Fudbal 31

22.6.2024.

23:45

Pobeda Belgije – sva četiri tima u igri; De Brujne igrač utakmice VIDEO

Fudbaleri Belgije pobedili su Rumuniju rezultatom 2:0 u meču drugog kola grupe E i tako stigli do prve pobede na Evropskom prvenstvu.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Belgija je u prvoj rundi pretrpela poraz od Slovačke (1:0), dok su Rumuni deklasirali Ukrajinu sa 3:0.

Rumunija bi pobedom obezbedila plasman u narednu fazu, dok je za Belgiju ovo bio poslednji voz.

Posle dva odigrana kola sve četiri selekcije iz grupe E imaju po tri boda, pa će poslednje kolo odlučivati ko će u osminu finala.

U poslednjem kolu, 26. juna od 18 časova, igraće Ukrajina - Belgija i Slovačka - Rumunija.

Pobeda Belgije 2:0.

De Brujne je u drugom poluvremenu uspeo da reši pitanje pobednika!

22:45

90' Nadoknada

Igraće se još četiri minuta do kraja meča!

22:41

85' Velika šansa za Rumune

Lopta je išla ka praznom golu Belgije, ali je Kastanj uspeo da spase svoju mrežu u poslednjem trenutku i zbaci loptu.

22:41

89' Velika šansa za Lukakua

Probio je sam Lukaku, ušao u kazneni prostor, gađao ka golu Nice, ali siguran je bio rumunski golman.

22:40

22:40

22:33

80' GOOOL! De Brujne udvostručio vođstvo!

Kastels je ispucao loptu, De Brujne je došao do nje i pogodio za 2:0.

Lako je savladao Nicu.

22:31

77' Belgijanci menjaju postavu

Ušao je Debast umesto Tetea.

Sada će Debast na levog, a Kastanj na desnog beka. Igraće Belgija sa četiri pozadi.

22:29

75' Šansa za Rumune

Razvan Marin je pokušao da ugrozi Kastelsa, ali je gađao preko gola.

22:25

69' Velika šansa za Rumune!

Man je bio u velikoj šansi, izašao je jedan na jedan sa golmanom Belgije, ali siguran je bio Kastels.

22:25

72' Nove izmene kod Belgije

Umesto Tilemansa ušao je Mangala, a Karasko je zamenio Dokua.

Prethodno su i Rumuni menjali.

Olaru i Hadži su u igri, Marius Marin i Mihaila su van.

22:23

67' Nova šansa za Belgiju

Ponovo je pokušao Lukaku, ali su uspeli da ga izblokiraju.

Potom je i De Brujne sa velike udaljenosti, ali nije bio precizan.

22:22

66' Poništen pogodak!

Bio je Lukaku u malom ofsajdu, ipak je poništen njegov pogodak!

Potvrdio je Marčinjak nedozoljenu poziciju.

22:19

65' GOOOOL! Lukaku

Lukaku je pogodio mrežu posle dodavanja De Brujnea.

Ali sačekajmo potvrdu, čini se da je ofsajd.

22:16

63' Doku komplikuje

Doku je ušao u kazneni prostor, imao je Trosara i Lukakua u kaznenom prostoru, ali se odlučio za udarac.

Samo spoljna mreža.

22:15

60' Prvi žuti karton za Rumune

Banku je dobi javnu opomenu posle faula.

22:12

56' Prva izmena za Belgiju

Lukebakio je izašao iz igre, a umesto njega je Leandro Trosar.

22:12

59' Belgija sve opasnija

Veliku šansu je imala Belgija, ali nije uspela da je iskoristi.

Na kraju je pokušao Lukaku posle ubacivanja iz slobodnog udarca, ali siguran je bio Nica.

22:09

55' De Brujne sebičan

Lukaku je produžio loptu do De Brujnea, koji je imao po strani Kastanja, ali nije ga proigrao.

Oprobao je šut, siguran je bio Nica.

22:07

52' Dobar pokušaj De Brujnea

De Brujne se namestio na ivici kaznenog prostora, uputio dobar udarac, ali samo pored desne stative.

Malo je falilo da Belgijanci dođu do 2:0.

22:05

47' Nova šansa za Rumune

Mihaila je mogao da dovede Rumune do izjednačenja, ali je gađao preko gola.

22:05

51' Doku ponovo u šansi

Doku je ušao u kazneni prostor po levoj strani, ubacio loptu u peterac, ali Lukaku nije bio na pravom mestu.

