Fudbal 5

1.7.2024.

9:18

Detalji žestokog obračuna na EURO – izvinjenje zbog "pi*ko ćelava" VIDEO

Utakmica između Engleske i Slovačke je bila jako interesantna, a ništa manje zanimljivo nije bilo ni nakon poslednjeg sudijskog zvižduka.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Thanassis Stavrakis

Gordi Albion je slavio sa 2:1 u osmini finala Evropskog prvenstva, pre svega zahvaljujući Džudu Belingemu i Hariju Kejnu.

Belingem je izjednačio u petom minutu nadoknade regularnog dela, da bi Kejn u prvom minutu prvog produžetka, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Slovačka je doživela svojevrsnu tragediju, pošto su je maltene sekunde delila od plasmana dalje i meča sa Švajcarskom.

Nisu izdržali, iako su tokom produžetaka imali svojih šansi da stignu makar do penal-serije.

Engleska je logično činila sve da igre u dodatnih 30 minuta bude što manje, a to je prilično zasmetalo selektoru Slovačke, Frančesku Kalconi.

Kalcona je nakon utakmice prišao turskom arbitru Halilu Umutu Meleru da se požali, međutim, tu se našao Deklan Rajs.

Tada je zapravo započet sukob – Kalcona je žustro odgurnuo veznjaka Arsenala, zbog čega se ovaj iznervirao i štošta mu poručio.

"Ućuti, pi*ko ćelava", bio je samo deo Rajsovih oštrih reči upućenih italijanskom stručnjaku.

Rajsa su morali da obuzdaju saigrači, pre svih Ezri Konsa i Ajvan Toni, koji su ga uporno smirivali.

NIS

Kalcona je na konferenciji za medije probao da objasni celu situaciju.

"Morao sam da razgovaram sa sudijom, nije odlazio, nastavio je. Onda se izvinio i sve je bilo u redu. Nije mi se dopao način na koji engleski tim troši vreme i zbog toga nije kažnjen", rekao je Kalcona.

Osvrnuo se i na samu utakmicu, koju je njegov tim vrlo lako mogao da dobije.

"Razočaranje je ogromno. Ali, osećam više ponos nego razočaranje. Skoro da smo pobedili tim svetske klase. Trudili smo se, napredovali. Nismo uspeli", rekao je Kalcona.

Engleska će 6. jula u Diseldordu odmeriti snage sa Švajcarskom.