Fudbal 57

23.6.2024.

23:59

Ludo i nezaboravno – najkasniji gol u istoriji EP Mađare gurnuo ka 1/8 finala

Fudbalska reprezentacije Mađarske pobedila je Škotsku golom u desetom minutu nadoknade rezultatom 1:0 i tako u poslednji čas sačuvala šanse za prolaz u osminu finala Eura.

Izvor: B92.Sport

Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Utakmica se igrala u Štutgartu, pamtiće je Mađari po prvoj pobedi na turniru, činjenicom da su prestigli Škotlanđane na tabeli i završili grupu iza Nemačke i Švajcarske.

Strelac jedinog gola, neverovatno važnog za Mađare, bio je rezervista Kevin Čobot u bukvalno poslednjem minutu duge nadoknade vremena, od deset minuta.

Argentinski sudija Teljo toliko je produžio meč zbog dramatičnih scena iz  68. minuta kada je u sudaru pred golom rivala Barnabaš Varga ostao da leži bez svesti, dugo mu se ukazivala pomoć, pa je na kraju iznesen sa terena.

Ova pobeda daje nadu Mađarima da na kraju, ipak, mogu proći među 16 najboljih reprezentacija međutim moraju da čekaju ishode preostalih mečeva koji će iskrojiti poredak najbolje četiri trećeplasirane reprezentacije.

EURO 2024, grupa A (3. kolo)

Škotska - Mađarska 0:1
Čobot 90+10
Sudija: Fakundo Teljo (Argentina)
Stadion: MHP Arena (Štutgart)

Sve najvažnije momente ovog neverovatno uzbudljivog duela mogli ste da pratite uz LIVE BLOG na B92.sport.

23:37

Robertson: "Biće nam potrebno vreme da ovo prebolimo"

Utučen je posle meča bio Endi Robertson koji je zamenjen u 89. minutu.

"Nema šta mnogo da se kaže, da budem iskren. Dali smo sve od sebe. Znali smo da moramo da pobedimo danas, a oni su nas na kraju kaznili iz kontre. Moglo je i drugačiej da se završi, ali to je fudbal - to tako ide. Biće nam potrebno neko vreme da ovo prebolimo".

23:36

Igrač utakmice nije strelac jedinog gola

To je, ipak, Roland Salaj koji je, istina, odigrao fenomenalnu utakmicu i osim asistencije za gol Čobota, bio je premanentna opasnost poodbranu Škotske.

23:17

Pobeda Mađara nije dobra po Srbiju

Ukoliko reprezentacija Srbije završi takmičenej u grupi kao treća sa dva boda (u slučaju egala sa Danskom) biće u lošijoj poziciji od Mađara u konačnom poretku najboljih trećeplasiranih ekipa.

Srbiji je, dakle, i iz ovog razloga potrebna pobeda nad Dancima, da ne bi razmišljala o toj kalkulaciji.