Fudbal 0

25.6.2024.

19:57

Francuska i Poljska podelile bodove - ništa od prvog mesta za "trikolore"

Fudbalska reprezentacija francuske odigrala je nerešeno 1:1 sa Poljskom u poslednjem meču grupe D na EURO.

Tanjug/AP Photo/Hassan Ammar

Francuska je povela golom Kilijana Mbapea sa penala u 56. minutu, a Poljaci su do izjednačenje došli takođe posle kaznenog udarca, koji je u 78. minutu realizovao Robert Levandovski i to iz drugog puta.

Ekipa Didijea Dešana ovim remijem zauzela je drugo mesto u drugi D, a neočekivano kao prva u durgu rundu je prošla Austrija, koja je u Berlinu pobedila Holandiju 3:2.

Fudbaleri Holandije su treći, a Poljaci posle grupne faze idu kući.

Prvih 45 minuta nije donelo preterano uzbuđenje u Dortmundu, a to pripisujemo činjenici da je Francuska već znala da ide u drugi krug, a Poljaci da idu kući.

Uprkos tome, ekipa Didijea Dešana imala je terensku incijativu, konstantno je pretila, ali do gola nije mogla.

Bilo je pretoplo u Dormtmundu, pa je sudija posle 30 minuta dao pauzu za osveženje, koja ej prijala i jednoj i drugoj ekipi.

Nakon stanke, oba tima su se razgoradila, Robert Levandovski je imao dobru prliku, a vekiki posao za Poljake odradio je golman, koji je branio sve što je poletelo ka njegovoj mreži.

Sofascore

Najbolju priliku imao je Kilijan Mbape u završnici poluvremena, šutirao je ka golu, ali lopta nije završial tamo gde je očekivao. Lopta je otišla pravo u golmana.

Imao je Dembelea na drugoj strani, ali odlučio je da ovu akciju izvrši solo i to je bilo sve što smo videli u ovom delu.

Nastavila je francuska sa inicjativom i drugom delu, Mbape je toliko želeo da adođe do gola, a priliku mu stvorila posle prekršaja i penala u 56. minutu.

Nije bilo neodlučnosti, siguran je bio  kapiten dovodeo je Francuze u prednost.

Čuvali su "trikolori" taj gol, pokušavali da uvećaju prednost, ali nije ima se dalo, dok je Poljska čekala svoju priliku.

To se i desilo u 78. minutu, kada je Robert Levandovski iz drugog puta realizovao penal.

Prvi put Manjan je odbranio, ali se pomerao i sa gol nije i sudija je ponovio jednaesterac.

Drugu šansu Levandovski nije prokockao i ispostaviće se postavio je konačan rezultat.