Reprezentacija Brazila nije počela Kup Amerike kako je želela.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/IMAGO/Isaac Ortiz

Jedan od favorita za titulu u svom prvom susretu na turniru u okviru D grupe odigrao je bez golova sa Kostarikom.

Brazilci predvođeni Rafinjom, Rodrigom i vinisijusom Žuniorom u špicu, prikazali su reviju promašaja, dekoncentraciju u finišu i nervoizu u igri.

Bio je to debitantski takmičarski meč na velikom tzrniru i za selektora Dorivala Žuniora koji će morati da nađe način kako da njegov tim počne da postiže golove.

Istina, Brazil je postigao jedan gol u ovom susretu, dogodilo se to u 30. minutu kada je mrežu Kostarike posle centaršuta iz prekida zatresao Markinjos, ali je VAR zbog minimalnog ofsajda poništio gol.

"Verujem da smo i pored rezultat odigrali dobru utakmicu. Imali smo dobar protok lopte i stvarali dobre prilike. Nismo zadovoljni nfinišom, tu sam saglasan. Generalno, pokazali smo dosta dobrih stvari. Moramo da nađemo načine kako da postignemo gol. Uvek radimo na tome, svakog trenutka", rekao je posle meča selektor Brazila.

Kostarikanci su posle meča slavili kao da su pobedili, kao da ni oni nisu očekivali bod.

"Nadam se da će posle ovoga mnogi početi da nas gledaju sa više poštovanja. Svi su mislili da smo mrtvi pre početka filma. Svaki meč ćemo igrati kao da je finale", rekao je Argentinac Gustavo Alfaro, selektor Kostarike.

U prvom susretu u grupi, Kolumbija je pobedila Paragvaj sa 2:1 (2:0) i tako preuzela vodeću poziciju u grupi.

Blistali su igrači Kristal Palasa, strelci oba gola za Kolumbiju.

Danijel Munjoz doneo je prednost Kolumbiji u 32. minutu da bi na odmor otišli sa 2:0 posle pogotka Džefersona Lerme.

Paragvaj je u nastavku u 69. minutu preko Hulija Ensisa uspeo samo da ublaži poraz za konačnih 2:1.