U toj grupi je neizostavan srpski dvojac Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić. Dovoljno je samo reći da na mečevima kojima su igrali (Mitrović tri, SMS dva), nisu imali konkretan učinak. Ni gol, ni asistencija. Ništa.
Štaviše, vezni igrač Al-Hilala snosi deo krivice za primljeni gol protiv Slovenije pošto nije ispratio strelca gola Karničnika koji mu je pobegao, iako nije ni sprintao.
Saudijski novac je u protekle dve-tri godine učinio svoje, pa smo na aktuelnom Evropskom šampionatu imali najveći broj igrača iz te lige kao protagoniste na kontinentalnom prvenstvu.
Malo njih je, ipak, zaslužilo prelaznu ocenu.
U toj grupi je i Marcelo Brozović (Al-Nasr) koji je kao i čitava reprezenatcija Hrvatske bio neprepoznatljiv. I njega je konkurencija u Saudijskoj Arabiji opustila, jasno je da tamo ima manjak izazova na delu terena gde igra, otuda je to i možda razlog njegovih bledih partija na EURO.
Umesto jednog od lidera na sredini terena i glavnih aduta Dalića, Brozović se utopio u sivilo ekipe.
EPA-EFE/ROBERT GHEMENT
Za Ejmerika Laporta (Al-Nasr) je sreća što igra u moćnom španskom sastavu, pa se njegova nešto slabija forma nije mogla očitati golim okom. De la Funte ga nije koristio protiv Hrvatske, sa Italijanima je počeo meč, kao i sa Albancima, ali utisak je i španskih medija da to nije onaj igrač koji je imao zacementiranu poziciju u Sitiju, pre odlaska u Saudijsku Arabiju.
Ni svemoćni Kristijano Ronaldo nije na nivou na kojem smo inače navikli da ga gledamo na velikom takmičenju.
Do sada nije postigao gol u tri utakmice, imao je doduše drugih konkretnih poteza u navali Portugalije, ali ono što je prva asocijacija na njega i na njegovu igru, a to su golovi, to je izostalo.
Da li je razlog tome što legendarni Portugalac takođe iza sebe ima sezone u Saudijskoj Arabiji ili su prosto godine u pitanju, teško je reći.
Turski defanzivac Merih Demiral (Al Ahli) upisao je samo jedan start na EURO, i to u poslednjem meču protiv Češke. Montela, očito, više veruje igračima koji mu dolaze iz evropskih klubova, nego Demirelu iako ovaj ima dugogodišnji staž u ligi gde se igra najtvrđa odbrana - Seriji A.
Demiral je bio standardan svojevremeno u Sasuolu, Atalanti, sakupio je i desetak utakmica za Juve, ali je prelaskom u Saudijsku Arabiju očito izgubio i mesto u startnoj postavi Turaka.
Žoržinjo Vajdaldum nije ni bleda senka igrača koji je svojevremeno bio pouzdan Klopov adut sa klupe Liverpula. Probao je potom da se nametne u Pari Sen Žermenu i Romi, a onda je i on odlučio da prihvati veliki novac Saudijaca (Al-Itifak).
Na EURO je na tri meča sakupio 70 minuta - bez učinka.
Portugalac Ruben Neves je možda najbolji primer koliko selektori vrednuju igrače koji su evropski fudbal zamenili saudijskim. Neves je u dresu Al-Hilala minule sezone postigao 7 golova i upisao 13 asistencija ali je kod selektora Portugalaca Roberta Martineza - sve tri utakmice počeo na klupi (na dve je ušao).
EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF
Isto važi i za Janika Karaska iz Belgije - njegovi nastupi na EURO su ispod svih standarda.
Bivši fudbaler Atletiko Madrida nije ni bleda senka igrača koji je ne tako davno hitrinom i driblingom izluđivao protivničke odbrane, posebno kada uđe sa klupe kada obavezno pravi razliku. Od Tedeska je na turniru u Nemačkoj dobio 84 minuta, a poslednje dve utakmice, nakon prve loše, ulazio je sa klupe.
Belgija je od Karaska dobila - ništa.
Konačno, jedini igrač čija forma nije značajno opala uprkos odlasku u Saudijsku Arabiju je francuski vredni mrav Ngolo Kante(Al-Itihad). Uprkos ozbiljnim godinama i činjenici da više ne igra u vrhunskoj ligi, Kante je uspeo da održi visok nivo igre potreban za ovakav turnir.
Dobio je priliku ispred igrača na njegovim pozicijama koji su standardni u svojim evropskim ekipama.
Bio je jak adut Dešana u grupnoj fazi takmičenja - u meču sa Austrijom čak je i proglašen za igrača utakmice.
Menadžer Liverpula Arne Slot govorio je pred naredni meč Premijer lige o situaciji u timu, povredama, formi pojedinih igrača, ali i ambicijama "crvenih" u nastavku sezone.
Sve je izglednije da će Dejan Stanković preuzeti tim Crvene zvezde u prolećnom delu sezone, tačno šest godina nakon što je istu ulogu nasledio od Vladana Milojevića.
Huligani su u potpunosti zasenili gradski derbi u Medeljinu između Independeientea i Atletiko Nasionala, prizori nasilja su jedino o čemu se priča, više nego o samom meča za trofej.
Svetsko prvenstvo 2026. biće po mnogo čemu istorijsko, a osim što će po prvi put nastupati 48 reprezentacija, naplaćivaće se gledanja utakmica i u navijačkim zonama?!
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
Najnovija Toyota RAV4 već je stigla u Severnu Ameriku, Evropu i Kinu, gde se postepeno učvršćuje na ključnim svetskim tržištima. Sada je konačno debitovala i na domaćem, japanskom tržištu - uz dva posebna stajling paketa razvijena u saradnji sa Modellistom.
Gde god da pogledate na internetu, nailazite na AI generisane slike i video-snimke. Sve ih je teže razlikovati od pravih, pa je Google napravio alat koji bi trebalo da vam pomogne u tome.
Kineski vlasnik TikToka, kompanija ByteDance, potpisala je obavezujuće sporazume sa američkim i globalnim investitorima o upravljanju poslovanjem aplikacije u SAD.
Vladimir Putin danas odgovara na pitanja građana i sumira rezultate za 2025. godinu. Stiglo je više od 2,5 miliona pitanja, a za transkripciju odabranih zadužen je "ruski ChatGPT" pod nazivom GigaChat. Šta je zapravo ovaj program?
Komentari 7
Pogledaj komentare Pošalji komentar