Fudbal 34

25.6.2024.

20:42

Neverovatna Austrija režirala lud epilog D grupe – Francuska u problemu

Fudbaleri Austrije završili su kao prvi u grupi D, zahvaljujući trijumfu nad Holandijom u poslednjem kolu – 3:2.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Ebrahim Noroozi

Tim Ralfa Rangnika je prvu fazu završio sa šest bodova, Francuska sa pet, Holandija sa četiri, a Poljska sa jednim poenom.

Austrija će u osmini finala igrati sa drugoplasiranim iz grupe F. Francuska će odmeriti sa drugoplasiranim iz grupe E, dok će Holandija naknadno saznati potencijalnog rivala.

Dešavanja iz Berlina mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

Hvala na pažnji

Sada je sva pažnja na utakmici između Srbije i Danske u Minhenu.

20:33

Van Dajk

Svi smo odgovorni za ovo. Ako želimo bilo šta na ovom turniru, nešto mora da se promeni

Kraj utakmice

Fudbaleri Austrije savladali su Holandiju rezultatom 3:2 i tako kao prvi iz grupe D prošli u osminu finala Evropskog prvenstva.

19:48

90'+ Nadoknada

Šest minuta nade za "lale".

19:40

Gol Zabicera

19:40

83' Poništen gol Austrije

Romano Šmid je postigao gol iz mrtvog ugla, ali je on poništen zbog ofsajda.

19:39

80' Gooooool!

Austrija po treći put vodi, 2:3.

Marsel Zabicer je pokrenuo napad, a potom se u pravo vreme ubacio u prostor i iskoristio dodavanje Baumgartnera.

19:38

Gol Depaja

19:38

19:36

78' Gooooool!

VAR je priznao gol Memfisu Depaju, 2:2.

Sjajno je prihvatio loptu posle skoka Veghorsta i pogodio mrežu Penca.

19:35

19:33

75' Poništen gol Depaja!

Postigao je gol Memfis Depaj, koji je krenuo da se raduje, ali je sudija Kruzlijak dosudio prekršaj.

Veghorst je bio asistent i deluje da je problematičan bio njegov potez.

VAR proverava da li je bio faul.

19:23

66' Reagovao i Kuman

Izašli su Ake i Rejnders, dok su na terenu Van de Ven i Vajnaldum.

Deluje da je Kuman promenio formaciju i sada igra sa tri štopera.

19:22

62' Izmene kod Austrije

Rangnik osvežava tim.

Lajmer i Kerfeld su ušli umesto Vimera i Griliča.

19:21

Gol Šmida

19:18

59' Gooooool!

Austrija opet vodi, 1:2.

Odličan centaršut Florijana Griliča i udarac glavom Romana Šmida.

Lopta je na putu do gola pogodila i Stefana de Fraja, a potom i završila u mreži.

19:17

19:11

54' Van Dajk probao

Šutirao je glavom posle kornera kapiten Holandije, ali od svega samo korner.

19:06

Gol Gakpa

19:05

47' Goooooool!

Holandija je brzo izjednačila u nastavku, 1:1.

Strelac je Kodi Gakpo, koji je lepo pogodio dalji ugao nakon dodavanja Ćavija Simonsa.

Polukontra "lala" je okončana na idealan način.

19:04

19:03

46' Počelo drugo poluvreme

Poluvreme

Austrija vodi posle prvog poluvremena sa 1:0.

Autogol u šestom minutu postigao je Donjel Malen.

18:45

45'+ Nadoknada

Igraće se još najmanje dva minuta.

18:43

18:41

41' Stativa!

Gakpo je centrirao Depaju, koji je pogodio stativu glavom.

Svakako bi gol bio poništen zbog ofsajda u začetku akcije.

18:37

38' Austrijanci blizu novog gola

Najpre je Sabicer sa distance zapretio, da bi u nastavku akcije Arnautović imao zicer, ali je loše zahvatio loptu.

Ubrzo je pokušao da iznudi penal, od kojeg neće biti ništa, jer je Verbrugen na vreme izbacio loptu.

18:35

35' Već izmena?

Džoj Verman je zamenjen, a umesto njega je na terenu Ćavi Simons.

Deluje da nije u pitanju prinudna izmena...

18:34

Autogolovi padaju samo tako

18:32

32' Prvi žuti karton, a onda i drugi

Štefan Poš je kasnio, zakačio Memfisa Depaja, kojeg je i nagazio.

Ubrzo je i Patrik Vimer "požuteo".

18:30

30' Austrijanci tražili penal

Sabicer je napucao igrača Holandije i tražio penal zbog navodnog igranja rukom, kojeg realno nije bilo.

Grilič je okončao napada udarcem sa distance.

18:29

Loš udarac Malena

18:27

28' Austrija dobra

Pritom, ne samo zato što vodi, već jednostavno deluje sigurnije sa loptom.

Mada, mogao je Malen da ih "ohladi" pre par minuta kada je imao situaciju "1 na 1".

18:23

23' Malen se umalo iskupio

Dobio je Malen loptu u prazan prostor, istrčao pred Penca, ali je loše zahvatio loptu levom nogom i to je glavni razlog zašto Holandija nije izjednačila.

18:19

18:13

14' Holanđani umalo uzvratili

Dobar napad "lala", Gakpo je pronašao Rejndersa, ali je ovaj očajno šutirao iz kaznenog prostora.

18:09

Autogol Malena

18:07

6' Goooool!

Austrija je povela protiv Holandije, 0:1.

Aleksander Pras je ubacio loptu sa leve strane u šesnaesterac, gde ju je pokupio Donjel Malen i savladao sopstvenog golmana.

Austrija je od Francuske izgubila sa 1:0, autogolom. Ovoga puta tim Ralfa Rangnika je na "srećnijoj" strani.

18:06

18:00

1' Utakmica je počela

Sa centra su krenuli fudbaleri Austrije.