Fudbal 169

6.7.2024.

0:27

Francuska "najgori" polufinalista, Ronaldov tužni "poslednji ples"

U drugom četvrtfinalu Evropskog prvenstva u fudbalu Francuzi su prošli u polufinale posle boljeg izvođenja penala protiv Portugala.

Srđan Novaković
Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Francuska će u polufinalu igrati protiv reprezentacije Španije, koja je u prvom polufinalu eliminisala Nemačku.

Trikolori su eliminisali znatno opasniji Portugal posle penala rezultatom 5:3, dok posle prvog dela igre nije bilo golova.

Kompletan tok ovog meča mogli ste pratiti putem našeg LAJV BLOGA.

To bi bilo sve za danas

U prvom polufinalu Španija je bila bolja od Nemačke sa 2:1.

Francuska je u drugom polufinalu posle boljeg izvođenja penala savladala Portugal rezultatom 5:3.

00:17

Igrač utakmice

00:17

Didije Dešan

"Bilo je jako napeto, vrlo tesan meč. Moglo je da ode i na drugu stranu. Produžeci su bili teški za nas. Manje smo imali loptu u posedu, imali smo nekoliko kontri. Detalji su odlučili. Srećan sam zbog momaka, zbog nas. Utakmica se završila na pravi način po nas. U polufinalu smo, uživaćemo u trenutku. Počeli smo da se navikavamo na to, ali ne bi trebalo da to shvatamo kao nešto trivijalno. Sudija nnije dozvolio ulazak Žirua sa klupe, zbog penala. Golman Portugalije je bio sjajan na prethodnoj utakmici ali smo mi večeras šutirali odlično. Kilijan je bio umoran, morao sam da ga odmorim i uvedem nekog svežijeg. To je normalno".

00:13

Majk Menjon

"Srećan sam, srećan zbog svih nas. Nije bilo lako. Veliki protivnik je bio naspram nas. Verovali smo do samog kraja, pokazali smo jak mentalitet. Nismo se uplašili, to je napravilo razliku"

Francuska u polufinalu!

Posle boljeg izvođenja penala (5:3), reprezentacija Francuske je obezbedila plasman u polufinale.

23:29

120' Kraj produžetaka

Posle dodatnih pola sata igre nije bilo golova, tako da će penali odlučiti sve.

23:27

120' Mendeš u šansi

Kakva šansa za Nuna Mendeša koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao pravo u golmana Francuske.

23:21

118' Poslednje promene

Vitinja ide na klupu, ovaj finiš meča će odigrati Mateuš Nunješ.

23:14

108' Feliks

Dobro se ubacio po levoj strani fudbaler Barselone, ali je njegov udarac glavom završio u spoljnjem delu mreže.

23:14

108' Feliks

23:11

106' Mbape ostaje na klupi

Između dva produžetka Didije Dešan je ostavio Kilijana Mbapea na klupi, deluje da ga muči povreda nosa, a umesto njega na terenu je Rendi Barkola.

Menjao je i Martines, Feliks je na terenu umesto Rafaela Leaa.

23:07

105' Kraj prvog produžetka

Nije bilo golova u prvih 15 minuta fudbala.

Još toliko nam sleduje, a ako i tu ne bude golova, penali će rešiti pitanje drugog polufinaliste.

23:03

102' Leao je izblokiran

Još jednom je Leao bio u šansi, sada je posle igre glavom lopta došla do igrača Milana, koji je uputio udarac, ali je bio izblokiran.

23:02

97' Svemogući Pepe

Šta je sada uradio veteran u dresu reprezentacije Portugala, uspeo je da se vrati i da izblokira udarac Kilijana Mbapea.

22:51

94' Ronaldo

Dobra šansa za Kristijana Ronalda, ali je lopta išla malo iza leđa broju sedam u reprezentaciji Portugala, pa nije mogao da uputi bolji udarac na gol Francuske.

22:50

22:49

90+3' Kraj regularnog dela meča

Posle 90 i kusur minuta nismo videli nijedan gol, tako da ćemo putnika u polufinale dobiti posle produžetaka ili penala. Videćemo

22:48

90+2' Još izmena

Sada je menjao Roberto Martines.

Iz igre je izašao Žoao Paljinja, dok je sada na terenu Ruben Neveš.

22:48

90+3' Mbape za malo

Mbape je bio u šansi, ali je odbranio Košta.

22:45

90' Nadoknada

Igraće se još tri minuta nadoknade vremena.

22:42

88' Kante iz daljine

Pokušaj iz daleka Ngolo Kantea, ali to nije bilo opasno po gol Dijoga Košte.

22:41

86' Nova izmena

Markus Tiram je na terenu, izašao je Kolo Muani.

22:40

84' Novi karton

Sada je Vilijem Saliba dobio žuti karton, jer je ošamario Franciska Konseiijsaa.

22:38

22:31

80' Prvi žuti karton

Žoao Paljinja je zbog starta nad Kilijanom Mbapeom dobio žuti karton.

22:30

74' Izmene kod Portugalaca

Dve promene pravi Roberto Martines.

Iz igre su izašli Bruno Fernandeš i Žoao Kanselo, dok su od sada na terenu Nelson Semedo i Francisko Konseisao.

22:28

74' Dembele

Sada je Dembele bio u šansi , nije lopta koju je poslao prošla toliko daleko od gola.

