Fudbal 0

26.6.2024.

22:57

Kovač i nesmotrenosti iskovali sudbinu Čeha – Turska ide dalje

Fudbaleri Turske plasirali su se u nokaut fazu Evropskog prvenstva, posle pobede nad Češkom (2:1) u poslednjem kolu grupe F.

EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH

Evropsko prvenstvo, 3. kolo grupe F

Češka – Turska 1:2 (0:0)
Souček 65 – Čalhanoglu 51, Tosun 90+4
Stadion: Folkspark (Hamburg)
Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija)

Utakmica na "Folksparku" je odlučena već u 20. minutu kada je Antonin Barak dobio ekspresno dva žuta kartona i završio meč.

Česi su samo krivi što se se doveli u situaciju da jure pobedu sa igračem manje, iako će sigurno biti onih koji će za takav razvoj situacije okriviti Ištvana Kovača. Ruku na srce, rumunski sudija im nije baš pomogao.

Sofascore

Uprkos prednosti, Turci nisu uspeli u prvih 45 minuta da postignu gol.

Očigledna je bila promena pristupa njihovih igrača u nastavku. Turci su od starta krenuli u napade i već u 51. minutu imali rezultat.

Nekoliko puta su Turci šutirali, izblokirani su, branio je protivnički golman, ali nije mogao kada je lopta stigla do Hakana Čalhanoglua, a ovaj je spoljnim delom kopačke smestio u mrežu.

Turci su posle pogotka postali previše oprezni i umesto da krenu i po drugi počeli su da se brane i odugovlače.

Kako to obično biva, takav fudbalski pristup često sustigne kazna.

Posle velike gužve ispred gola Turske, Češka je preko Tomaša Součeka stigla do izjednačenja sa igračem manje u 65. minutu.

Konačan rezultat je postavio Čenk Tosun u četvrtom minutu nadoknade.

Turska će u nokaut fazi igrati protiv Austrije.