22:03

46' Počelo je drugo poluvreme

Rumunija je krenula sa sredine terena, nedugo nakon toga Man je uputio udarac, ali Kastels je uspeo da obrani njegov udarac.

21:47

21:46

POLUVREME

Belgija je iskoristila šansu u drugom minutu i kako bi došla do vođstva.

Rumuni su mogli odmah da uzvrate, ali je Kastels uspeo da sačuva Belgijance.

Bili su opasniji izabranici Domenika Tedeska u nastavku, ali nisu mogli do ubedljivijeg vođstva.

21:45

Nadoknada

Igraće se još minut u prvom poluvremenu!

21:43

45' Pokušaj Rumuna

Burka je pokušao posle kornera, ali je gađao neprecizno. Bez opasnosti za Belgijance.

21:40

43' Belgija sve opasnija

Dobru akciju je kreirao Kastanj, ipak De Brujne nije uputio pravovremeni pas prema Lukakuu.

Nica je izašao na vreme.

21:39

39' Umalo iznenađenje Rumuna

Draguš se ušunjao posle dodavanja u kazneni prostor, ali siguran je bio Kastels.

Uspeo je da sačuva Belgiju.

21:37

38' Velika greška Lukebakija

Upropastio je Lukebakio kontru Belgije.

Imao je Lukakua u petercu, pokušavao je sam da završava.

Samo korner, sedmi za Belgijance.

21:36

35' Prvi žuti karton

Lukebakio je neoprezno statrovao prilikom kontre Rumuna.

Dobio je javnu opomenu od Marčinjaka.

21:36

37' Druga šansa za Rumune

Man je posle solo prodora po desnoj strani, ušao u sredinu i pokušao da savlada Kastelsa.

Ipak, udarac nije bio dovoljno jak.

21:31

34' Nova šansa za Belgiju

Novi pritisak na poslednju liniju Rumuna.

Lukebakio je bio u šansi posle dodavanja Tilemansa.

Ipak, izblokiran je njgov udarac.

Šesti korner za Belgiju.

21:27

30' Pritisak Belgije se nastavlja

Doku je prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor. Ipak, izblokiran je.

Posle kornera, ponovo je lopta došla do njega, ali je ovoga puta Nica uspeo da odbrani njegov šut.

21:25

27' Kratak prekid

Bio je prekid od nekih 2-3 minuta, ukazivala se pomoć Mihaili, koji je nastradao u duelu sa Lukebakijom.

Ipak, brzo se pridigao i igra je nastavljena.

21:24

24' De Brujne direktno iz kornera!

Rumuni samo na kratko. Nastavlja se pritisak Belgije.

Prvo su Belgijanci izborili korner, a onda je De Brujne pokušao direktno iz kornera.

Ipak, siguran je bio Nica.

21:20

21' Prilika za Rumune

Razvan Marin je odlično izveo slobodan udarac, ali je odbrana uspela da izbaci loptu.

Korner je za Rumuniju.

21:16

18' Pritisak Belgije

Terensku inicijativu imaju Belgijanci. Pritiskaju Rumune na svim poljima.

De Brujne je nanizao dvojicu igrača, proigrao Lukebakija.

Dobro je gađao krilni napadač, ali je Nica uspeo da odbrani njegov udarac.

Ostaje 1:0.

21:15

14' Lukaku propustio zicer!

Kakva je ovo šansa bila!

Lukaku je bio u šesnaestercu, primio odličan pas i gađao ka golu Rumuna, ipak defanzivac je klizećim startom blokirao njegov šut.

Belgija ima korner.

21:09

11' Nova šansa za Tilemansa

Tilemans je pokušao iz prve sa ivice šesnaesterca, ali su Rumuni uspeli da mu blukiraju udarac.

21:07

7' Nova prilika za Belgiju

Kevin De Brujne je uputio dobar centaršut u kazneni prostor Rumunije, ali Nica je bio siguran i presekao je ubacivanje.

21:05

21:05

6' Umalo izjednačenje

Rumunija je pokušala da uzvrati!

21:04

21:01

2' GOOOOL! Belgija vodi!

Lukaku se odlično zagradio u kaznenom prostoru, poslao povratnu loptu do Tilemansa, koji se odlično snašao, savladao Nicu i upisao se u strelce.

20:59

1' Utakmica je počela

Prvi napad imaju Belgijanci. Oni kreću sa polovine terena.

20:51

Utakmica počinje uskoro!

Ispratili smo himnu obe reprezentacije, kao i ceremoniju pre početka.