Fudbal 68

22.6.2024.

20:37

Ronaldo oborio rekord, ali nije igrač utakmice – Portugal moćan!

Fudbaleri Portugala prošli su u osminu finala EURO kao prvi u grupi F, nakon trijumfa nad Turskom rezultatom 3:0.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Michael Probst

Bernardo Silva je pogodio u 21, Samet Akajdin je postigao autogol u 29, dok je Bruno Fernandeš stavio tačku na meč u 59. minutu.

Ovaj susret na programu je bio u Dortmundu, a prethodio mu je duel Češke i Gruzije, koji je završen (1:1).

Turska je na startu takmičenja bila bolja upravo od Gruzije (3:1), dok je Portugal u finišu slomio Češku (2:1).

Dešavanja sa "Vestfalena" mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

Hvala na pažnji

Selimo se u Keln, gde igraju Belgija i Rumunija.

Kraj utakmice

Fudbaleri Portugala savladali su Tursku rezultatom (3:0) i tako obezbedili prvo mesto u grupi F Evropskog prvenstva.

19:49

90+2' Novi prekid zbog Ronalda

Opet je neko želeo da zagrli Ronalda.

Inače, nadoknada traje pet minuta.

19:44

88' Silva umalo...

Dobro se ubacio posle dodavanja Bruna, ali je Bajindir u pravom trenutku istrčao i sprečio novi gol.

19:42

Klinac koji je izbegao redare

19:39

82' Opet prekid

Videli smo samo redare koji su utrčali...

Pravilo je da se kadrovi utrčavanja navijača ne prikazuju.

19:34

Dečak prekinuo utakmicu zbog selfija sa Ronaldom
Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe

19:33

76' Prinudna izmena

Akajdin je sa bolnim izrazom lica izašao i mesto na terenu ustupio Demiralu.

19:31

CR najbolji asistent ikada na EURO

19:25

69' Promene

Semedo zamenio Kansela kod Portugala.

Poziciona izmena, Ronaldo je ostao u igri...

Guler je zamenio Akguna na drugoj strani.

19:23

66' Ronaldo slabo

Nije uspeo lepo da zahvati glavom posle centaršuta Silve, pa je i šansa propala.

19:15

Nesebični Ronaldo

19:14

56' Goooool!

Portugal je povisio na 3:0 protiv Turske.

Ronaldo je bio nesebičan i u situaciji "2 na 1" sa golmanom Bajindirom, doturio je loptu Brunu, kome nije bilo teško da je prosledi u mrežu.

19:13

19:12

19:10

53' Kosta siguran

Jazidži, novajlija na terenu, šutirao je sa distance, ali pravo u portugalskog golmana.

19:08

51' Portugal u potrazi za novim golom

Ne odustaju izabranici Roberta Martinesa, iako imaju dva gola prednosti.

Pokušavaju da trećim pogotkom stave tačku na ovaj meč.

19:02

46' Počelo drugo poluvreme

Ima promena u oba sastava.

Kod Turske, Jaziči je ušao umesto Kokčua, dok je na drugoj strani Martines na teren poslao Neveša i Neta umesto Leaa i Palinja.

18:50

18:47

Poluvreme

Portugal vodi posle prvog poluvremena rezultatom 2:0.

18:45

45'+ Nadoknada

Igraće se još minut.

18:42

42' Novi žuti

Ovoga puta za Akajdina.

Koji minut kasnije, "požuteo" je i Palinja.

18:39

39' Leao propušta naredni meč

Rafael Leao je zaradio javnu opomenu zbog simuliranja.

Ovo mu je druga utakmica zaredom da je dobio žuti.

Interesantno i protiv Češke je dobio u 39. minutu žuti zbog simuliranja.

18:37

18:36

37' Sada i Ronaldov udarac

Ima veliku želju Kristijano, međutim, ovaj pokušaj je završio preko prečke.

Možda je mogao da "pusti" dodavanje Leau...

18:35

35' Bruno nekontrolisano

Ljut je bio Ronaldo jer je Bruno šutirao sa desne strane iskosa, ali jako loše.

18:32

A u međuvremenu

18:30

Autogol Akajdina

18:29

29' (Auto)goooool!

Portugal je duplirao prednost, a autogol je postigao Samet Akajdin, 0:2.

Nakon nesporazuma Kansela i Ronalda, Akajdin je vratio loptu svom golmanu Bajindiru, koji je, na njegovu nesreću, istrčao sa gol linije, pa je i lopta ubrzo završila u mreži.

Tačnije, Čelik ju je stigao i izbacio, ali tek nakon što je ona prešla gol liniju.

18:28

18:24

25' Vreme je za žuti karton

Abdulkerim Bardagdži je otvorenim stopalom "pokosio" rivala i zbog toga zaradio opomenu.

18:23

Gol Bernarda Silve

18:22

21' Gooooool!

Portugal je poveo preko Bernarda Silve, 0:1.

Timska akcija izabranika Roberta Martinesa – Leao je proigrao Mendeša, ovaj ubacio loptu u sredinu, da bi pre udarca Silve, Kokču nešto slabije intervenisao.

18:21

18:17

18:16

16' Pepe se previja

Vremešni štoper Portugala ostao je na zemlji posle jednog duela, ali se ubrzo pridigao.

Meč je nastavljen.

18:13

14' Solidna utakmica

Meč sa dosta tempa na startu, pokušaji na obe strane, ali bez neke velike šanse.

18:08

Tu je i Ronaldova supruga

18:06

6' Odbranio se Portugal

Dobar napad Turske, ubačaj Čelika sa desne strane u peterac i neuspeli pokušaj Akturkoglua.

Od svega samo korner.

18:01

2' Ronaldov prvi pokušaj

Silva je centrirao sa leve strane, Ronaldo je hvatao volej, ali Bajindir nije imao previše težak zadatak.

18:00

1' Počela je utakmica

Sa centra su krenuli Portugalci, koji igraju u crvenim dresovima i napadaju sa leve na desnu stranu.