Fudbal 209

10.7.2024.

0:03

Španija u finalu EURO; Jamal igrač utakmice; Mbape žali za propuštenom šansom

Fudbalska reprezentacija Španije plasirala se u finale EURO posle pobede nad Francuskom rezultatom 2:1.

Srđan Novaković
EPA-EFE/RONALD WITTEK

Golove za novog finalistu su postigli Lamin Jamal u 21. i Dani Olmo u 25. minutu meča, dok je jedini gol za Francuze bio delo Kolo Muanija u 25. minutu meča.

Španija je prvi finalista EURO.

U drugom polufinalu će se sastati Holandije i Engleska, i taj meč ćete moći da pratite putem našeg LAJV BLOGA.

Sportski pozdrav!

23:55

Kilijam Mbape

"Španije je zaslužla plasman u finale. Mi nismo bili dovoljno dobri večeras. Imao sam ambiciju da postanem prvak Evrope".

"Sada mi sledi mali odmor, pa priprema za narednu sezonu", rekao je Mbape.

23:42

Didije Dešan

"Imali smo šanse da postignemo izjednačujući gol, što je bilo dobro. Španija je odigrala bolju utakmicu od nas. Nismo odigrali utakmicu onako kako smo zamislili, pritiskali smo do samog kraja, ali nismo uspeli da postignemo gol".

"Imamo dosta mladih igrača u timu, što je dobro za našu budućnost"

23:31

23:31

Jamal poslao poruku posle plasmana u finale

23:16

Peto finale

Špancima će ovo biti peto finale i po tom parametru su na drugom mestu, dok su na prvom Nemci sa šest utakmica za trofej prvaka Evrope.