Fudbal 35

21.6.2024.

21:15

Austrija gleda ka drugoj fazi; Ragnik: "Sve je u našim rukama" VIDEO

Fudbaleri Austrije su savladali Poljsku sa 3:1, u okviru drugog kola Grupe D na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE

Selekcije su odmerile snage u Berlinu, a pobeda je pripala Austrijancima, koji su iskoristili ključne šanse i došli do rutinske pobede.

Obe reprezentacije su zabeležile poraz u prvom kolu takmičenja, od Austrijanaca su bili bolji Francuzi (1:0), dok su Poljake nadigrali Holanđani (2:1).

Austrijanci su pobedom ostali sa šansom za plasmanom u narednu fazu, dok je za Poljsku to sada samo san.

Trener Poljske:

"Prvih 15 minuta nije išlo po planu, nismo dobro odgovorili na agresivnu igru Austrije i stalno smo gubili loptu. Na kraju nismo imali dovoljno kvaliteta i snage da odgovorimo. Nadam se boljoj igri protiv Francuske."

21:26

Arnautović:

"Veliko olakšanje, bilo je dosta tenzija, znali smo da će biti teško. Mislim da smo od prvog minuta pokazali da želimo pobedu, u drugom poluvremenu smo pokazali ko smo. Trener nas je motivisao."

21:24

Baumgartner posle pobede:

"Bio je veliki pritsak na nas, do 20 minuta smo bili energičniji. Pritisak nas je do nekle kočio, ali nismo odustajali. To nas izdvaja od drugih ekipa. Naši navijači su to zaslužili. Presrećni smo što smo pobedili. Kada smo na maksimumu, teško je igrati protiv nas."

21:17

Ragnik posle pobede:

"Veoma smo srećni zbog pobede i takođe zbog učinka na duge staze. Prvih 20 minuta smo odlično počeli i takođe bili jako dobri u poslednjih pola sata. Između toga, postojala je faza u kojoj smo malo popustili, došla je Poljska i dala gol. Drugo poluvreme je bilo bolje i zato je zaslužena pobeda. Sada je vreme da se ekipa oporavi. U našim je rukama sledeća faza takmičenja."

Arnautović igrač utakmice?

Čekamo zvaničnu potvrdu, ali nema sumnje da je Arnautović prvi kandidat za igrača utakmice!

19:57

19:57

19:53

Kraj meča!

Austrija je boljom igrom u drugom poluvremenu uspela da dođe do pobede - 3:1.

19:51

90+3' Velika šansa za Poljsku

Sam na drugoj stativi je bio Kamil Grosicki, ali nije uspeo najbolje da zahvatli loptu, pogodio je spoljnu mrežu.

19:47

90' Nadoknada

Igraće se još četiri minuta do kraja meča!

19:44

85' Lajmer ispustio veliku šansu!

Lajmer je imao sve "na tacni" da dovede Austrijance do ubedljivijeg vođstva.

Prošao je golmana, ali je promašio na prazan gol.

19:43

81' Dvostruka izmena ra Ragnika

Šmid i Gregorič su ušli u igru, a izašli su Baumgartner i Arnautović.

Strelci drugog i trećeg pogotka.

19:42

Gol Arnautovića

19:41

19:40

78' GOOOL! Arnautović siguran

Siguran je bio Arnautović sa jedanest metara. Pogodio je desnu stranu, nije Ščesni ništa mogao da uradi.

19:36

77' PENAL za Austriju!

Sabicer je prošao odbranu Poljske, a Ščesni ga je oborio u kaznenom prostoru, kada je vezista hteo da ga zaobiđe.

Čist penal za Austriju!

Ščesni je zaradio žuti karton zbog ovog starta.

19:35

76' Nova izmena za Poljake

Iskusni Grosicki je umesto umesto Šilša.

19:32

75' Austrija umalo stavila tačku na meč!

Dobar prodor Baumgartnera, Vimer je doša do lopte i gađao ka golu Ščešnog.

Uspeo je Poljski golman da sačuva svoj tim.

Ostaje 2:1.

19:31

70' Žuti za Arnautovića

Požuteo je i kapiten Austrije. Arnautović je nespretno reagovao, glavni arbitar je pokazao žuti karton.

19:30

69' Umalo izjednačenje

Sviderski je upropastio obećavajuću šansu. Pokušao je sa ivice kaznenog prostora, ali Penc je bio siguran još jednom.

19:29

19:29

Pogodak Baumgartnera

19:25

64' Levandovski požuteo

Levandovski je "igoreo"sa željom za igru. Laktom je udario protivničkog igrača i dobio žuti karton.

19:25

66' GOOOL! Austrija ponovo vodi!

Baumgartner je uspeo da se upiše u strelce.

Uključio se iz drugog plana i posle dodavanja Arnautovića pogodio mrežu Ščesnog!

19:23

64' Velika šansa za Austrijance

Arnautović je imao priliku da vrati prednost svojoj ekipi.

Našao se u  gužvi u kaznenom prostoru, ali uspeli su da se odbrane Poljaci.

19:20

63' Nova izmena kod Ragnika

Mvene je napustio igru, Pras ušao umesto njega.

19:18

60' Levandovski u igri!

Trauner se povredio, umesto njega je ušao Danso.

Kod Poljaka, Sviderski umesto Pjonteka, a umesto Bukse ulazi Robert Levandovski!

