Englezi i Slovenci izbacili Srbiju sa EURO

Utakmica Engleske i Slovenije završena je rezultatom 0:0.

Srđan Novaković
EPA-EFE/YOAN VALAT

Posle ovog rezultata jednu je sigurno da su Englezi plasirali u narednu fazu sa prvog mesta.

Kompletan tok meča možete pratiti putem našeg LAJV BLOGA.

Kraj utakmice

Engleska i Slovenije su odigrali 0:0 u Kelnu.

22:48

90+2' Šansa

Palmer je bio u šansi, ali je šutirao pravo u Oblaka.

22:45

90' Nadoknada

Igrače se još četiri minuta.

22:40

86' Dupla promena

Iz igre su izašli Mlakar i Šporar, dok su sada u igri Gorenc-Stanković i Celar

22:34

78' Karton

Sad je Fil Foden dobio žuti karton.

22:33

75' Iličić na terenu

Izašao je Benjamin Šeško.

22:28

72' Još jedan karton

Sada je Jaka Bijol upisan u beležnicu Klemona Turpana.

22:27

71' Nova izmena

Iz igre je izašao Bukajo Saka, na terenu je Kol Palmer.

22:22

68' Karton za Engleze

Povukao je Mark Guehi sa leđa Šporara i zbog toga je dobio žuti karton.

22:20

63' Pokušaj Slovenaca

Gnezda – Čerin je oprobao svoj udarac iz daljine, međutim bio je daleko pored gola.

22:17

EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

22:12

58' Gužva u kaznenom

Izveo je Foden korner sa leve strane, usledila je gužva isped gola Slovenije, ali ništa od toga nije bilo, jer je Saka udario u glavu Šporara, pa je Turpan na kraju svirao faul.

22:04

54' Bez šansi

Ništa nismo videli u uvodnih deset minuta meča na stadionu u Kelnu.

21:57

45' Promena na poluvremenu

Prva izmena kod Engleske, izašao je Konor Galager, dok će drugo poluvreme igrati Kobi Mainu.

21:42

45' Poluvreme u Kelnu

Posle prvog dela igra nije bilo golova u Kelnu.

21:41

41' Najbolja šansa za Englesku

Tripije je uputio jedan oštar centaršut ka golu Slovnije. Srećom po ekipu Matjaža Keka, Kejn je zakasnio na ovu loptu, tako da je Slovenija dobila gol-aut.

21:40

21:33

39' Sporna situacija

Pao je Janža posle duela sa Sakom, glavni sudija meča se nije oglasio, tako da penala nije bilo.

21:31

31' Kejn u šansi

Pokušaj je Hari Kejn glavom ka golu Slovenije, ali je Oblak bio na mestu.

21:28

29' Kontra

Izgubili su Englezi loptu, momentalno su Slovenci krenuli u kontru preko Karničnika, koji je uposlio Šeška, ali je lopta bila prejaka, pa je Pikford prvi stigao do nje.

21:26

26' Nema šuta ka golu

Engleska za ovo vreme nije uputila nijedan šut ka golu Slovenije.

21:24

22' Novi karton

Eri, Janža je prvi u reprezentaciji Slovenije koji je dobio žuti karton.

Ukoliko Slovenci prođu u osminu finala, on neće biti u sastavu.

21:23

EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

21:20

20' Poništen gol

Sjajna akcija Engelske, gde je Foden probio po levoj strani, uposlio Saku koji je loptu ubacio u gol, ali se pre toga našao u ofsajdu.

21:19

17' Žuti karton

Kiran Tripije je dobio žuti karton.

21:19

15' Šporar u šansi

Nova prilika za Sloveniju, sada je kratak bio Andraž Šporar koji je za malo zakasnio da zakači loptu i pošalje je u gol.

21:09

10' Englezi drže loptu

Oslobodili su se Englezi startnog pritiska reprezentacije Slovenije, sada oni imaju veći posed lopte.

21:04

5' Šeško u šansi

Prva prilika za Sloveniju na ovom meču.

Posle centaršuta sa leve strane, na drugoj stativi je bio sam Petar Stojanović, koji je uposlio Šeška, a napadač Lajpciga je glavom pokušao, ali je Pikford bio na mestu.

21:02

3' Agresivna Slovenija

Fudbaleri Slovenije su krenili agresivno od starta meča.

20:58

Uskoro krećemo

U toku su introniranje himni posle kojih će početi utakmica u Kelnu.

20:58

Počela je utakmica

Prvi sa centra su krenili Englezi koji igraju u belim dresovima, dok su Slovenci u plavoj varijanti.

Slovenija iznad proseka

Sa druge strane reprezentacija Slovenije je u prvom kolu odigrala nerešeno sa Dancima, da bi onda u utakmici protiv Srbije odigrala takođe nerešeno i to identičnim rezultatom, kao u prvom kolu 1:1.

18:13

Englezi nisu oduševili

Reprezentacija Engleske nije oduševila javnost posle dva kola. Prvo su sa mršavih 1:0 savladali reprezentaciju Srbije, potom su u drugom kolu remizirali sa Danskom 1:1.

18:07

Ovaj meč interesuje i Srbiju

Duel Engleske i Slovenije može da interesuje i fudbalere Srbije. Orlovima bi najviše odgovaralo da Englezi slave na ovom meču i to mogućstvu sa što većom gol razlikom, u tom slučaju bi Srbija i sa remijem protiv Danske mogla da se nada prolasku u narednu rundu sa trećeg mesta.

18:06

Dobro došli

U ovom lajv blogu ćemo ispratiti sva dešavanja sa utakmice poslednjeg trećeg kola u sklopu grupe C na Evrospkom prvenstvu u fudbalu u kojem se sastaju reprezentacije Engleske i Slovenije.