Fudbal 522

2.7.2024.

0:28

Golman heroj Portugala – Šeško i penaldžije "izdale" Oblaka!

Fudbaleri Portugalije su se plasirali u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Portugalci su savladali Sloveniju posle boljeg izvođenja jedanaesteraca i zakazali duel sa Francuskom, koja je savladala Belgiju 1:0.

Heroj utakmice bio je Diogo Košta koji je odbranio čak tri penala.

Tragičar je mogao da bude Kristijano Ronaldo, koji nije pogodio sa bele tačke u produžetku, ali na kraju je to ipak bio Benjamin Šeško, koji je promašio dva zicera za pobedu svoje reprezentacije.

Toliko od nas za večeras!

Ispratili ste spektakularnu utakmicu između Portugalije i Slovenije, gde su Portugalci posle boljeg izvođenja jedanesteraca (3:0), obezbedili plasman u četvrtfinale.

Ostanite uz B92.Sport.

Laku noć!

00:26

Košta:

Odbrana u 115. minutu kada je Šeško izašao jedan na jedan.

“Kada sam odbranio udarac Šešku u produžecima, znao sam da to moram da uradim. Pročitao sam njegov govor tela i uspeo da pomognem timu.”

Košta smatra da mu je ovo najbolja utakmica u životu.

“Ovo je verovatno najbolja utakmica u mom životu. Fokusirao sam se na to da uradim šta sam morao. Išao sam svojim osećajem. Naravno, analizirali smo izvođače penala, ali igrači menjaju način na koji gađaju. Veoma sam srećan što smo uspeli.”

Posle Ronaldovog promašaja?

“Svi smo nastavili da verujemo posle Ronaldovog penala. To amo uradili do samog kraja.”

00:01

Prvi golman na EURO koji je odbraio tri penala!

23:52

23:45

Pobeda Portugalije!

Uspeo je Kosta da izraste u heroja svoje države.

Odbranio je tri penala, a tačku je stavio Bernardo Silva.

Portugalija je u četvrtfinalu!

23:44

23:38

Dijego Košta spasao Portugal!

0:0 - Iličić je izveo jedanaesterac, gađao je u desnu stranu, odbranio je Košta!

1:0 - Siguran je Ronaldo ovaj put! Pogodio je Oblak stranu, ali mala mreža.

1:0 - Ostaje 1:0. Brani drugi put Košta, ovoga puta Balkovecu!

2:0 - Siguran je Burno. Nije se ni pomerio Oblak!

Srpski teniser Kecmanović

Kako je u toku bio meč Portugala i Slovenije, jedna od tema je bilo i Evropsko prvenstvo u fudbalu.

"Generalno, navijamo za Sloveniju. Najbliži su nama. Čudnije su se stvari dešavale", zaključio je Kecmanović.

23:29

23:29

117' Dve izmene kod Portugalaca

Neves je ušao umesto Pepea, a umesto Kansela je u igri Semedo.

23:25

115' Neverovatan promašaj Šeška!

Sve je mogao da reši napadač Slovenije.

Prikrao se iza leđa Pepeu, oduzeo loptu, izašao jedan na jedan sa golmanom, ali je Kosta to odbranio.

23:23

Kek isključen

Direktan crveni karton je dobio Kek, isključen je i poslat na tribine.

23:23

112' Iličić samo do živog zida!

Pokušao je Iličić iz slobodnog udarca da ugrozi Kostu, ali samo do živog zida gađa.

23:19

23:19

107' Žuti karton za Bjola

Nova javna opomena za Slovence, četvrti igrač sa žutim kartonom.

23:19

110' Pritiskaju Portugalci

Veliki pritisak vrše Portugalci, ali brani se Slovenija i pokušava iz kontra napada da ugrozi Kostu.

23:18

Ronaldo se "slomio"

23:17

106' Iličić u igri!

Legendarni Iličić je ušao u igru umesto Elšnika!

23:16

23:16

PAUZA

Plače Ronaldo zbog propuštene prilike.

Igraće se još 15 minuta, a onda slede penali ukoliko ne bude promene rezultata!

23:12

105' NEMA GOLA!

Pročitao je stranu Oblak i skinuo udarac Ronalda!

Odbranila se Slovenija.

23:10

103' PENAL!

