Fudbal 2

7.7.2024.

9:50

Iz Švajcarske poručuju: Nismo to zaslužili

Selektor fudbalske reprezentacije Švajcarske Murat Jakin izjavio je posle poraza od Engleske u četvrtfinalu Evropskog prvenstva da njegova ekipa nije zaslužila da bude eliminisana.

Izvor: Beta

EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Reprezentacija Engleske plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva posle pobede nad Švajcarskom u penal seriji, nakon egala 1:1 u 120 minuta meča u Diseldorfu.

Englezi su se kroz "iglene uši" provukli do ove faze, a idu dalje nakon što ih je ponovo pomazila Fortuna: gol za poravnanje postigli su u 80. minutu da bi tek u penal seriji uspeli da dođu do pobede i do mesta na kojem su ih svi videli pre poečtka turnira - u četiri najbolje selekcije.

"Nismo zaslužili da budemo eliminisani. Ali sa druge strane, možemo da budemo ponosni na naš turnir, od prvog do poslednjeg minuta. Učinili smo našu zemlju ponosnom", izjavio je Jakin.

Švajcarska je danas u četvrtfinalu Evropskog prvenstva poražena posle penala od Engleske ukupnim rezultatom 4:6.

"Ne moramo više da se krijemo protiv velikih timova. Igrači su nadmašili sebe. Pobedili smo Italiju, skoro i Nemačku, ako ne računamo penale nismo doživeli poraz", dodao je Jakin.