19:14

56' Požuteo i Vimer

Vimer je dobio žuti karton posle neopreznog starta.

19:13

53' Prvi žuti karton

Šliš je dobio javnu opomenu posle neporeznog starta.

19:12

52' Pjontek na drugoj strani

Pokušao je Pjontek iz trka da ugrozi gol Austrije, gađao je iz kolena, ali nije uspeo da pogodi okvir.

19:11

51' Velika šansa za Austriju

Vimer je odlično izveo korner za Austrijance, Poš je bio najbolji u skoku, ali siguran je golman Poljske.

Uspeo je da zaustavi njegov udarac glavom.

19:10

49' Prva šansa za Austrijance

Poš je pokušao sa velike udaljenosti, ali je njegov udarac blokirala odbrana Poljske.

19:09

Zagrevanje Levandovskog

Očekuje se ulazak napadača Barselone i najboljeg igrača Poljske.

19:09

46' Po izmena na obe strane

Moder je ušao umesto Pjotrovskog, dok je Vimer zamenio Griliča na drugoj strani.

19:08

46' Počelo je drugo poluvreme

Poljaci imaju loptu na startu drugog dela igre!

18:51

18:49

POLUVREME

Austrijanci su odlično ušli u meč i iskoristili pritsak kako bi došli do vođstva u devetom minutu.

Ipak, kako je teklo vreme, Poljaci su se više preuzimali inicijativu i bili blizu gola.

Pravu šansu iskoristio je Pjontek u 30. minutu i vratio Poljsku u igru.

Do kraja prvog poluvremena, obe ekipe su mogle još do pogotka, ali su mreže mirovale.

Trenutni rezultat je 1:1.

18:47

45+1' Neverovatan pokušaj Zelinskog

Zelinski je pokušao iz slobodnog udarca da matira Penca, ali je golman Austrije prelepom paradom uspeo da odbrani njegov "projektil". Ostaje 1:1.

Korner za Poljsku.

18:46

45' Nadoknada

Igraće se još jedan minut u prvom poluvremenu.

18:42

42' Velika šansa za Sabicera

Ponovo je Sabicer bio u velikoj šansi, primio je dodavanje i snažno gađao sa velike udaljenosti.

Ipak, nije bio precizan, lopta je "prozujala" pored leve stative.

18:39

39' Šansa za Sabicera

Kakva je ovo šansa bila!

Sabicer je bio u šesnaestercu, primio odličan pas i gađao ka golu Poljaka. Ipak, odbrambeni igrač je  uklizao i blokirao mu šut.

18:38

37' Opao je ritam

Opao je ritam posle drugog gola na meču. Ekipe se nadmudruju na sredini terena.

Bez prave šanse na obe strane.

18:36

18:36

Gol Pjonteka

18:34

30' GOOOOL! Poljska se vratila u meč!

Pjontek je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru i doveo Poljake do izjednačenja!

Sada je 1:1.

18:21

27' Poljaci preuzeli inicijativu

Pokušao je Zelinski sa ivice kazenog prostora da iznenadi Penca, ali još jednom je odbrana uspela da izblokira njegov udarac. Nema promene rezultata.

18:20

19' Napadaju i Poljaci

Nikola Zalevski je uvhatio volej sa ivice kazenog prostora, ali je lopta "prozujala" iznad prečke.

18:19

18' Ruka u šesnaestercu?

Zelinski je pokušao sa ivice kazenog prostora, ali je uspeo da ga izblokira defanzivac Austrije.

Deluje kao da je igrao rukom, žalili su se Poljaci, ali sudija je pokazao da se igra nastavi.

18:18

17' Nova šansa za Sabicera.

Sabicer se našao u šansi, ali Ščesni je uspeo da odbrani njegov udarac.

18:16

15' Nastavio se pritisak Austrije

Austrija je nastavila sa pritiskom, poslepogotka Traunera, umalo Sabicer nije bacio Poljake u "nokdaun".

Šansu u nastavku imali su Arnautović i Mvene, ali je Poljska uspela da se odbrani.

18:14

Gol Traunera

18:10

18:08

9' GOOOL! Austrija vodi

Trauner je uspeo glavom da matira Ščešnog!

Mvene je uputio odličan centaršut, a na prvoj stativi se snašao Trauner i uspeo da pogodi mrežu za 1:0.

18:07

6' Prvi korner za Austriju

Poš je ubacio loptu u kazneni prostor, ali je odbrana otklonila otpasnost. Prvi korner za Austriju.

Sabicer je izveo udarac iz ugla, ali siguran je bio Ščešni.

18:05

4' Opasnija Austrija

Prvo je Mvene je posla dug pas ka Arnautoviću, koji nije uspeo da zapreti golmanu Poljske.

Usledio je napad preko Sabicera, ali nije Arnautović uspeo da primi loptu kako treba.

Austrijanci za sada opasniji.

18:02

2' Austrija ofanzivno od starta

Pokušao je Sabicer da pronađe saigrače u kaznenom prostoru, ali je njegov udarac presečen.

Potom, je Poš oprobao udarac sa veće udaljenosti, ali nije bilo posla za Ščešnog.

17:54

Utakmica uskoro počinje

Na programu je ceremonija otvaranja utakmica, a potom slede himne reprezentacija, kao i početak meča.

17:54

Utakmica je počela!

Sa centra kreću Austrijanci, oni imaju prvi napada!