Fudbal 0

21.6.2024.

16:54

Nokaut za Slovake, Ukrajina od 0:1 do pobede u Diseldorfu!

Fudbaleri Ukrajine pobedili su Slovačku sa 2:1 (0:1) u meču drugog kola E grupe na Euro 2024.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/Daniela Porcelli / SPP

Posle poraza od Rumuna, činilo se da će izgubiti i od Slovaka, od kojih su gubili na poluvremenu, ali su sjajnom igrom u nastavku uspeli da preokrenu i pobede.

Tako su došli do prvih bodova na završnom turniru i stekli dobre izglede za plasman u nokaut fazu.

Slovačka je i treći put zaredom ušla u meč sa nepromenjenih 11.

Kao i na kontrolnom meču pred Euro sa Velsom, potom u prvom kolu sa Belgijom, selektor Frančesko Kalcone rešio je da pokuša sa istih 11.

I Slovačka je počela bolje, imala je veći posed lopte i rezultat toga bile su dve dobre šanse, u 10. i 11 minutu preko Haraslina i Ivana Šranca.

U oba navrata Anatolij Trubin je dobro reagovao, pokazao sjajan refleks, baš kao i u 17. minutu posle šuta Hancka.

Međutim, četvrti šut nije mogao da odbrani i to u istom minutu.

Posle centaršuta sa leve strane, na pravom mestu u petercu bio je Ivan Šranc, strelac gola na meču sa Belgijom samo je spustio loptu glavom kraj desne stative i Slovaci su poveli.

Bio je to signal za buđenje Ukrajinaca koji su krenuli znatno otvorenije i brže da igraju.

Dovbik je u 28. minutu izblokiran, a minut kasnije Jarmolenko je za malo zakasnio i propustio priliku da izjednači.

Najbolju priliku, Ukrajinci su imali u prvom delu u 34. minutu kada je Timčuk pogodio  stativu.

U nastavku, Ukrajina je uspela relativno brzo da dođe do prvog gola na prvenstvu.

Igrao se 54. minut kada je agilni Lukas Haraslin sjajno proigrao Mikolu Šaparenka, njemu nije bilo teško da sa desetak metara pogodi desni donji ugao za 1:1.

Imala je Ukrajina priliku i u 74. minutu kada je rezervista Jeremčuk proigrao Mikaila Mudrika, ovaj je šutirao iskosa sa leve strane, ali je pogodio stativu.

Čini se da je to bila najava gola koji je usledio u 80. minutu.

Na dubinsku loptu sjajno je reagovao Roman Jeremčuk, poslao je loptu kraj neodlučnog Dubravke u mrežu za konačnih 1:2.