Fudbal 483

25.6.2024.

0:03

Italija u poslednjim sekundama bacila Hrvate u očaj; "Tužno i žalosno" VIDEO

Fudbaleri Hrvatske i Italije odigrali su 1:1 u poslednjem kolu grupe B Evropskog prvenstva.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Sunday Alamba

Delovalo je da će gol Luke Modrića u 54. minutu biti dovoljan "vatrenima", ali je Matija Zakanji pogotkom u osmom minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

Španci su dobili Albaniju (1:0) i sa maksimalnim učinkom su prošli dalje. "Azuri" su drugi sa četiri, Hrvatima dva boda verovatno neće biti dovoljna za prolaz, dok je Albanija sa jednim poenom eliminisana.

Dešavanja iz Lajpciga mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

Bilo je ovo sve za večeras.

Dešavanja sa EURO nastavljamo da pratimo i u utorak.

Zlatko Dalić

Poslednji minut Albanija, poslednji minut danas. Mogu samo čestitati momcima na borbi, htenju, žrtvi koji su pokazali, ali evo... Nije naš turnir

23:53

Analitičar HRT-a Joško Jeličić

Moram podvući sudiju Makijavelija (Makeli prim. aut). Ovaj put je cilj opravdao sredstvo. Navlačio je tendenciozno za Italijane...

Marin Pongračić

Razočaravajuće je primiti takav gol i verovatno ispasti s turnira. Više ništa ne očekujemo, tužno i žalosno. Želja je bila tu, ali bili smo bezopasni u prvom delu. Kasnije smo se podigli, igrali s više rizika. Na kraju smo primili jeftin gol

23:29

Luka Ivanušec

Ne znam šta bih rekao. U zadnjoj sekundi imamo sve i... Ne znam, nemam reči. Teško mi je išta reći, razočarani smo. Ne znam što se dogodilo. Gledam situaciju, nisam video sve ispočetka... Znam da je lopta išla kroz sredinu, pa na levu stranu... Čovek pogodio... Jedna od najstresnijih utakmica u karijeri

23:29

Šokantan kraj za Hrvatsku
Tanjug/AP Photo/Ebrahim Noroozi

23:28

Luka Modrić

Ne znam šta da vam kažem. Fudbal je nekad okrutan i to se danas pokazalo. Šta je, tu je. Nismo zaslužili ovaj gol. Ne znam gde je sudija našao osam minuta da produži. Ako treba da padneš, treba pasti ovako kako smo mi danas. Nije neka uteha, ali fudbal je okrutan. Teoretski možemo proći, ali nam se nikad ništa nije poklopilo. Prošlu utakmicu u 95, sad u 98. minutu... Nekad nije suđeno. Na nama se pokazalo da je fudbal okrutan. Videćemo je li vreme za oproštaj, nije sad za te priče

23:26

Statistika meča
Sofascore

23:20

Šta treba Hrvatskoj za prolaz?

Fudbalska reprezentacija Hrvatske nalazi se pred ispadanjem sa EURO.

Tim Zlatka Dalića završio je grupu B na trećem mestu sa dva boda, koja verovatno neće biti dovoljna za prolaz.

Moraće da prate situaciju u drugim grupama, počev od grupe C, u kojoj je Srbija.

Hrvatima bi odgovarala pobeda Danske nad Srbijom, ali i trijumf Engleske nad Slovenijom od tri ili više golova razlike.

Takođe, Hrvatskoj bi u grupi F odgovaralo da Portugal pobedi Gruziju, a Turska selekciju Češke.

22:57

90+8' Goooool!

Zakanji je postigao gol u osmom minutu nadoknade i tako ostavio Hrvatsku bez pobede.

22:56

22:51

90+3' Konačno žuti za Italijana

Rikardo Kalafiori se našao u beležnici Makelija.

22:49

90'+ Nadoknada

Igraće se još osam minuta.

22:45

87' Skamaka ne uspeva

Dobar protok lopte "azura", ali je Skamaka kasnio posle dodavanja Kjeze.

22:40

22:39

82' Izmene i kod Italijana

Fađoli i Zakanji su ušli umesto Žoržinja i Darmijana.

22:38

80' Uh...

Bastoni je bukvalno sa glave skinuo loptu Budimiru i tako sprečio čist gol Hrvatske.

