Fudbal 15

25.6.2024.

20:45

Remi za kraj – bledi Francuzi kao drugi idu dalje; "Sada kreće novo takmičenje"

Fudbaleri Francuske i Poljske odigrali su nerešeno 1:1 u poslednjiem meču grupne faze na EURO.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Francuska pred poslednji okršaj u grupu D ima četiri boda, dok su Poljaci bez bodova iz dva meča., pa sje tako ekipa Didijea Dešana kao druga nastavila takmičenje u Nemačkoj.

Poljska je uzela bod i tako se oprostila od šampionata Evrope.

Francuska je povela golom Kilijana Mbapea sa penala u 56. minutu, a Poljaci su do izjednačenje došli takođe posle kaznenog udarca, koji je u 78. minutu realizovao Robert Levandovski i to iz drugog puta.

Dešan nije zabrinut

"Može bolje, sada počinje novo takmičenje", rekao je Dešan posle meča.

19:57

Da li je neko očekivao ovakav rasplet u grupi D?

Standings provided by Sofascore

19:55

Kraj!

Remi Poljske i Francuske, "trikolori" drugi u grupi!

19:54

95' Ništa od penala

Tražio je Mbape penal posle kontakta u šesnaestercu, ali sudija je odmahnuo rukom.

Nema kaznenog udarca

19:51

94' Još 60 sekundi

Odugovlačilo se u ovoj nadoknadi, francuzi na iglama.
Žele prvo mesto, ali gol nikako da postignu.

19:48

Još pet minuta nadoknade

Toliko će se još igrati u Dortmundu.

19:45

85' Rasplamsala se igra

Polajci poleteli posle gola, Francuzi pod pritiskom.

Kakav će biti epilog u grupi D? Za sada je potpuna ludnica.

19:39

19:38

78' Izjedančenje!

Iz drugog puta pogađa Levandovski!

19:37

Ponavlja se penal!

Još jednom Levandovski, jer se golman pomerao.

Sudija opet pokazao na belu tačku.

19:36

77' Brani Manjan!

Ništa od penala za Levandovskog.

19:34

74' Opet Mbape!

Još jedna prilika za novog napadača Real Madrida, ali je šutirao ravno i pravo u golmana.

19:26

68' Menja selektor Poljske

Šviderski i Skoras su zamenili Šimanskog i Zalevskog.

19:25

65' Francuzi imaju rezultat i kontrolu

Poljaci su neprimetni, penal ih je dodatno upasivio, dok "trikolori" što pre žele da reše meč i postignu gol, kako bi izbegli ludnicu u grupi D.

19:18

Pogledajte kako je Mbape izveo penal

19:16

19:15

56' Goool!

Mbape siguran! Nije bilo ni trunke neodlučnosti i kapiten dovodi Francuze u prednost.

19:13

55' Penal za Francusku

Prilika za gol sa bele tačke, a kapiten Kilijan Mbape će izvesti najstrožu kaznu.

19:06

49' Francuska se rastrčala

Kilijan Mbape pošto-poto želi da dođe do gola, ali golman Poljske i dalje na visini zadatka.

19:00

Počinje drugo poluvreme

Da vidimo kome je pauze više prijala i da li će konačno pasti gol.

18:56

Navijači su bili kreativni

18:48

18:46

45' Kraj prvog poluvremena

Francuzi pretili, ali golova nije bilo.

18:43

44' Mbape sebičan

Bio je u dobroj prlici, šutirao je ka golu, ali lopta nije završial tamo gde je očekivao. Šutirao je prvao u golmana.

Imao je Dembelea na drugoj strani, ali odlučio je da ovu akciju izvrši solo.

18:40

42' Novi žuti karton

Ovaj put Rabio je dobio opemenu, posle nesmotrenog prekršaja.

18:37

38' Nova pretnja Trikolora

Saliba je probao posle kornera,  bio jevštoper je bio na pravom mestu i dočekao odbitak, ali je udarac bio loš.

18:34

Pauza za osveženje

18:31

34' Levandovski!

Odlično je Poljak šutirao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

Nema promene rezultata.

18:26

28' Prekid u Dortmundu

Dao je sudija pauzu da se igrači osveže, zbog visoke temperature u Dortmundu.

Bilo je toplo i prethodnih dana na EURO, ali nismo viđali ovakve stanke čak i kada su se mečevi igrali od 15.00.

18:24

24' Poljak požuteo

Nikola Zalevski faulirao je Kilijana Mbape, sudija je sve video i izvukao žutu kartu.

Prvi igrač koji je javno opomenut na meču.

Tanjug/AP Photo/Hassan Ammar

18:21

23' Poljaci uzvratili

Prebacili su igru malo ispred gola Francuza, ali nedovoljno da se ugrozi protivnik.

18:19

18' Dembele!

Bila je ovo stopostotna šansa za Dembelea, koji je bio jedan na jedan sa čuvarom mreže Poljske, koji je uspeo da odbrani njegov pokušaj.

Ostaje 0:0.

18:12

17' Čekamo da se nešto desi

Iako se igra samo pred golom Poljske, za sada Francuzi ne uspevaju da iskoriste tu incijativu koja je prisutna od starta.

18:07

18:07

11' Ernandes u šansi!

Najbolja prilika za Francuze, ali je njegov šut odbranio golman Poljske.

Igra se samo ispred gola Poljaka.

18:06

6' Poljska zapretila

Lopta je išla u gol, ali se istakao golman Francuza.

18:04

3' Francuzi ofanzivniji

Imaju izabranici Didijea Dešana incijativu u uvodnim minutima meča.