Fudbal 40

22.6.2024.

0:04

Holanđani i Francuzi odigrali za nulu; Kante ponovo igrač meča

Utakmica Holandije i Francuske prva je na ovom Evropskom prvenstvu koja je završena bez golova.

Srđan Novaković
EPA-EFE/FILIP SINGER

Ovaj rezultat odgovara jednima i drugima, jer ih ostavlja u realnim izgledima da se plasiraju u nokaut fazu takmičenja.

Holandija i Francuska posle dva kola imaju po četiri boda i u poslednjem kolu će tražiti potvrdu za plasman u osminu finala.

To bi bilo sve

Ovo je sve što smo spremili za vas u ovom osmom danu Evropskog prvenstva u fudbalu.

Sutra nas očekuje nova tri meča, koji će spustiti zavesu na drugo kolo EURO.

15.00 Gruzija – Češka

18.00 Turska – Portugal

21.00 Belgija – Rumunija

23:56

Didije Dešan

"Nažalost nismo uspeli da pronađeno put do gola. Utakmica je bila visokog intenziteta i ja sam zadovoljan, kako su moji igrači izneli ovaj meč, iako je realizacija bila razočaravajuća".

"Ima mnogo pozitivnih stvari sa ovog meča. Moramo da sagledamo i naše rivale u grupi. Moraćemo da postignemo gol u narednom meču. Gledaćemo da sledeći meč odigramo bolje i prođemo u narednu rundu".

23:52

23:38

Ronald Kuman

"Ovaj rezultat je za nas razočaravajući, ali ako sagledamo ceo meč, izgubili smo posed lopte, što nismo hteli i što nije bilo dobro. U drugom poluvremenu smo imali veliki razmak između linija, trebali smo da odigramo znatno bolje".

"Uvek je teško kada igrate protiv tima kao što je Francuska. Hteli smo da nametnemo naš stil igre, ali smo na nedopustiv način gubili lopte. Takođe smo morali da budemo znatno brži u kreaciji i realizaciji naših šansi. Mi smo tim koji i dalje treba da raste".

23:24

Igrač utakmice

23:09

Poljaci eliminisani

Posle drugog kola u grupi D, jedno je jasno da su Poljaci ispali, oni posle dva kola nemaju bodova, a u poslednjem kolu ih očekuje duel sa Francuskom.

Kraj meča

Posle 21. utakmice na ovom Evropskom prvenstvu, završena je prva utakmica bez golova.

22:39

90' Nadoknada

Još pet minuta.

22:36

79' Izlazi Depaj

Umesto njega na terenu će u napadu igrati Vut Veghorst.

22:34

75' Menja i Dešan

Dve izmene i kod Francuza, sada su na terenu Žiru i Koman, dok su se na klupu preselili Dembele i Tiram.

22:34

EPA-EFE/MOHAMED MESSARA

22:31

73' Izmene

Tri izmene kod Holandije, igru su napustili Ćavi Simons, Džerdi Skauten i Džeremi Frimpong, umesto njih na terenu su Džordžinjo Vajnaldum, Džoi Ferman i Lušarel Gertrauda.

22:30

72' Ipak nema gola

Definitivno je poništen gol Holandije, dugo je trebalo Tejloru da donese odluku.

22:27

69' Poništen gol

Gleda se VAR, da vidimo da li će biti gol.

Presuda je da je bio ofsajd, gol je postigao Ćavi Simons, ali je Rejnders pre toga prema proceni pomoćnog sudije bio u ofsajdu,

Dugo se čeka konačna odluka.

22:25

67' Sad Dembele

Namestio se igrač PSŽ, ali nije bio precizan.

22:22

65' Nova šansa

Lepo je išla lopta u napadu Francuske, Kante je nesebično video Grizmana samog na drugoj stativi, ali opet je napadač Francuza smušeno reagovao u kaznenom prostoru i nije uspeo da savlada golmana Holandije.