Žota je fauliran u prodoru. Drkušić je napravio jedanaesterac.

Pokazao je Orsato na belu tačku!

23:09

100' Žuti karton za Stankovića

Stanković je povlačio za dres fudbalera Portugalije. Dobio je javnu opomenu.

23:06

99' Šansa za Portugaliju

Konseisao je ubacio loptu u kazneni prostor posle akcije iz kornera.

Prokušao je Dias, ali slabo do Oblaka.

23:01

94' Velika šansa za Sloveniju

Verbič je pokušao da iznenadi Kostu, ali još jednom je Ruben Dias odlično reagovao i blokirao njegov udarac.

Korner za Slovence.

23:00

91' Počelo je!

Portugalija kreće sa centra.

23:00

92' Mendes ubacuje loptu

Mendes je pokušao da uposli Ronalda, ali izgubio je korak napadač Portugalije.

22:55

22:54

Igraće se produžeci!

Uspela je Slovenija da odoli 90. minuta. Pokazali su kako se bori za svoju zemlju.

22:53

90+4' Pepee!

Bio je u zoni šuta Celar, ali Pepe je uspeo da otkloni opasnost.

Potom je zaustavio i Šeška.

Podsetimo, ima 41 godinu.

22:52

22:50

90+2' Nova šansa za Portugaliju

Bruno je ubacio loptu u kazneni prostor, ali Ronaldo je faulirao Oblaka pri skoku.

22:49

90' Nadoknada

Igraće se još četiri minuta u drugom poluvremenu!

22:48

89' Oblaaaak!

Pogrešio je Karničnik. Žota je uposlio Kristijana Ronalda, ali odlična odbrana Jana Oblaka!

22:46

87' Nova izmena za Sloveniju

Verbič je ušao u igru umesto Petra Stojanovića.

22:46

88' Dobra šansa za Sloveniju

Ubačena je lopta u kazneni prostor Portugalije iz slobodnog udarca.

Ipak, Pepe je otklonio opasnost.

22:42

85' Portugal bez ideje

Opao je ritam meča. Portugalci bez prave šanse da ugrozi gol Slovenije.

Dobro se brane Slovenci!

22:38

82' Ukazuje se pomoć Brunu

Bruno je fauliran. Ostao je da leži na zemlji.

Fudbaleri su iskoristili prekid dok su mu lekari ukazivali pomoć da se osveže.

22:37

Šansa u kojoj se našao Šeško

22:35

76' Džoker za Portugaliju

Konseisao je ušao umesto Leaa.

22:33

75' Menja i Kek

Umesto Mlakara i Šporara su u igri Stanković i Celar.

22:31

74' Napdaju Portugalci

Kanselo je ubacio loptu u kazneni prostor, ali bez reakcije u petercu.

Samo gol aut.

22:30

72' Još jednom Ronaldo

Za sada Ronaldo ne želi da preda loptu nekom drugom da izvede slobodan udarac, na primer Brunu Fernandesu.

Još jednom je pokušao, ali preko gola.

22:26

67' Istrčao je Kosta

Umalo kontra za Sloveniju.

Slovenci su pritisli, ali na vreme je istrčao golman Portugalije Dijogo Kosta.

22:25

65' Prva izmena za Martinesa

Umesto Vitinje je ušao Diogo Žota.

22:21

61' Veliki promašaj Šeška

Dobro su se transformisali Slovenci, Šeško je povukao kontru, izašao jedan na jedan sa Kostom, ali je gađao pored gola.

Dovoljno mu je zasmetao Pepe iz drugog plana.

22:16

58' Slovenci se odbranili

Bruno je ubacio loptu u kazneni prostor, gađao je Ronaldo, potom i Vitinja, ali izblokirali su Slovenci sve.

22:15

57' Veliki pritisak Portugalije

Kanselo je prošao po desnoj strani, ubacio u peterac, ali odbranili su se Slovenci.

22:08

55' Nova šansa za Ronalda

Kristijano je pokušao iz slobodnog udarca, ali sigran je Oblak.

22:07

49' Dobra šansa za Sloveniju

Gnezda Čerin je ubacio loptu u peterac, ali Elšnik je nije najbolje zahvatio.

Siguran je Kosta.

