De Brujne besan, Dešam: Neko treba da šutne; Belgija šokirala igrača utakmice

Fudbaleri Francuske eliminisali su Belgiju u osmini finala Evropskog prvenstva.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/FILIP SINGER

Dizeldorf je danas glavna tema u Nemačkoj, što nam sa lica mesta donosi naš kolega Stefan Smuđa.

Francuska i Belgija su igrali u osmini finala Evropskog prvenstva i minimalnim rezultatom, 1:0, Francuzi su pobedili i prošli dalje.

Belgijanci nikako nisu imali sreće i boleće ih ovaj poraz i gol primljen u 85. minutu.

Utakmicu ste mogli da pratite UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA, kao i ostale mečeve EURO u Nemačkoj.

Heroj Muani:

"Vrlo sam ponosan na ekipu i veoma zadovoljan utakmicom koju smo odigrali i koliko smo truda uložili. Uspeli smo da ne primimo gol i mislim da treba da mirno proslavimo pobedu i fokusiramo se na sledeću utakmicu"

21:15

Rabio o kasnom golu:

"Kada je tako kasno postignut gol, osetite pravo olakšanje. Mogli smo da postignemo gol i ranije i spasimo sebe tenzija, ali je ovo prava satisfakcija kada se postigne gol ovako kasno"

21:13

Tedesko o de Brujneu:

"On zna koliko nam je važan. Zna šta mislim o njemu. Jako je teško pitati Kevina de Brujnea takvo pitanje posle ovakve utakmice".

Tedesko se osvrnuo na momenat kada je De Brujne pobesneo i odbrusio novinaru.

21:02

Žil Kunde

"Iznenađen sam Belgijom. Mislio sam da će više napadati i to pogotovo kada sam im vide postavu. Imamo igrače poput Mbapea i Grizmana i zbog njih defanzivci brinu"

20:59

Domeniko Tedesko:

"Sat vremena nakon poslednjeg zvižudka i primljenog gola teško je vršiti analizu. Sve ćemo uraditi za nekoliko nedelja", poručio je selektor Belgije.

20:48

Rade Bogdanović o Francuzima i Belgijancima

"Možda po klasi reprezentacija koje su imali od ranije, možda i jeste. Realno, izgubio sam sat i po života gledajući ovu utakmicu. Juče Englezi, sad ovo danas. Nema uzbuđenja, dosta kalkulacija, duela. Francuzi jesu sigurni, dominantni su u fizičkom i tehničkom smislu. Ali, ja volim ekipe poput Pancera, obrni okreni, najpoštenija je reprezentacija Nemačke, i prema navijačima i prema sebi samima. Ja razumem da je to i četvrta utakmica i razumem da su došli sa završnih prvenstava. Ali taj državni grb, taj petao na dresu, nekako se traži više"

20:48

Didije Dešam:

"Napredovali smo, a naši protivnici su bili jako oprezni. Uradili smo sve što smo mogli da stvorimo šanse, a imali smo ih više od Belgije pa smo čekali onu pravu i pazili da ne upadnemo u zamku. Svidelo mi se to. Volim kada imamo mnogo šansi. Čak i kada ljudi očekuju da odemo u četvrtfinale treba ceniti momenat. Nismo samo pukli prstima i došli ovde. Čeka nas jako važna faza takmičenja. Autogol je bio, ali neko treba da šutne da bi se to dogodilo. Na EURO je veliki intenzitet"

20:29

Francuska "od čelika"
U poslednjih 16 utakmica imaju 12 pobeda i 4 remija i ako se ne računaju penali oni su bez poraza!

20:18

20:17

20:16

20:10

Belgija u očaju

Prvi meč Belgije u nokaut fazi Evropskog prvenstva, a da nisu postigli gol...

20:02

Igrač utakmice:

Francuski fudbaler Žil Kunde proglašen je za igrača utakmice u duelu Francuske i Belgije u osmini finala.

20:01

Sofascore

19:52

K R A J

Francuska je golom Muanija eliminisala Belgiju i otišla u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

19:47

Nadoknada

Igraće se još tri minuta u Dizeldorfu.

19:46

90' Sve je manje vremena

Francuska je pred plasmanom u četvrtfinale, a Belgijanci su na korak od eliminacije. Sve je manje vremena za igru...

