Fudbal 72

2.7.2024.

20:35

Rutinska pobeda Holandije za četvrtfinale – Gakpo igrač utakmice VIDEO

Fudbaleri Holandije su savladali Rumuniju sa 3:0 i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Holandija je povela u prvom poluvremenu, tačnije 20. minutu, kada se u strelce upisao Gakpo, a potom potvrdila pobedu u 83. pogotkom Malena, koji je na kraju postavio konačan rezultat u poslednjim sekundama meča – 3:0.

Kraj za Rumuniju, a Holandija u četvrtfinalu čeka boljeg iz meča Austrija – Turska.

KRAJ MEČA

Rumuni na kraju doživeli ubedljiv poraz.

Holandija je uspela da deklasira Rumuniju i plasira se u četvrtfinale.

Na kraju 3:0.

19:56

19:55

19:51

90+4' GOOOL!

Simons je gurnuo loptu do Malena, koji je prošao pola terena sam, usekao u sredinu i stavio tačku na meč.

3:0!

19:50

90+2' Izmena

Holanđani menjaju, Blind je ušao umesto Depaja.

19:49

90' Nadoknada

Igraće se još četiri minuta u drugom poluvremenu!

Holandija pred pobedom.

19:45

88' Izmena kod Rumuna

Olaru je u igri umesto Stančiua.

19:44

86' Nova izmena kod Kumana

Umesto strelca prvog gola Gakpa, ušao je Veghorst.

19:43

19:42

19:41

83' GOOOL! Kraj za Rumuniju?

Gakpo je gotovo izvukao loptu iz gol auta Rumunije, dobacio do Malena, koji je uspeo da savlada Nicu za 2:0.

19:40

82' Novi žuti karton

Stanču je zbog prigovora dobio javnu opomenu.

19:32

73' Velika šansa za Vermana.

Velika šansa za Vermana, dodao mu je loptu Gakpo na levoj strani, ali je gađao pored gola na dalju stativu.

19:32

80' Dobar napad Holandije

Malen je povukao kontru, imao je Simonsa i Gakpa.

Odlučio se za Gakpa, ali je Rakovitan izblokirao njegov udarac.

Korner broj 13 za Holandiju.

19:31

72' Trostruka izmena kod Rumuna

Alibek, Mihaila i Cicaldu su ušli u igru, a izašli su Draguš, Marius Marin i Hađi.

19:28

69' Dvostruka izmena Kumana

Izašli su Ake i Šauten, ušli su Van de Ven i Verman.

19:27

67' Javna opomena za fudbalera Rumunije

Marius Marin je napravio prekršaj, Cvajer mu je pokazao žuti karton.

19:23

Poništen gol!

Ipak ništa od gola, Malen je poslednji igrao loptom, bio je u ofsajdu.

Gol je poništen!

19:21

64' GOOOL! Gakpo ponovo

Gakpo je došao do lopte u kaznenom prostoru, odlično se snašao  i još jednom zatresao mrežu!

19:19

62' Gakpo u kontri

Puvkao je loptu Gakpo, gotovo prošao ceo teren.

Na kraju je uputio dobar udarac, ali brani Nica.

Novi korner za Holanđane!

19:18

60' Velika šansa za Holandiju

Velika šansa za Holandiju, Draguš je uputio udarac, ali je izblokiran.

19:16

58' Stativa!

Depaj je ubacio loptu iz kornera, Van Dajk je gađao glavom, ali pogodio je stativu!

19:13

56' Umalo penal

Umalo je Damfris iznudio jedanaesterac, povukao ga je Hađi za ruku, dovoljno da ga spreči da dođe do lopte u kaznenom prostoru, ali i suviše je teatralno pao Holanđanin.

19:11

54' Velika šansa za Holandiju

Damfris je ubacio loptu, pokušao je Malen, odbila se lopta do Depaja, ali uspeo je skoro sa gol linije da izbaci Rakovitan.

19:06

46' Počelo je drugo poluvreme!

