23:04

Sofascore

22:50

K R A J

PRVA POBEDA U ISTORIJI GRUZIJE I POBEDA KOJA IH VODI U OSMINU FINALA EVROPSKOG PRVENSTVA

22:49

91' Umalo gol!

Mamardašvili je začarao mrežu! Centaršut Feliksa na Semeda i dobar pokušaj, ali još bolja odbrana. Mogao je Portugal da smanji na 2:1, ali nije uspeo

22:44

90' Još 4 minuta

Toliko vremena deli Gruziju od istorijskog momenta

22:40

86' Prvi žuti karton za Gruziju

Mekvabišvili je kažnjen

22:34

81' Poslednjih 10 minuta...

Nema još mnogo vremena za Portugal pa se čini da smo jako blizu istorijske, prve pobede Gruzije na šampionatima Evrope! I ne samo to nego bi pobedom obezbedili plasman u drugu rundu takmičenja.

22:31

75' Može li Portugal da se iščupa?

Gruzija ima veliku prednost od 2:0. Portugalci imaju posed lopte i mnogo propuštenih prilika... Još 15 minuta je ostalo za igru.

22:29

72' Umalo 3:0

Čakvetadze je sjajno istrčao kontru po desnoj strani, fenomenalno je to izgledalo i šut je bio veoma snažan i ipak neprecizan. Nije mnogo nedostajalo da se postigne gol, ali je šut ipak bio neprecizan.

22:21

22:21

66' Ronaldo ide na klupu

Besan je Ronaldo što mora napolje. Još uvek nije postigao gol na ovom EP, a izveden je iz igre...

22:17

57' Mikautadze!

Kakva noć za Gruziju! Imaju ogromnih 2:0 protiv Portugalaca!

22:17

62' Prejako

Ponovo se Gruzija povlači, pa je Konseisao pokušao sa desne strane da ubaci loptu u kazneni prostor i nije bio precizan. Prejak centaršut pa lopta ide u aut.

22:14

Gooooooooooooooooooool

Gruzija 2, Portugal 0

22:14

22:13

55' Penal!

Posle gledanja VAR sudija kaže da je Antonio Silva skrivio jedanaesterac kada je šutnuo jednog od igrača Gruzije...

22:11

Penal?

Gledaće sudije da li ima penala za Gruziju

22:09

53' Neves kažnjen

Treći žuti karton za Portugalce, a prvi zbog faula.

22:04

46' Počelo je drugo poluvreme

Sada prvi napad ima ekipa Gruzije. Da vidimo kako će se igrati u drugom poluvremenu

22:04

47' Odmah preti Portugal

Ronaldo iz peterca preti posle kornera, ali se odlično snalazi golman i brani taj pokušaj. Novi korner, ponovo preti Ronaldo i lopta ide u gol aut. Izvukla se Gruzija ovde.

21:46

Kraj prvog poluvremena

Jedini gol u prvih 45 minuta je postigla Gruzija i to preko Kvarackelije. Napadač Napolija je pokazao da nikog ne treba otpisivati prerano i čekamo da vidimo koliko još snage ima Gruzija i šta može Portugal do kraja meča

21:44

Simuliranje

Pao je Neto ispred kaznenog prostora i sudija mu je pokazao žuti karton zbog simuliranja.

21:44

Još dva minuta

Toliko je pokazao sudija, a za to vreme Žoao Feliks šutira i promašuje.

21:40

43' Opasno je bilo

Palinja je šutirao sa nešto veće udaljenosti i lopta ide preko gola. Bilo je ovo opasno po Gruziju, ali su se odbranili

21:36

40' Sve je manje vremena

Nema još mnogo da se igra u prvom poluvremenu. Portugalci imaju još 5 minuta vremena da stignu do izjednačenja ili će u svlačionice sa golom zaostatka. Mogla je Gruzija i do drugog gola, ali nije dobro odradila taj napad.

21:32

21:32

36' Slobodan udarac za Gruziju

Srušio je Dalo Kvarackeliju u polu kontri i opasno je sada ispred gola Portugala... Umalo 2:0! Diogo Kosta je veoma ljut na saigrače.

21:28

30' Feliks... Nema gola

Sjajno je probao Žoao Feliks sa ivice kaznenog prostora, opasno je bilo i lopta ipak ide preko gola.

21:27

Kristijano Ronaldo kažnjen

Besan je jer nije dobio faul i sudija mu pokazao javnu opomenu

21:25

Gruzija je postigla peti najbrži gol u istoriji EP

Kvarackelija je ispisao istoriju pogodivši jedan od najbržih golova u istoriji šampionata... Gruzija u transu

21:21

24' Žoao Neves.. ništa

Opet se odbranila Gruzija... Pritiska Portugal, konstantno se napada i utrčava ali ne uspevaju da postignu gol i izjednače.

21:19

21' Ponovo preti Portugal

Antonio Silva i Kristijano Ronaldo su bili na levoj stativi, ali je lopta bila prejaka i otišla u gol aut. Ništa od gola i ostaje prednost Gruzina.

21:15

18' Zapretio je Portugal

Prvo je Ronaldo iz slobodnog udarca šutirao i sjajno je odreagovao golman Gruzije pa smo dobili korner koji Portugalci nisu iskoristili... Ostaje 1:0 za Gruziju.

21:08

10' Sjajna Gruzija

Gruzija deluje odlično u prvih deset minuta. Portugalci drže loptu u posedu i žele da odgovore, ali ne uspevaju da slome Gruziju. Sada je na zemlji ostao Konseisao, ali sudije kažu da faula nije bilo

21:06

Gruzija šokirala svet

Kakva greška Portugalaca koji šalju poprečni pas na sredini terena i Mikautadze šalje loptu napred za Hviču Kvaracheliju koji je projurio pored odbrane Portugala i lako poslao loptu u malu mrežu s desne strane pa Diogo Kosta nije imao šansu.