Fudbal 6

13.8.2024.

20:30

Mitrović spasao, SMS uveo Al Hilal u finale VIDEO

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović postigao je gol u polufinalu Superkupa Saudijske Arabije.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Profimedia

"Mitrogol" je svojim pogotkom u poslednjem minutu regularnog dela spasao Al Hilal poraza od Al Ahlija.

Rival je vodio od 66. minuta i gola Roberta Firmina, ali je Mitrović u svom stilu, glavom, savladao Eduara Mendija i tako izjednačio na 1:1, da bi posle penal-serije Al Hilal slavio sa 4:1.

Inače, kod gola srpskog centarfora, Salem Al Davsari je poslao upotrebljiv centaršut sa leve strane, da bi Mitrović sa ivice peterca pogodio mrežu Al Ahlija.

Al Hilal, koji je prošle sezone osvojio "triplu krunu", uspeo je da se oporavi u finišu i izbegne poraz.

Na terenu su pored Mitrovića bili i Sergej Milinković-Savić. Renan Lodi, Ruben Neveš takođe...

Srpski duo je bio precizan i u penal-seriji, a golove su za Al Hilal postigli još Al Davsari i Neveš.

Rival u finalu biće im bolji iz duela Al Nasr – Al Tavon.