Fudbal 0

27.6.2024.

8:30

Venecuela srušila Meksiko za četvrtfinale VIDEO

Reprezentacije Ekvadora i Venecuele zabeležile su pobede u susretima drugog kola B grupe na Kupu Amerike.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/Imago/Richard Callis/SPP

Ekvador je bio ubedljiv protiv Jamajke, slavio je sa 3:1 (2:0), dok se Venecuela plasirala u četvrtfinale pobedom nad Meksikom od 1:0 (0:0).

Ekvadorci su u Las Vegasu odigrali odličan meč i protiv Jamajke veliki deo posla završili već u prvom poluvremenu.

Poveli su autogolom Kejsija Palmera u 13. minutu, da bi u četvrtom minutu nadoknade prvog dela duplirali prednost golom Kendrija Paesa iz penala.

Uspela je Jamajka da smanji u 54. minutu, strelac je bio napadač Vest Hema Majkl Antonio, da bi 15 minuita pre kraja tražili od sudije da im dosudi penal, ali ga nisu dobili.

U prvom minutu nadoknade drugog dela, sve je rešeno kada je Alan Minda postigao gol za konačnih 3:1.

Bio je to sjajn gol posle solo akcije, loptu je uzeo na svojoj polovini, stigao sa njom do gola i poslao je u mrežu.

Venecuela je posle Jamajke, bila bolja i od Meksika i tako sa maksimalnih šest bodova overila plasman među osam najboljih na turniru.

Na stadionu u Inglvudu presudio je gol Solomona Rondona iz penala u 57. minutu.

Prethodno je Aramburua oborio Hulijan Kinones.

Meksiko je imao priliku da izjednači sa penala u 87. minutu, ali je golman Rafael Romo zaustavio udarac Orbelina Pinjede i tako sačuvao tri boda svom timu.

U poslednjem kolu igraju Meksiko - Ekvador i Venecuela - Jamajka.