22:38

Ovacije za Modrića

Ne može više kapiten, a umesto njega na terenu je Majer.

Strelac jedinog pogotka dobio je ovacije od svojih navijača.

22:36

78' Treći žuti karton za "vatrene"

Pongračić je prekinuo kontru "azura" i zato je kažnjen.

22:32

22:31

73' Veliki pritisak Italije

Praktično od gola Modrića, "azuri" pritiskaju "vatrene", koji odolevaju.

22:28

70' Dvostruka promena kod Hrvatske

Dosta menja Dalić.

Umesto Sučića i Kovačića, na terenu su Perišić i Ivanušec.

22:25

67' Darmijan opet loše

Drugi put u roku od dva minuta je imao dobru šansu, ali nije uspeo da šutira.

Uzaludno je probao da asistira.

22:20

Modrić – najstariji strelac u istoriji EURO

22:19

61' Bastoni imao dobru šansu

Ostao je usamljen posle kornera, ali je i ovu kolosalnu šansu propustio, lošim udarcem glavom.

22:18

60' Modrić "požuteo"

Zakasnio je sa startom nad Fratezijem i opravdano mu je Makeli pokazao karton.

22:16

Gol Modrića

22:14

55' Goooool!

Modrić se "iskupio", 1:0.

Samo četrdesetak sekundi posle promašenog penala, Modrić je savladao Donarumu.

Budimir je pre toga šutirao, Donaruma intervenisao, ali se kapiten "vatrenih" našao na pravom mestu i sproveo loptu u mrežu.

22:13

22:13

Promašeni penal Modrića

http://

22:12

54' Donaruma skinuo penal Modriću!

Modrić je šutirao po zemlji u desnu stranu, ali ga je italijanski golman pročitao.

22:10

52' Hrvati traže penal – VAR!

Skočili su na Makelija, pošto je Fratezija lopta pogodila u ruku.

Holandski sudija je otišao da pogleda, a potom je dosudio i jedanaesterac.

22:03

46' Počelo drugo poluvreme

Po jedna promena u sastavima.

Kod Italijana, Fratezi je zamenio Pelegrinija.

Kod Hrvata, Budimir umesto Pašalića.

21:55

21:46

Poluvreme

Nema golova na stadionu u Lajpcigu.

21:45

45'+ Nadoknada

Igraće se još minut.

21:36

36' Još jednom opasna Italija

Pelegrini je šutirao sa ivice kaznenog prostora pravo u Livakovića.

21:30

31' Donaruma siguran

Modrić je probao da ugrozi gol rivala sa desne strane, ali je Donaruma izboksovao loptu.

Usledio je kasnije još jedan pokušaj, koji je bio izblokiran.

21:28

21:27

27' Sjajna odbrana Livakovića

Velika prilika za "azure".

Barela je kao na tacni uposlio Bastonija, koji je šutirao glavom, ali Livaković je refleksno odlično intervenisao.

21:24

24' Prvi žuti karton

Luka Sučić je zaradio opomenu zbog oštrog faula nad Lorencom Pelegrinijem.

21:21

21' Italija umalo šokirala "vatrene"

Retegi je sačekao centaršut sa leve strane, nadvisio je Gvardiola i šutirao malo pored stative.

21:20

Tanjug/AP Photo/Sergei Grits

21:19

19' Žale se Hrvati

Pongračić je udario Retegija, zbog čega je Makeli svirao faul.

Brozović je ljutito prigovorio, dok su se navijači "vatrenih" čuli sa tribina, zvižduci nisu izostali.

21:12

13' Hrvati nastavljaju

Kramarić je poslao loptu u srce šesnaesterca, ali je Kalafiori izbacio loptu ispred Donarume.

21:07

7' Prvi izlet Italijana

Italijani su prvi put zapretili pred golom Livakovića, međutim, Pongračić je izbacio loptu koju je u šesnaesterac poslao Di Lorenco.

21:06

21:04

5' Nimalo naivno

"Raspalio" je levom nogom po lopti Sučić, a Donaruma je morao da izvede paradu i izbaci loptu u korner.

21:03

4' Hrvatska kontroliše na startu

Lopta je maltene konstantno u nogama fudbalera Hrvatske.

Kruže oko postavljene odbrane Italije, ali bez uspeha za sada.

21:00

1' Utakmica je počela!

Sa centra su krenuli fudbaleri Hrvatske.