22:05

47' Pritisak Portugalije

Kanselo je sve uradio kako treba. Drkušić je izbacio loptu, pokušao je Bernardo Silva sa distance, ali neprecizno.

22:01

46' Počelo je drugo poluvreme!

Počelo je drugo poluvreme. Loptu ima Slovenija.

22:01

Nije bilo izmena!

21:51

21:49

45+2' Dobar udarac Palinje

Leao je vratio loptu na izvicu kaznenog prostora, oprobao je šut Palinja, ali samo pored gola.

21:49

Poluvreme

Portugalija je bila konkretnija, stvarala šanse, ali Slovenija je uspela da se odbrani.

U dva navrata su i Slovenci mogli do prednosti, ali dobro su reagovali defanzivci i golman Portugalije.

Rezultat 0:0 posle prvih 45 minuta igre!

21:46

45' Nadokanda

Igraće se još dva minuta!

21:45

44' Šansa za Šeška

Odličan je bio Šeško, povako je loptu sa polovine, gađao je direktno u gol Koste, ali sugran je bio čuvar mreže Portugalije.

21:39

39' Prva velika šansa za Sloveniju

Stojanović je izbacio Pepea, ušao u kazneni prostor i poslao povratnu loptu do Šporara.

Otklanja opasnost Mendes.

21:36

37' Novi žuti karton

Karničnik je prvo neoprezno startovao pa potom i rukom igrao.

Orsato mu je pokazao žuti karton.

21:34

34' Dobra prilika za Ronalda

Izveo je Ronaldo slobodan udarac sa nekih 19 metara. Gađao je u bliži ugao.

Na lopti je bio Jan Oblak, ali preko prečke je otišao udarac Kristijana.

21:33

32' Prvi žuti karton na meču

Drkušić je oborio Rafaela Leaa na nekih 19 metara od gola.

Žuti karton je izvadio Orsato i pokazao defanzivcu Slovenije.

21:29

31' Ronaldo ponovo u šansi

Kanselo je probio po desnoj strani, ubacio loptu na peterac.

Ronaldo je gađao glavom, ali slab udarac, direktno u ruke Oblaka.

Odličan Drkušić u defanzivi.

21:28

26' Dobra reakcija Drkušića

Upućen je centaršut na Kristijana Ronalda, pokušavaju vezisti da ga povežu sa lotpom.

Ipak, Drkušić je odlično reagovao.

Samo korner za Portugaliju.

21:25

23' Portugalija i dalje diktira tempo

Pokušavaju Slovenci da uspostave igru, ali za sada Portugalija ima inicijativu.

21:15

15' Prtisak Portugalije

Ubacio je loptu Bruno Fenrandes u kazneni prostor, Ronalda je odgurnuo defanzivac Slovenije.

Ipak, Orsato poziva da se igra nastavi.

21:09

12' Velika šansa za Ronalda

Odličan centaršut je uputio Bernardo Silva, na drugoj stativi se našao Kristijano Ronaldo, kao i Bruno Fernandes, ali ni jedan ni drugi nisu stigli do lopte.

21:07

8' Nova šansa za Portugaliju

Leao je povukao loptu kroz sredinu, dodao do Kristijana Ronalda, ali u poslednjem trenutku je delovao Drkušić.

Za sada Portugalija izgleda dosta opasnije.

21:06

6' Prvi napad za Sloveniju

Šporar je povukao napad Slovenije, na kraju se našao u ofsajdu.

Dobra reakcija defanzivaca Portugalije.

21:05

5' Loš udarac Rubena Diasa

Na drugu stativu je prebacio Pepe posle centaršuta iz kornera.

Loše je zahtavio loptu Ruben Dias. Samo gol aut.

21:02

4' Velika šansa za Portugaliju

Bruno Fernandeš je uputio odličan centaršut, a ispred Rafaela Leaa je reagovao defanzivac Slovenije.

Prvi korner za Portugaliju.

20:57

1' Utakmica je počela!

Utakmica je počela!

Prvi napad ima Portugalija.

20:56

Utakmica počinje uskoro!

Trenutno traje uvodni program pred početak utakmice, ceremonija i himne.

Uskoro počinje duel!

20:52

Feliks reagovao na pobedu Francuske

20:52

Ronaldo je spreman!

20:27

Utakmica počinje za nešto više od pola sata!