22:27

70' Sad Kamavinga

Nova velika šansa za Francuze. Sada je Eduardo Kamavinga sa nekih pet metara pokušao, ali je lopta otišla pored gola.

22:25

22:24

67' Prve promene

Iz igre je izašao Grizman, na terenu je Usman Dembele.

22:21

66' Kolo Muani

Šta je sada promašio Rendal Kolo Muani!

Sjajno je tekla kontra Francuza, a isped gola Košte je Kolo Muani stigao da primi loptu i da šutira, ali je Dijaš uklizao i tako sprečio da lopta završi u mreži.

22:19

63' Nova šansa

Opet je akcija Portugala išla preko leve strane, odakle je sjajnu loptu dobio Vitinja, koji je iz prve šutirao ka golu Menjona.

Lopta je golmana Francuske pogodila, te se odbila do Kristijana Ronalda koji je petom pokušaj da loptu sprovede u mrežu, ali Menjon opet dobro intervenisao.

22:17

61' Kakva šansa

Najbolju šansu na meču je imao Bruno Fernandeš, koji je bio sam u kaznenom prostoru, gađao je donji levu ugao gola Menjona, ali je čuvar mreže Francuza sjajno odbranio

22:15

60' Rafael Leao blizu gola

Opet je igrač Milana prevario Kundea na levoj strani, ušao je u kazneni prostor, ali je u poslednji čas reagovao Kamavinga koji je izbacio loptu u korner.

22:14

22:10

57' Mbape na zemlji

Udarila je lopta Mbapea u glavu posle kontakta sa Bernanrdom Silvom, ostao je novi igrač Reala da leži na travi i da se drži za nos, ali je ubrzo ustao i nastavio utakmicu.

22:09

52' Francuzi blizu gola

Dobar napad Francuza po levom boku, gde je probio Ernandes, lepo je poslao loptu pred gol po zemlji, a na drugoj stativi je zakasnio Kolo Muani da loptu pošalje u mrežu.

22:07

51' Mendeš je zaslužio žuti

Probi je Mendeš po levoj strani i onda kada je ušao u kazneni prosto je pao, sudija Oliver nije pokazao na belu tačku i posle usporenog snimka se videlo da je bio u pravu, jer je Mendeš iscenirao kontakt sa Upamekanom.

22:06

50' Mbapeov šut

Oprobao je svoj šut Kilijan Mbape, ali je Košta bio koncentrisan i bez većih problema je zaustavio pokušaj Francuza.

21:50

49' Kanselo je bio grub

Oštar start Žoaa Kansela koji je na možda nedozvoljen način zaustavio Tea Ernandesa, ali Majk Oliver se nije oglasio.

21:49

Očajni Ronaldo

Kristijano Ronaldo je tokom prvog dela igre imao najmanje kontakta sa loptom, čak manje od oba golmana.

21:48

21:42

45' Kraj prvog dela igre

Bez golova posle prvog poluvemena utakmice u Hamburgu.

21:33

42' Bruno preko gola

Kada su svi mislili da će Ronaldo izvesti slobodan udarac, Bruno Fernandeš je opalio po lopti i poslao je preko gola.

21:30

21:30

31' Pepe je klasa

Kako je samo Pepe zaustavio Rendala Kolo Muanija ispred kaznenog prostora, kao da nema 41. godinu i ovo je dokaz da su u njegovom slučaju godine samo broj.

21:24

28' Kamavinga

Krenuli su Francuzi u kontru posle petog kornera Portugalaca.

Pobegao je Kilijan Mbape svom dojučerašnjem saigraču Nunu Mendešu, stigao je do lopte, sačekao svoje saigrače, ali se onda napad Francuza usporio i završio tako što je Kamavinga probao svoj udarac iskosa sa leve strane.

21:23

23' Sudar glavama

Ostao je na travi da leži Kristijano Ronaldo, ali sudija Majkl Oliver nije dosudio faul iako se radilo o sudaru glavama.

21:16

20' Bomba Ernandesa

Pokušao je levi bek Francuske sa preko 20 metara, uputio je snažan udarac, ali je lopta išla pravo u Dijoga Koštu, koji nije imao problema da osujeti ovaj pokušaj Francuza.

21:13

21:10

12' Štikla Leaa

Kakav potez Rafaela Leaa koji je sjajno primio loptu na desnoj strani, video da mu iza leđa prolazi Nuno Mendes i petom mu sjajno prosledio loptu, ali je bek PSŽ loše centrirao, što je lagano pokupio Majk Menjon.

21:03

7' Portugalci drže loptu

Posle uvodne agresivnosti Francuza, Portugalci su uspeli da dođu do lopte i u prethodnim trenucima su kontrolisali meč.

21:00

2' Opsada gola

Francuzi su krenuli agresivno ovaj susret. Uvodnih dva minuta je proteklo u dominaciji vicešampiona sveta, lotpa je konstatno bila u kaznenom prostoru "Navigatora".

20:54

Utakmica je počela

Prvi sa centra su krenuli fudbaleri Francuske, koji igraju u belim dresovima, dok su Portugalci u crvenoj opremi.

20:43

Uskoro krećemo

Igrači su na terenu, krenulo je intoniranje nacinalnih himni.

20:42

Španci u polufinalu

Fudbaleri Španije plasirali su se u polufinale, posle pobede nad Nemcima 2:1 posle produžetka.