Fudbal 166

30.6.2024.

23:54

Španija u četvrtfinalu; Rodri igrač utakmice; "Sve smo zaslužili, niko nam ništa nije dao" VIDEO

Fudbaleri Španije su savladali Gruziju sa 4:1, u okviru osmine finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

EPA-EFE/MOHAMED MESSARA

Španija je rutinski došla do pobede. Gruzija je povela autogolom Le Normana, ali veoma brzo je Rodri vratio Špance na pravi put.

Već na startu drugog poluvremena je usledio preokret golom Fabijana Ruisa, a potom su Niko Vilijams i Dani Olmo stavili tačku na meč.

Španija će u četvrtfinalu odmeriti snage sa Nemačkom.

Toliko od nas!

Ispratili ste utakmicu između Španije i Gruzije (4:1).

Toliko od nas za večeras.

Laku noć i ostanite uz B92.Sport!

23:42

Jamal:

"Srećni smo zbog prolaska u četvrtfinale, već razmišljamo o narednoj utakmici i videćemo kako će ona proći. Istina je da nam nije bilo svejedno posle gola Gruzije, povukli su se i mi smo znali da moramo da damo gol pre završetka poluvremena, što smo i uradili. Posle je sve bilo mnogo lakše. U četrvtfinalu će biti jednako teško kao i sa Gruzijom, igraćemo sa velikom željom taj meč."

23:41

Olmo:

"Veoma smo srećni, cilj je ostvaren, sada moramo da se odmorimo i da se spremimo za veoma važnu utakmicu. Mislim da smo bili dobri, morali smo samo da budemo oprezniji kod protivničkih kontri, jer smo iz takve situcije primili gol. Imali su višak. Ali smo mi posel toga zaigrali kako treba, bili dobri i postigli golove iz dominacije. Meč sa Nemačkom biće poseban za mene, poznajem ovu zemlju, ali ću imati i veliku želju da pobedimo."

23:40

De la Fuente:

“Veoma smo srećni, znamo koliko je teško biti ovde, to se pokazalo i sa rezultatima koje smo videli do sad. Gruzija je opasna ekipa iz kontra napada.”

Povratak u meč.

“Zasluga je igrača, mi prenosimo ideje sa klupe, ali oni dobro razumeju situaciju u igri, gde moraš više da trčiš, gde moraš da imaš veći posed lopte. Bilo je teško, ali znali smo da moramo da ostanemo mirno, četiri gola smo postigli, moglo je da bude i više.”

Svestan je De la Fuente na dobru igru svog tima.

“Igrali su bili veoma srećni, bila je to veoma važna utakmica za nas, dovela nas je do četvtfinala sa Nemačkom. Znamo koliko je važno doći do ovde, niko nam ništa nije dao, to smo postigli radom. Stojimo črvsto na zemlji.”

Duel sa Nemačkom?

“Pro da se oporavimo, a onda ćemo da vidimo gde smo i šta smo. Da uživamo u fudbalu, sa snagom koju imamo, sve smo prepoznatljiviji. Iskreno rečeno. Moramo da damo svoju najbolju verziju protiv Nemačke.”

KRAJ!

Španija je nadigrala Gruziju 4:1 i plasirala se u četvrtfinale!

22:48

90' Nadoknada

Igraće se još 3 minuta!

22:43

22:43

22:42

83' GOOOOL! Novi pogodak za Španiju

Olmo je prihvatio dodavanje Orjazabala i pogodio za 4:1.

22:39

82' Dvostruka izmena za Špance

Merino i Navas su u igri umesto Ruisa i Karvahala.

22:38

80' Nova šansa za Jamala

Dupli pas Olma i Jamala.

Izašao je mladi fudbaler Barselone jedan na jedan sa Mamardašvilijem, ali siguran je bio čuvar mreže Gruzije.

22:36

77' Nova šansa za Špance

Pokušao je Olmo, ali brani Mamardašvili.

22:35

22:35

22:33

75' GOOOOL! Španija stavlja tačku

Niko Vilijams je pogodio mrežu!

Odlična kontra Španije, Fabijan Ruis je proigrao Vilijamsa, koji je rutinski savladao Mamardašvilija za 3:1.

22:31

74' Španci umalo stavili tačku

Olmo je dodao do Jamala, koji je uspeo da matira Mamaradašvilija.

Ipak, brzo je linijski sudija signalizirao ofsajd.

Sačekala se i VAR provera, definitivno je bio ofsajd!

22:25

66' Dvostruka izmena i za Špance

Umesto Kukurelje i kapitena Alvara Morate, ušli su Grimaldo i Orjazabal.

