"Ludnica" – Nemačka u četvrtfinalu!

Fudbaleri Nemačke pobediil su Dansku i plasirali se u četvrtfinale.

Izvor: B92.Sport

Tanjug/AP Photo/Andreea Alexandru

Nokaut faza Evropskog prvenstva počela je utakmicom između Švajcarske i Italije, ali je glavni događaj dana u Dortmundu, gde se sastaju domaćin Nemačka i, "dželat" Srbije, selekcija Danske.

U ovoj fenomenalnoj utakmici, utakmici punoj prekida, uzbuđenja i odličnog fudbala pobedili su Nemci rezultatom 2:0.

Utakmica je počela u 21 čas, a mogli ste da je pratite UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.

Toliko od nas za večeras!

Ispratili ste utakmicu osmine finala na Evropskom prvenstvu između Nemačke i Danske (2:0).

Ostanite uz B92.Sport.

Laku noć!

00:02

00:02

23:42

Igrač utakmice je...

Antonio Ridiger. Sjajni defanzivac nemačkog sastava proglašen je za najboljeg igrača utakmice osmine finala između Nemačke i Danske

Kraj!

Nemačka je pobedila Dansku i ide u četvrtfinale!

23:13

90+1' Opet ofsajd

Vircov gol je poništen zbog ofsajda i neće biti 3:0 za Nemačku.

23:13

90+4' Brani Šmajhel

Ponovo sjajna odbrana Kaspera Šmajhela i njegov deveti odbranjeni šut! Haverc opet promašuje.

23:11

90' Još pet minuta

Majkl Oliver je produžio meč za 300 sekundi.

23:10

88' Kruže Nemci i troše vreme

Nemci ne žele mnogo da rizikuju, ali kontrolišu stanje na terenu. Drže loptu u posedu, kruže oko kaznenog prostora Danske koja polako ostaje bez snage.

23:05

83' Probali su Danci

Emre Džan je morao da reaguje posle odbitka u svom kaznenom prostoru i izbije loptu pa da spreči ovu situaciju potencijalno opasnu za Nemce. Danci i dalje bez gola.

22:53

75' Sve je manje vremena za Dance

Još 15 minuta fudbala na Vestfalenu, a Nemačka je već dva puta slomila otpor Danske. Videćemo ima li šanse da se Danci makar na trenutak vrate i da zaprete domaćinu.

22:52

69' Gooooooooooool

Džamal Musijala! Nemačka ima veliku prednost od 2:0

22:51

22:46

64' Nemogući promašaji

Kai Haverc je pobegao odbrani Danske, uspeo da uposli Sanea i on sa 5,6 metara promašuje ceo gol...

Bio je Haverc u ofsajdu pre nego što je došao do lopte prvi put, ali svakako je ovo ogroman promašaj.

22:42

59' Kakva šansa za Nemačku!

Kai Haverc je istrčao kontra napad nakon fenomenalnog prijema lopte, savladao je i golmana Šmajhela i potom na njegovu žalost promašuje gol. Nemci traže penal jer je Sane sapleten, ali sudija kaže da od toga nema ništa. Propala je ogromna šansa.

22:36

Gooooooooooooooooool

Nemačka vodi! Kai Haverc pogađa iz jedanaesterca i donosi vođstvo domaćoj reprezentaciji, kakva utakmica poštovani čitaoci!

22:35

22:34

53' Penal za Nemačku!

Pogodila je lopta Andersena u ruku

22:32

Poništen gol!

Ofsajd

22:32

Penal?

Da li je Andersen igrao rukom u kaznenom prostoru? VAR proverava, ako jeste, penal za Nemačku.

22:30

49' Gooooooooooool

Danci vode! Čekamo odluku VAR sobe proverava se da li je bilo ofsajda, ako nije Nemci će biti u problemu.

22:29

46' Počelo je drugo poluvreme

Bilo je opasnosti da se neće nastaviti drugo poluvreme momentalno, ali sudija je dozvolio da utakmica počne.

22:29

22:10

Kraj prvog poluvremena

Sa sve prekidima je poluvreme trajalo preko sat vremena i igrači su otišli na kratku pauzu, vidimo se na početku drugog poluvremena.