19:42

85' Goooooooooooooooooooool

Kolo Muani! Šutirao je iz kaznenog prostora i pogodio u koleno jednog igrača Belgije. Lopta vara Kastelsa i ulazi u mrežu, Francuska vodi i na korak je od plasmana u četvrtfinale.

19:41

19:38

83' Prvi šut Kevina de Brujnea

U drugom poluvremenu Menjon mora češće da reaguje. Belgijanci su opet imali opasnu šansu, Francuzi ovakvim prilikama ne mogu da se pohvale jer im šutevi idu visoko preko gola. Kevin De Brujne je šutirao i Menjon brani, pa Kante raščićava situaciju. Ostaje 0:0

19:35

EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH

19:28

71' Kakva odbrana Menjona!

Lukaku je dobio loptu u jedanaestercu, šutirao malo iskosa i bio je golman Menjon na mukama pa sjajno odbranio. Najbolja šansa do sada

19:28

78' Mbape šutira preko gola

Opet dobra šansa odlazi u nepovrat. Mbape šutira sa ivice kaznenog prostora i lopta ide previsoko preko gola.

19:21

65' Grizman je probao

Još jedan šut iz velike udaljenosti i još jedan veliki promašaj. Antoan Grizman je želeo da ugrozi gol Belgije.

19:19

61' Propala je šansa utakmice

Krenuo je Karasko, dobio sjajan pas od de Brujnea i baš kada je hteo da šutne s leđa mu je Hernandez izbio loptu klizećim startom... Propala je najbolja šansa na utakmici

19:17

EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

19:12

56' Mbape loše šutira

Kunde je centrirao sa desne strane, a Mbape loše zahvatio loptu i promašio ceo gol.

19:08

50' Tiram... Ništa

Napali su Francuzi malo učestalije nego ranije. Imao je Tiram šansu u kaznenom prostoru, ali pokušaj glavom nije ugrozio Belgiju

19:07

49' Korner za Francusku

Francuska je preko Čuamenija šutirala, a on izblokiran i dobili su korner. Posle kornera nisu uradili ništan i početni rezultat ostaje na snazi. 0:0

18:57

18:57

46' Kreće drugo poluvreme

Sada je prvi posed za Belgiju...

18:56

18:46

45+1' Čuameni promašuje

Snažan šut Čuamenija iz kaznenog prostora i lopta ide visoko preko prečke. Da je ovo NFL možda bi bilo tri poena, ali ovako... 0:0

18:42

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

18:35

39' Probao je Čuameni

Sa velike udaljenosti je bio šut, nije bilo opasno po gol Belgije, ali je njihove navijače svakako zabrinulo. Nema golova u Dizeldorfu.

18:34

34' Tiram preti

I Francuska je zapretila. Najbolja šansa na utakmici! Kunde je centrirao, Tiram natrčao na loptu, šutirao glavom - zamalo pored gola.

18:28

28' Brani se Francuska

Imali su Belgijanci sa desne strane opasan napad, Karasko je imao loptu i njegov pas u kazneni prostor seče Kante i izbacuje loptu napolje.

18:23

23' Napokon se nešto desilo

Grizman pravi faul u opasnoj zoni i slobodan udarac je za Belgiju. Sada se treba čuvati Lukakua u kaznenom prostoru jer de Brujne centrira sa leve strane, a to baš i nije pozicija za šut.

Ipak je probao, a Menjon brani! Prvi šut u okvir gola

18:11

18:10

16' Karasko traži penal, ali ništa

Karasko pada u šesnaestercu Francuske, ali nema penala.

18:09

10' Prva prilika

Antoan Grizman je imao prvu šansu na ovoj utakmici. Njegov udarac je bio veoma slab i Kastels bez problema hvata loptu. Nije bilo opasno, ali beležimo šansu.

18:03

3' Spor početak

Vidi se da je ulog veliki. Za sada nije agresivan start ni Francuske ni Belgije.

18:00

1' Počela je utakmica

Prvi napad imaju Francuzi. Oni su u Dizeldorfu već pobedili Austiju i danas su favoriti protiv Belgijanaca. To je na papiru pa da vidimo i u realnosti kako stvari stoje.

17:55

Utakmica uskoro počinje

Slušamo himne Belgije i Francuske, pa se fokusiramo na utakmicu.