Partizan rutinski sa Pančevcima, debitovao Grimaldo, Jovanović odbranio penal

Fudbaleri Partizana sačuvali u stopostotan učinak u novoj sezoni Superlige Srbije.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Dušan Milenković/Starsport

Na stadionu u Humskoj, izabranici trenera Aleksandra Stanojevića pobedili su u 3. kolu Železničar iz Pančeva sa 2:0 (2:0).

Tako su posle pobeda nad Napretkom i Jedinstvom iz Uba, savladali i Pančevce i to potpuno zasluženo, pa posle tri kola mreža crno-belih je ostala netaknuta.

Uz sve to, publika je u finišu imala priliku da vidi i pojačanje, Peruanca Grimalda, ali nije bilo previše vremena da nešto pokaže.

Partizan - Železničar 2:0 (2:0)

Stadion u Humskoj. Sudija: Miloš Milanović. Strelci Marković u 13, Jovanović u 39. minutu. Crveni karton Romanić (Železničar) u 85. minutu.

PARTIZAN:A. Jovanović, Đurđević (59. Stjepanović), Marković, Mujakić, Antić, Arijaga, Zahid (od 71. Goh), Severina, Natho (59. Lazarević), Trifunović, Đ. Jovanović (od 71. N. Nikolić).

ŽELEZNIČAR:Popović, Jusif (25. Blagojević), Milikić, Milunović, Đuričić, Eze (od 75. Cvetković), Knežević, Mitrović (od 75. Milosavljević), Ćurić (53. Lokosa), Jovanović (53. Grgić), Romanić.

Partizan je u tom prvom delu reklo bi se imao maksimalnu koncentraciju u napadu, jer su obe prilike koje su im se ukazale, igrači domaćeg tima uspeli da iskoriste.

Prvo je u 13. minutu posle odlično izvedenog kornera sa leve strane, najbolji u gužvi bio Svetozar Marković.

On je sa nekih šest-sedam metara poslao loptu iza leđa golmana Popovića za 1:0.

Lazar Romanić je u 21. minutu mogao da izjednači, kada je odlično na prvoj stativi reagovao golman Partizana Aleksandar Jovanović.

Golman Partizana je izvukao loptu iz gornjeg levog ugla u 30. minutu posle udarca Kneževića, da bi gosti bili kažnjeni devet minuta kasnije.

Antić je posle jednog odbitka odlično zavrnuo loptu u peterac, na pravom mestu bio je Đorđe Ivanović i ponovo se zatresla mreža Pančevaca.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku, gosti su pokušali da urade nešto promenama, ali bez uspeha.

Nije se imalo videti mnogo toga, tačnije nije bilo previše onih izglednih prilika.

Gosti su u 67. minutu tražili penal, posle kontakta Lazarevića i Frensisa Ezea, ali je sudija Milanović posle gledanja VAR snimka presudio da je sve bilo čisto.

U 79. minutu, usledile u i ovacije a tribina kada je Stanojević ukazao šansu pojačanju iz Perua, Žoau Grimaldu.

Pet minuta pre kraja, Pančevci su ostali sa desetoricom kada je opravdano isključen Lazar Romanić posle neopreznog starta na Nemanju Nikolića.

Gosti su ipak dobili priliku da smanje, dosuđen im je penal u 90. minutu, ali je Aleksandar Jovanović sjajno pročitao nameru Darija Grgića i odbranio mu udarac.

90+5 Kraj meča!

Partizan je zabeležio pobedu od 2:0 (2:0).

Stopostotan učinak u prva tri kola za crno-bele.

21:50

Još pet minuta

Milanović je susret produžio za pet minuta.

21:49

90+1 Jovanović brani!

Jovanović je odbranio udarac Darija Grgića sa 11 metara!

21:47

90' Penal za Železničar

Pogledao je Milanović VAR snimak, odlučio da je u prodoru Grgića ipak bilo prekršaja.

Penal za goste!

21:46

88' Prodor Grgića

Napravio je dosta problema Dario Grgić prodorom pred gol igračima Partizana.

Zaustavljen je u poslednji čas, nije bilo nikoga da reaguje na odbijenu loptu i Partizan je otklonio opasnost.

21:42

85' Isključen Romanić!

Crveni karton za Lazara Romanića.

Nije mogao da se zaustavi, udario je nogom u grudi Nemanju Nikolića.

Ispravana odluka sudije.

21:40

83' Antić na zemlji, ali brzo ustao

Nikola Antić je na zemlji, žali se na povredu.

Dobio je nezgodan udarac...

Ipak, sve je u redu, nastavlja meč.

21:37

79' Ovacije Grimaldu

Ispunio je Stanojević želju navijačima Partizana.

Uvek je na teren pojačanje iz Perua, u pitanju je Žoao Grimaldo.

Izašao je Ksander Severina.

21:33

75' Nove izmene kod gostiju

Poslednje dve promene u timu Železničara.

Izašli su Fransis Eze i Matija Mitrović, a ušli su Stefan Cvetković i Jovan Milosavljević.