22:09

45' Kakva šansa za Dansku!

Fantastična kontra Danaca i sjajna lopta Eriksena za Dilejnija koji proigrava Hojlunda, ali je Nojer sjajno reagovao i odbranio ovaj pokušaj. Spasili su se Nemci, ostaje 0:0

22:06

42' Hojlund promašuje

Šlotenberg gubi loptu u petercu i Hojlund šutira veoma loše i pogađa spoljni deo mreže.

22:04

40' Nemci traže šansu

Opet ista situacija. Nemci napadaju, Danci se brane. Kros je probao da centrira sa strane iz slobodnog udarca, a ništa se nije desilo. Slabo šansi, bez golova.

22:01

Herr Smuđa na licu mesta

Naš kolega Stefan Smuđa upravo se nalazi na stadionu Signal Iduna Park iliti Vestfalen Arena u Dortmundu i svedok je ovih dešavanja.

22:00

Utakmica se nastavlja

Prekid zbog kiše i grmljavine desio se u 36. minutu i posle pauze se meč nastavlja i igrači su opet na terenu.

21:57

21:56

Vraćaju se igrači
Izašli su iz tunela jer je prestalo da grmi pa će verovatno uskoro nastaviti meč koji je u 36. minutu prekinut pri rezultatu 0:0

21:49

21:44

21:41

21:36

Sudija povukao igrače sa terena

Odlaze igrači u svlačionicu i sada ne znamo šta će se dogoditi dalje i kada će se utakmica nastaviti i da li će uopšte da se igra večeras.

21:35

36' Prekinut meč!

Udario je grom u blizini stadiona i sudija Majkl Oliver sklanja igrače sa terena.

21:31

35' Brane se Danci

Nemci se dodaju i uporno greše ispred gola Danske pa momci u crvenom dresu koriste šansu da se odbrane.

21:30

31' Mele pada, slobodan udarac

Andrih pravi grešku i faulira Melea ispred kaznenog prostora. Lepa šansa za Eriksena.
Jako loše izveden slobodan udarac i pogađa po sred živog zida. Propala je šansa za Dance.

21:28

29' Zamalo uzbuđenje

Zatišje u Dortmundu. Nakon greške Nemaca na sredini terena krenuli su Danci u kontru, ali su se spetljali i lopta se vratila domaćinu u posed. Slabo smo imali nešto vredno pomena nakon prvih 15 minuta dominacije Nemačke.

21:22

Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

21:21

21' Evo i Danaca u napadu

Posle 20 minuta igre su Danci prvi put bili opasni jer je pobegao Eriksen odbrani Nemačke i da Ridiger nije bio tu da izblokira njegov šut moglo je da bude 0:1 bez problema. Ipak, nema gola i Danci dobijaju korner iz kog ništa nisu uradili i samo predali loptu Nemcima.

21:15

15' Opasno je

Fauliran je Sane malo izvan kaznenog prostora i opasno je sada za Dance jer Toni Kros može da postigne gol sa ove pozicije...

Kros je ipak loše izveo slobodan udarac i pogodio visoki živi zid Danske.

21:11

11' Opet brani Šmajhel

Nova sjajna odbrana... Haverc je dobio loptu u kazneni prostor i lepo šutirao u desnu stranu, ali danski golman rešava sve probleme.

21:09

21:06

7' Brani Šmajhel!

Sa velike udaljenosti je probao Džošua Kimih i lopta je bila precizna, a šut snažan. Ipak, Šmajhel je bio na pravom mestu i intervenisao.

21:04

4' Poništen gol
Nemci su poveli posle gola glavom nakon kornera sa leve strane, ali je neko napravio faul u napadu i sudije su poništile gol. Ostaje 0:0

21:00

Počela je utakmica
Prepun Signal Iduna Park, dom fudbalera Dortmunda, a sve je jasno da nas očekuje pravi spektakl u duelu Nemačke i Danske.

21:00

2' Napadaju Nemci
Polu kontra nije prošla jer je Haverc zaustavljen u kaznenom prostoru Danske i bio primoran da vrati loptu nazad. Nastavljaju Nemci staloženo da igraju i napadaju i da čekaju svoju šansu.