Fudbal 9

25.6.2024.

21:50

Šta smo videli od Piksijeve šokantne postave?

Fudbaleri Srbije igraju protiv Danske u Minhenu, u poslednjem, trećem kolu grupe C Evropskog prvenstva.

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

Posle 45 minuta rezultat je 0:0, a šta smo videli u prvom poluvremenu od Piksijeve ekipe?

Ovo su zapažanja našeg izveštača sa lica mesta  Stefana Smuđe.

Srbija je izašla u defanzivnoj postavi, sa jasnim ciljem da se "neutrališe" loš početak meča, a to je problem koji nas je pratio u poslednje četiri utakmice.

Andrija Živković se prebacio na levu stranu, a na desnoj je Srđan Mijailović dobio striktan zadatak da prati Melea i nije ga ispuštao iz vida. Svi koji smo pomislili otkud on u startnoj postavi dobili smo odgovor u ovih 45 minuta.

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Jak je bio i defanzivni blok u veznom redu, sa Gudeljem i Ilićem ispred poslednje trojke, dok su Samardžić i Lukić gore bili zaduženi za presing iza Mitrovića.

Srbija je "preživela" nekoliko ozbiljnih grešaka zahvaljujući sjajnom Predragu Rajkoviću i još uvek ima "nulu".

Plan je da se u nastavku ulaskom, pre svega Tadića, a onda i drugih ofanzivnih bekova i napadača, tas prevagne na stranu Srbije.

Sva dešavanja možete da pratiti u LIVE BLOG-u.