Fudbal 4

18.8.2024.

21:15

Gent u "četvrtoj brzini" pred Partizan

Fudbaleri Genta ubedljivo su savladali Vesterlo rezultatom 4:1 (3:1) u meču 4. kola belgijske Župiler lige.

EPA-EFE/HENNING BAGGER

Belgijski plavo-beli su tako napravili odličnu uvertiru u dvomeč protiv Partizana u plej-ofu za Ligu konferencije.

Sve je bilo rešeno sredinom prvog poluvremena, kada je domaćin dao tri gola u razmaku od šest minuta.

Najpre je u 27. minutu rivala načeo Gerkens, dva minuta kasnije se u strelce upisao i Fernandes-Pardo, da bi u 32. "blic-krig" kompletirao Gandelman.

Vesterlo je utešni gol dao u 41. minutu preko Sajadmaneša i taj rezultat je ostao na snazi do 10 minuta pre kraja kada je Delorg-Kneper stavio tačku na ubedljiv trijumf Genta.

Prvi susret srpskog i belgijskog predstavnika zakazan je za četvrtak od 20.15 na stadionu u Humskoj, dok će revanš biti sedam dana kasnije.