Fudbal 147

23.6.2024.

23:30

Nemci preživeli Švajcarce – Džaka igrač utakmice! VIDEO

Nemačka i Švajcarska su odigrale nerešeno 1:1, u okviru trećeg kola grupne faze Evropskog prvenstva.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Nemci su remijem uspeli da obezbede prvo mesto u Grupi A, pred nastavak takmičenja i ukrštaju sa drugim iz grupe C, gde se nalazi i Srbija.

Švajcarci su imali sve u svojim rukama, ali su Nemci uspeli da iznenade u drugom minutu nadoknade.

Došli su do nerešenog rezultata i zadržali prvo mesto u grupi.

Toliko od nas za večeras!

Pratili ste utakmicu između Švajcarske i Nemačke.

KRAJ!

Nemačka je uspela da se vrati na prvo mesto!

Fulkrug je doveo Nemce do izjednačenja u drugom minutu nadoknade.

Ispao je junak za svoju naciju!

Kraj 1:1. Rezultat koji više odgovara Nemcima.

22:49

90+2' GOOOL! Nemačka stiže do izjednačenja

Fulkrug džoker sa klupe!

22:47

90' Nadoknada!

Igraće se još četiri minuta!

22:45

89' "Bomba" Džake

Oprobao je Džaka svoj šut sa nekih 20 metara, išla je lopta uz stativu, siguran je bio Nojer!

22:42

84' Švajcarci umalo stavili tačku na meč!

Ispao je Šloterbek, korak u ofasajdu je bio Vargas, pogodio je mrežu, ali odmah je reagovao Orsato, koji je podigao ruku i signalizirao ofsajd.

22:42

86' Prečku je pogodio Haverc!

Velika šansa za Haverca, ipak pogodio je prečku. Velika sreća za Švajcarce.

Kros je centrirao, Kai je nadskočio odbranu i gađao glavom.

22:41

Da li je bio penal?

22:39

82' Nova velika šansa za Nemce

Velika šansa! Kros je pokušao iz slobodnog udarca, ali je uspeo da odbrani Zomer.

Naletela je lopta na Sanea, koji nije uspeo da pogodi okvir gola.

22:37

81' Žuti karton za Vidmera

Vidmer je povukao Rauma sa leđa, dobio je javnu opomenu.

22:31

76' Dvostruka izmena za Nemce

Sane i Fulkrug su ušli umesto Virca i Musijale.

22:30

72' Nema penala!

Ništa od penala, držao je Bajera sa obe ruke Ebišer, gledao se u VAR sobi, ali nije dosuđen jedanesterac za Nemce.

22:29

71' Čeka se VAR!

Potencijalni penal za Nemačku!

22:26

70' Propuštena šansa za Kimiha

Kimih je pokušao iz peterca, ali uspeli su da se odbrane Švajcarci.

22:25

67' Žuti za Džaku

Džaka je otvorenim đonom išao na Musijalu, zbog toga je dobio žuti karton.

22:25

68' Nova šansa za Nemce

Pokušao je Raum posle ubacivanja Tonija Krosa, ali nije uspeo da savlada Zomera.

22:19

65' Trostruka izmena kod Švajcaraca

Kod Nemaca je ušao Bajer umesto Andriha.

Kod Švajcaraca su ušli Duah, Vargas i Amduni, a izašli su Embolo, Rider i Endoje.

22:18

61' Dvostruka izmena kod Nemaca

Mitelštad i Ta su napustili igru, ušli su Raum i Šloterbek.

22:13

59' Pritisak Nemaca

Napadaju Nemci sve opasnije.

Dva uzastpna kornera. Pokušao je Ridiger posle ubacivanja Krosa, ali odbranili su se Švajcarci,

22:09

55' Šansa za Krosa

Posle organizovane akcije Nemaca, lopta je došla do Tonija Krosa, koji je pokušao da probije blok Švajcaraca.

Gađao je sa nekih 20 metara, ali je pogodio spoljni deo mreže.

22:07

50' Šansa za Nemce

Odlično je Virc pronašao Musijalu, gađao je pravo u Zomera, pokušao je Gundogan na odbitak, ali preko gola.