22:23

65' Dvostruka izmena za Gruziju

Citaišvili i Davitašvili su zamenili Lohošvilija i Čakvetadzea

22:18

63' Šansa za Jamala

Pogrešila je odbrana Gruzije, imao je Jamal šansu na da reši utakmicu.

Gađao je sa nekih 11 metara, ali pored gola.

22:17

59' Pritisak Španije

Žele Španci sve da reše u svoju korist.

Pokušao je Olmo sa nekih 18 metara, ali je njegov pokušaj izblokiran.

Veliki pritisak trpi Gruzija!

22:13

53' Izmena u redovima Španije

Olmo je zamenio Pedrija.

22:12

22:12

22:11

52' GOOOOL! Preokret Španije

Fabijan Ruis je strelac!

Ispratio je dodavanje Jamala i savladao Mamardašvilija.

22:09

49' Velika sreća za Španiju

Pokušao je Kvarackelija sa velike udaljenosti da iznenadi Simona. Ipak, lopta je "prozujala" pored leve stative.

Bio bi ovo spektakularan pogodak.

22:06

46' Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme, prvi napad ima Gruzija!

21:53

21:52

POLUVREME

Španija je bolje ušla u meč bila opasnija, sa druge strane Gruzija je čekala svoju šansu iz kontra napada i to je i dočekala.

Uspeli su da zbune Le Normana da postigne autogol, ali je Rodri vratio Špance u egal, projektilom u završnici prvog poluvremena.

Rezultat je 1:1!

21:49

45' Nadoknada

Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu!

21:47

44' Prvi žuti karton

Morata je oštro startovao, glavni arbitar mu je pokazao žuti karton.

21:45

41' Prinudna izmena za Gruziju

Umesto Kiteišvilija ušao je Altunašvili.

21:43

Gledao se VAR

Posle pogotka Rodrija, gledalo se da li će gol biti poništen, činilo se da je Morata zasmetao golmanu, ali na kraju je odlučeno da se gol prizna.

21:42

21:40

21:36

39' GOOOOL!

Rodri za izjednačenje Španije!

21:35

35' Španci vratili inicijativu

Kukurelja je gađao u desnu stranu gola, odličan udarac, ali uspeo je Mamardašvili da odbrani njegov udarac.

Možda i jedna od većih šansi za Španiju.

Novi sedmi korner za Špance.

21:32

34' Prvi korner za Gruziju

Kvarackelija je napravio slalom kroz odbranu Španije, ali jedan od defanzivaca uspeo da mu izbije loptu u korner.

Prvi za Gruziju na ovom meču.

Nije bilo opasnosti posle kornera.

21:31

31' Pokušaj za Jamala

Za sada Španci ne mogu da dođu do kaznenog prostora Gruzije, već pokušavaju sa velike udaljenosti.

Pokušao je Jamal da ugrozi Mamardašvilija, ali je izblokiran.

21:29

30' Kontra za Gruziju

Odlično je Kvarackelija povukao kontru, lopta mu je u jednom trenutku pobegla, ali mu se potom i vratila.

Produžio je dalje ka Kočorašviliju, koji je izblokiran. Lopta je završila u naručju Unai Simona.

21:24

23' Gruzija se brani organizovano

Za sada Španci ne uspevaju da probiju "zid" u odbrani Gruzina.

21:24

29' Pokušaj Laporta

Laport je oprobao šut, gađao je sa velike udaljenosti, ali preko gola.

21:20

21:20

21:19

18' GOOOOL! Gruzija vodi

Autogol Le Normana!

21:13

13' Nastavlja se pritisak Španije

Niko Vilijams je pokušao da ubaci loptu u kazneni prostor, još jednom su se Gruzini odbranili.

Za sada uspevaju da odole pritisku Španije.

21:08

10' Pritisak Španije

Ruis je ubacio loptu u šesnaesterac, novi korner za Španiju.

Opasno je bilo, ali uspeli su Gruzini da se odbrane.

Za sada Španija totalno dominantna!

21:06

8' Prvi korner za Špance

Kukurelja je ubacio loptu u kazneni prostor, ali su defanzivaci spucao u gol aut.

Biće prvi korner za Špance!

21:05

5' Dobra prilika za Pedrija!

Karvahal je ubacio loptu u kazneni prostor, Pedri je skočio i glavom gađao ka golu. Siguran je bio Mamardašvili.

21:04

3' Nova šansa

Niko Vilijams je ubacio loptu u kazneni prostor, ali za sada se Gruzija odlično brani.

21:03

2' Prva šansa za Španiju

Ruis je pokušao sa veće udaljenosti, ali je njegov udarac izblokiran.