pobedila rezultatom 2:0 na svom stadionu u Belfastu.

Prvi gol su postigli u 11. minutu kada je pogodio Mekner, a pet minuta kasnije je strelac bio Balard.