Fudbal 0

23.6.2024.

8:15

Preokret Venecuele, Meksiko slavi Arteagu VIDEO

Fudbaleri Venecuele i Meksika pobedama su započeli takmičenje u B grupi na Kupu Amerike.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/IMAGO/Adrian Macias

Venecuela je na stadionu u Santa Klari posle preokreta slavila protiv Ekvadora, 2:1 (0:1).

Ekvador je u 22. minutu ostao sa desetoricom zbog isključenja Enera Valensije, ali je i pored toga uspeo da povede.

Igrao se 40. minut kada je igrač Brajtona Džeremi Sarmijento savladao golmana Venecuele za 1:0.

Međutim, u nastavku, sasvim drugačija slika. Venecuela je zaigrala bolje i uspela je da dve prilike pretvori u golove.

Honder Kadiz je u 64. minutu uspeo da na asistenciju Solomona Rondona izjednači na 1:1.

Pobedu Venecueli doneo je deset minuta kasnije Eduard Belo pošto je iz neposredne blizine sjajno reagovao na odbitak.

Meksiko je u Hjustonu pobedio Jamajku sa 1:0 (0:0).

U 30. minutu, Meksikanci su ostali bez kapitena Edsona Alvaresa koji se povredio i pitanje je da li će moći da nastavi takmičenje na turniru.

Ipak, favorizovanai Meksikanci uspeli su nekako da dođu do tri boda i to u drugom poluvremenu.

Igrao se 69. minut kada je sa ivice kaznenog prostora Herardo Arteaga raspalio po lopti i poslao je u mrežu za veliku radaost navijača Meksika.

U narednom kolu Meksiko 27. juna igra sa Venecuelom, a Ekvador sa Jamajkom.