Fudbal 3

7.8.2024.

8:47

Jović pogodio protiv Barselone VIDEO

Srpski fudbaler Luka Jović bio je strelac u pobedi Milana nad Barselonom u prijateljskoj utakmici (3:2).

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Profimedia

"Rosoneri" su slavili posle boljeg izvođenja penala (4:3), nakon što je rezultat u regularnom delu bio 2:2.

Jović je mrežu Blaugrane zatresao već u 10. minutu, na asistenciju Kristijana Pulišića.

Luki nije bilo teško da na drugoj stative sačeka loptu i savlada Marka Andrea ter Štegena.

Pulišić je pet minuta kasnije i sam uspeo da se upiše u strelce, da bi Robert Levandovski do pauze, golom u 22. minutu, smanjio zaostatak.

Jović je izašao iz igre na poluvremenu, da bi Barselona u 58. opet preko Levandovskog izjednačila rezultat.

Igrači Milana bili su nešto bolji tokom penal-serije, koja je bila okončana promašenim jedanaestercom Mikaila Fajea.

Pobedu protekle večeri na turneji u Americi ostvario je i Real Madrid, nad Čelsije (2:1).

Lukas Vaskes je doneo prednost šampionu Evrope u 19, da bi Brahim Dijas u 27. duplirao prednost Madriđana.

Konačan rezultat postavio je Noni Madueke u 39. minutu utakmice.