Fudbal 3

1.9.2024.

18:44

Zvezdin rival nastavio dominaciju – 18 golova u četiri meča

Fudbaleri PSV-a su rutinski savladali Go Ahed Iglse sa 3:0, u četvrtom kolu holandskog šampionata.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Ekipa iz Ajndhovena je upisala i četvrtu uzastopnu pobedu i to ubedljivu i sada ima 18:3 gol razliku.

Koliko dominantno igra PSV, govori o tome da je drugoplasirana ekipa postigla pet, a trećeplasirana šest golova.

Domaća ekipa je do prednosti došla u 11. minutu kada je Gus Til pogodio na asistenciju Luka De Jonga.

Uspeo je PSV da udvostruči prednost u 27. minutu. Ponovo se u ulozi asistenta pronašao De Jong, a pogodak je postigao Hirving Lozano.

Stvari nisu bile najbolje za PSV, iako su vodili, dvostruki strelac se povredio u 35. minutu, tako da je napustio teren, a zamenio ga je Rikardo Pepi.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata i domaća ekipa je otišla na pauzu sa dva gola prednosti.

Tačku na meč i konačan rezultat postavio je Džoi Verman u 63. minutu, kada je savladao Luku Pogmana posle dodavanja Malika Tilmana – 3:0.

PSV u sledećem kolu gostuje NEC-u, dok Go Ahed Iglsi putuju u Roterdam na duel sa Spartom.