Dominacija Španije – titula bez poraza!

Fudbaleri Španije osvojili su šampionsku titulu bez izgubljene utakmice.

Izvor: B92.Sport

Profimedia

Fudbaleri Španije pobedili su Englesku rezultatom 2:1 u finalu Evropskog prvenstva i tako osvojili šampionsku titulu.

Prvi gol postigli preko Nika Vilijamsa u 47. minutu, a onda je Palmer u 73. minutu doneo Englezima izjednačenje, da bi u 87. minutu Ojarsabal doneo konačnu pobedu Špancima.

Ovo je četvrta šampionska titula Španije u njihovoj istoriji po čemu su najtrofejniji u istoriji Evrope!

I ne samo to, Španci su 2024. godine osvojili šampionsku titulu bez poraza. Oni su u grupi pobedili Hrvatsku, Italiju i Albaniju i sa maksimalnih 9 bodova otišli dalje.

Potom su ubedljivo savladali Gruziju, pa Nemačku i u polufinalu Francusku, a onda u finalu Englesku i popeli se na krov Evrope.

Za ceo turnir primili su samo četiri gola i to po jedan u svakoj rundi eliminacione faze.

Verovali ili ne, ali ovo niko nikada nije uradio!