22:04

46' Počelo je drugo poluvreme!

Počelo je drugo poluvreme. Švajcarci imaju loptu!

22:04

48' Prete Švajcarci

Embolo je dobio loptu u kaznenom prostoru, odlično se zagradio, ali nije uspeo da uputi završni udarac.

21:50

21:45

POLUVREME

Nemačka je odlično ušla u meč, bila opasnija po gol Švajcarca.

Andrih je postigao pogodak za vođstvo Nemaca u 17. minutu, ali je poništen zbog faula Musijale.

Ipak, došlo je iznenađenje za selekciju Nemačke, u 28. minutu Švajcarci su došli do vođstva.

Napadali su Nemci da dođu do izjednačenja, ali bez prave šanse!

21:42

45' Nadoknada

Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu!

21:39

41' Nova šansa za Nemce

Pokušao je Ridiger glavom posle ubacivanja Krosa, ali nije bio precizan.

21:34

39' Prvi žuti za Nemce

Loša reakcija Džonatana Ta, dobio je žuti karton zbog faula.

21:33

33' Novi pokušaj Andriha

Izblokiran je Andrih, ponovo je pokušao sa velike udaljenosti. Ipak, izblokirao ga je defanzivac Švajcarske.

Samo korner za Nemce!

21:33

Ružne scene na stadionu!

Švajcarski navijači su gađali Tonija Krosa, kada je prišao da izvede korner.

Ružne scene na stadionu u Frankfurtu!

21:32

Gol Endoja

21:30

30' Nova velika šansa!

Endoje je ponovo došao do lopte, gađao je sa ivice kaznenog prostra, ali samo pored leve stative.

Umalo još jednom da iznenadi Nemce.

21:29

21:27

27' Pokušao je Mitelšted

Prebacio je Kros stranu i ubacio loptu na levi bok, gde je bio Mitelšted.

Gađao je bek Štutgarta, ali nije bio precizan.

21:27

28' GOOOOL! Švajcarska vodi

Dobra akcija Švajcaraca, Frojler je proigrao Endoja, koji je na prvu sproveo loptu u mrežu.

Lepo je prošao između Ridigera i Taa.

21:25

25' Prvi žuti karton

Endoje pravi faul na sredini terena, Orsato ga je javno opomenuo.

21:24

25' Konkretnija igra Nemaca

Nemci su opasniji za sada, pritiskaju poslednju liniju Švajcaraca, ali se oni dobro i organizovano brane.

21:19

21:18

18' Nema gola!

Gledao se VAR, nema pogotka faul Musijale pre šuta Andriha!

21:15

21:14

13' Šansa i na drugoj strani

Rider je ušao u kazneni prostor Nemaca, ali otklonili su otpasnost domaćini.

21:14

17' GOOOL! Nemačka vodi

Andrih je ostavljen bez bloka, pogodio je sa nekih 25 metara. Loše je bio postavljen Jan Zomer.

21:12

12' Propušten šansa Nemačke

Mitelštad je ubacio loptu u peterac, ali se spetljao Haverc. Dobra reakcija defanzivaca Švajcarske.

21:05

11' Nova šansa za Nemačku

Gundogan je gađao sa ivice kaznenog prostora, ali još jednom je siguran bio Zomer.

21:03

3' Prva šansa za Haverca

Posle centaršuta Krosa, pokušao je Haverc glavom, ali siguran je bio Zomer.

21:03

4' Prete i Švajcarci

Mitelšted je zaustavio napad Švajcaraca.

Prvi korner za njih, loše izveden...

21:01

2' Nemci napadaju

Musijala je pokrenuo napad Nemačke, ipak Švajcarci su uspeli da se odbrane, ali su izbacili loptu u korner.

Udarac iz ugla će izvesti Kros!

20:55

Utakmica je počela!

Sa polovine kreću Nemci, oni su u belim dresovima i imaju prvi napad.

20:50

Uskoro počinje utakmica!

Trenutno je na programu ceremonija i himne reprezentacija, kroz nekoliko minuta se očekuje početak utakmice.