Fudbal 143

2.7.2024.

23:33

Turska slavi dva junaka – Austrija ide kući! VIDEO

Fudbaleri Turske plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pobedom nad Austrijom rezultatom 2:1.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Ebrahim Noroozi

Junaci su Merih Demiral, dvostruki strelac, odnosno golman Mert Gunok, koji je u poslednjim trenucima skinuo zicer Kristofu Baumgartneru.

Prolaz u četvrtfinale obezbedili su Španija, Nemačka, Portugal, Francuska, Engleska, Švajcarska i Holandija.

Turska će u četvrtfinalu, 6. jula u Berlinu, igrati protiv Holandije.

Dešavanja iz Lajpciga mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

Bilo je ovo sve za večeras.

Slede dva dana pauze, a onda i prva dva četvrtfinalna meča u petak: Španija – Nemačka, odnosno Francuska – Portugal.

Kraj utakmice

Fudbaleri Turske savladali su Austriju rezultatom 2:1 u poslednjem meču osmine finala Evropskog prvenstva.

Junak je Merih Demiral, koji je pogađao u prvom i 56. minutu, dok je jedini gol za Austriju postigao Mihael Gregorič u 67. minutu.

Turska će u četvrtfinalu igrati protiv Holandije 6. jula u Berlinu.

22:52

90+5' Auuuuu!

Kakva odbrana golmana Turske.

Kakva parada posle pokušaja Baumgartnera glavom iz blizine.

22:51

90+4' Umalo da se stavi tačka

Jilmaz je istrčao kontru i iz povoljne situacije šutirao, ali je Penc dobro intervenisao.

22:48

90'+ Nadoknada

Igraće se još najmanje četiri minuta.

22:45

89' Jak ritam pravo niotkuda

Ubrzala se igra u finišu regularnog dela, što, čini se, ne odgovara izmorenim Turcima.

Tako malo ih deli od pobede...

22:41

84' Zaplivao Gunok

Istrčao je Gunok da izboksuje loptu, ali je promašio.

Na njegovu sreću, Baumgartner nije uspeo glavom da iskontroliše loptu, iako je imao prazan gol pred sobom.

22:40

Tanjug/AP Photo/Thanassis Stavrakis

22:38

82' Opsada gola Turske

Svih 11 turskih reprezentativaca su na svojoj polovini, čak i u svom šesnaestercu.

Vidi se nemaju snage, neke hvataju i grčevi, ali i dalje vode...

22:36

79' Menja i Montela

Jokuslu i Akturkoglu su na terenu umesto Jildiza i Gulera.

22:32

75' Turci na konopcima opet

Turci deluju izmoreno, Austrija preti li preti.

Poslednji je šutirao Gregorič sa distance pravo u Gunoka.

22:29

Gol Gregoriča

22:25

67' Goooool!

Austrija je smanjila protiv Turske, a strelac je Mihael Gregorič, 1:2.

Marsel Zabicer je izveo korner, loptu je glavom na drugu stativu prebacio Stefan Poš, a na nju je naleteo Gregorič i savladao Gunoka.

22:24

22:22

65' Opet menja Rangnik

Veber i Grilič su zamenili Lajmera i Lenharta.

22:19

Drugi gol Demirala

22:18

59' Goooool!

Turska je duplirala prednost, a gol je opet postigao Merih Demiral, 0:2.

Arda Guler je centrirao iz kornera, a onda nebeski skok Demirala, trzaj glavom i Patrik Penc je opet bio savladan.

22:17

22:13

58' Prva promena kod Turske

Ozčan je zamenio Jukseka.

22:12

56' Ponovo Arnautović

Probao je da "bocka" golmana Turske, ali bezuspešno.

Svakako je bio ofsajd.

22:11

Promašaj Arnautovića

22:11

54' Austrija "kidiše"

Poš je opet bio aktivan, ušao je u šesnaesterac rivala i izborio korner.

22:09

52' Žuti karton

Lenhart je dobio zbog ulaska u putanju rivalu.

22:08

51' Velika šansa za Arnautovića

Odlično dodavanje Poša, spojio je sa golom Arnautovića, ali je Gunok istrčao, skratio ugao i sprečio slavlje Austrijanaca.

22:03

46' Počelo drugo poluvreme

Počeo je nastavak, a u igru su ušli Gregorič i Pras kod Austrije.

21:47

21:46

Poluvreme

Turska vodi protiv Austrije rezultatom 1:0.

Jedini gol postigao je Demiral u prvom minutu.

21:45

45'+ Nadoknada

Igraće se još minut.

21:42

42' I još jedan...

Juksek je bio neoprezan, pa je i on dobio žuti karton.

21:38

38' "Požuteo" i Austrijanac

Šmid je zaustavio Kadioglua sa leđa i zbog toga zaradio javnu opomenu.

21:37

21:33

33' Zabicer probao

Šutirao je Zabicer sa distance, ali je defanzivac Turske postavio blok.

Austrija pritiska, ali ne uspeva da naudi rivalu.

21:24

25' Nimalo naivno

Ponovo je posle kornera Gulera pokušao Demiral, ovoga puta glavom i dosta lošije nego kada je postigao gol.

21:20

21:19

19' Austrija ima odgovor

Tim Ralfa Rangnika iako je primio gol u prvom minutu, ne deluje baš zatečeno.

Odmah su krenuli po izjednačenje i na tome aktivno rade.

Bilo je par prilika i poluprilika.

21:14

Slavlje Turaka
Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

21:10

11' Prvi žuti karton

Kokču je zaradio javnu opomenu zbog prekršaja nad Baumgartnerom.

Propustiće potencijalni četvrtfinalni duel.

21:05

5' Kako ovo nije gol?

Malo je delilo Austrijance od izjednačenja.

Lopta je sve prošla u petercu, na drugoj stativi je Baumgartner probao da dođe do lopte, pre nego što su Turci otklonili opasnost.

Baumgartneru se ukazuje pomoć, a Austrijanci se nadaju penalu.

21:04

Vodeći gol Turske

21:03

3' Austrija umalo uzvratila

Baumgartner je "zategao" sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta prohujala pored stative.

21:02

1' Goooooool!

Turska je dala gol posle manje od minuta, 0:1.

Drugi najbži gol u istoriji EURO postigao je Merih Demiral pre isteka prvog minuta.

Guler je izveo korner, sa gol linije je loptu izbacio Baumgartner, da bi se nakon karambola lopta odbila do Demirala koji ju je zakucao u mrežu.

21:01

21:00

1' Utakmica je počela