22:20

63' Bilo je blizu

Dobar centaršut Dembelea, najviši u kaznenom prostoru je bio Orelijen Čuameni, ali je loptu prebacio preko gola.

22:15

60' Tiram je bio blizu

Dobio je loptu Markus Tiram od Rabijoa, malo je pomerio ka sredini, namestio se na desnu nogu, sve je dobro uradio sem realizacije, koje je bila loša, tačnije njegov udarac je otišao pored gola.

22:11

55' Dobar živi zid

Imao je Memfis Depaj dobru priliku da sa 25 metara izvede slobodan udarac, međutim nije uspeo da prebaci živi zid, pa je tako propala i ova šansa da dođe do gola.

22:08

52' Dobra reakcija Upamekana

Postavio se štoper Francuza ispred Gakpa, koji ga je potom i faulirao, tako što ga je nagazio, što je primetio i Entoni Tejlor.

22:04

46' Krenulo je drugo poluvreme

Bez promena kod oba tima.

21:49

21:47

45+1' Poluvreme

Bez golova posle prvih 45 minuta.

21:46

45' Nadoknada

U prvom poluvremenu će se igrati još jedan minut.

21:44

43' Opet Grizman

Nova šansa za napadača Franucske, koji je glavna meta u kaznenom prostoru Holandije, sada je šutirao glavom, ali je to bilo slabo za čuvara mreže Holandije.

21:43

21:38

41' Grizman

Dva slobodna udarca u kratkom vremenskom periodu nije u gol pretvorio Antoan Grizman.

21:34

36' Slab udarac Simonsa

Imao je loptu Simons, i brisani prostor ispred sebe, ali je ka golu Francuske uputio slab udarac, koji nije bio problem za golmana Majka Menjona.

21:31

32' Prvi karton

Džerdi Skauten je prvi fudbaler koji je dobio žuti karton na ovom meču.

21:21

28' Tiram u šansi

Lepo je Žil Kunde uposlio Markusa Tiram, koji je pobegao De Fraju, klupski kolega iz Intera nije uspeo da napravi ofsajd zamku, pa je Franvuz mogao do gola, međutim njegov udarac je završio preko gola.

21:19

21:17

16' Gakpo blizu gola

Uzvraća Holandija preko Kodija Gakpa.

Sa leve strane terena, ušao je u sredinu i sa ivice kaznenog prostora gađao donji levi ugao gola Majka Menjona, ali se čuvar mreže Francuza ponovo istakao i loptu poslao u korner.

21:12

14' Zašto Rabijo?

Kakva minijatura Francuza, lopta je došla do Tirama, koji je na fenomenalan način uposlio Rabioa, igrač Juventusa je možda nepotrebno uposlio Grizmana koji je spetljao i tako je propala ova dobra šansa Francuske.

Ali u sledećem napadu je Kante probio vezni red Holandije, ušao u kazneni prostor uposlio Grizmana, ali je napadač Atletika bio neprecizan.

21:11

8' Gužva

Nova brza akcija Holandije, gde je Depaj primio loptu tu negde oko penala bio je tu uz njega Saliba, čak je i oboren napadač narandžastih, međutim glavni sudija meča Entoni Tejlor nije se odlučio da pokaže na belu tačku.

21:04

5' Prete i Francuzi

Grizman je bio u šansi, ali je propala ova akcija Francuza.

21:02

1' Već prete Holanđani

Frimpong je pobedo Ernandesu, ali nije mogao da uputi bolji udaac ka golu Menjona, golman Francuske je uspeo da odrani ovaj šut i pošalje loptu u korner.

20:54

Utakmica je počela

Prvi sa centra su krenuli fudbaleri Holandije, koji na ovom meču igraju u svojoj karakterističnoj narandžastoj varijanti, dok su Francuzi u belim dresovima.

20:53

Igrači na terenu

Obe ekipe su na terenu, usledilo je intoniranje himni, da bi posle toga sve bilo spremno za početak utakmice, koja slovi za derbi osmog dana na EURO.