Rumuni kreću sa centra.

Selektor Rumunije nije ništa menjao.

Kuman je umesto Bergvajna ubacio Malena.

19:06

48' Dobar pokušaj Rejndersa

Rejnders je oprobao šut sa ivice kaznenog prostora, ali Rakovitan je uspeo da izblokira njegov udarac.

18:50

18:49

POLUVREME

Samo 10 minuta su igrali Rumuni, potom je Holandija preuzela igru, konstantno napadala.

Iskoristila je samo jednu šansu, Gakpo je uspeo da savlada Nicu.

Mogli su Holanđani i do ubedljivijeg vođstva.

Trenutno je 1:0!

18:46

45+3' Prvi korner za Rumune

Hađi nije uspeo da pronađe Draguša, ali izborili su prvi korner Rumuni.

Centrirao je Hađi, ali uspeli su Holanđani da se odbrane.

To je sve što smo videli u prvom poluvremenu!

18:44

45' Nadoknada!

Igraće se još tri minuta u prvom poluvremenu!

18:40

40' Deveti korner za Holandiju

Imala je inicijativu Rumunija samo u uvodnim minutima.

Totalnu kontrolu je preuzela Holandija.

Deveti korner za samo 40 minuta igre!

18:40

44' Velika šansa za Simonsa

Damfris je uspeo da otme loptu defanzivcu Rumunije, dobaci do Simonsa na peterac, koji se spetljao, gađao je pored gola.

Veliku šansu su Holanđani propustili!

18:39

38' Prinudna izmena

Umesto Mogoša koji se povredio, ušao je Rakovitan.

18:30

30' Nastavlja se pritisak Holandije

Holandija je potpuno preuzela inicijativu.

Izveli su i sedmi korner.

18:30

31' Umalo autogol!

Damfris je ubacio loptu u peterac, umalo Dragušin nije postigao auto gol.

18:24

26' Nova šansa za Holandiju

Dobar centaršut Depaja iz kornera, De Fraj je zahvatio loptu glavom, ali pored gola.

18:23

22' Nastavlja se pritisak Holandije

Odmah po postignutom pogotku, Holandija je nastavila sa pritiskom.

Novi, četvrti korner.

18:22

18:22

18:18

20' GOOOOL! Holandija vodi

Gakpo je iskoristio prvu šansu, namestio se i matirao Nicu za 1:0.

18:15

18' Treći korner za Holandiju

Pritiska i Holandija, igra se otvoreno.

Treći korner za veoma kratko vreme.

Ipak, dobro se brane Rumuni.

18:12

14' Nova šansa za Mana

Man je "zalomio" na desnoj strani, povukao loptu ka sredini i uputio udarac.

Malo iznad prečke je prošla lopta.

18:11

11' Šansa za Depaja

Simons je uposlio Depaja, ali siguran je bio Nica.

Ipak, na kraju je linijski sudija podigao zastavicu.

18:06

9' Veliki pritisak Rumunije

Veliki presing Rumuna, vrše pritisak na poslednju liniju odbrane Holandije.

Za sada deluju opasnije.

Nekoliko puta umalo nisu došli do lopte u završnoj trećini terena.

18:04

6' Pokušaj Simonsa

Simons je povukao po levoj strani i sa velike udaljenosti pokušao da iznenadi Nicu, ipak siguran je bio golman Rumunije.

18:03

3' Zaustavljena igra

Damfris je udario laktom Hađija pri skoku.

Ušao je medicinski tim, kako bi zaustavio krvarenje Hađiju, koji je dobio udarac u glavu.

18:01

2' Prvi prete Rumuni

Man je oduzeo loptu na desnoj strani, ubacio u kazneni prostor, ali otklonio je Damfris opasnost ispred Hađija.

18:00

1' Utakmica je počela!

Holanđani kreću sa centra!

17:57

Utakmica uskoro počinje!

Trenutno je na programu ceremonija i himne reprezentacija.

17:08

B92.Sport u Dizeldorfu – fan zona je prazna!