Fudbal 27

19.6.2024.

20:30

Nemci obezbedili osminu finala; Nova "doktorska disertacija" Krosa

Fudbaleri Nemačke pobedili su Mađarsku u meču drugog kola grupe A i tako obezbedili plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

Srđan Novaković
EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Strelci za Nemce su bili Džamal Musijala u 22. minutu, odnosno Ilkaj Gundogan u 67. minutu.

Ovaj poraz je skupo koštao Mađare, koji su sada pred eliminacijom sa EURO, jer osle dva kola imaju nula bodova uz gol razliku -4 i samo ih čudo može ostaviti na ovom takmičenju.

Jeste da su Mađari na ovom meču pružili znatno bolju partiju, bili hrabriji otresitiji nego na meču protiv Švajcarske, ali nije bilo dovoljno da se na meču protiv domaćina EURO ostvari bolji rezultat.

19:49

90' Šansa za Mađare

Sada su Mađari bili najbliži golu, ali je Ridiger loptu izbacio sa gol linije.

Još tri minuta do kraja meča.

19:49

90+3' Novi karton

Sada je žuti karton zbog šuitranja lopte posle sudijskog zvižduka dobio Dominik Soboslaji, a posle njega i selektor Marko Rosi.

19:47

90' Karton

U beležnicu Danija Makelija je sada upisan Maskimilijan Mitelštat.

19:44

87' Nova promena

Izašli su Šalaj i Varga, do kraja meča su na terenu Gazdag i Čobot.

19:37

84' Izlazi kapiten

Na terenu je sada fudbaler Deniz Undav, koji će eto imati priliku da se pokaže domaćim navijačima, jer je u pitanju fudbaler Štutgarta.

19:36

19:34

76' Izmene kod Mađara

Na terenu su Adam i Zolt Nađi, dok su se na klupu preselili Bola i Kerkez.

19:31

74' Nova šansa

Mogli su Nemci sada i do trećeg gola, ali je Gulači dobro intervenisao i sprečio Nemačku da dođe do ubedljviije prednosti.

Nekoliko minuta kasnije, tačnije već u sledećoj akciji je Sane šutirao, a ponovo je golman Mađarske bio na vrhuncu zadatka.

19:30

71' Nove promene

Svoju utakmicu su završili Musijala i Andrih, dok su sada na terenu Kris Fihrih i Emre Džan.

19:28

Ilkaj Gundogan

Lepo su kombinovali Musijala i Kros, lopta je potom došla do Mitelštada na levoj strani, koji je lepo video samog Gundogana, a kapiten Nemačke je iz prve šutirao i loptu poslao u levi ugao gola Gulačija, koji je sada bio nemoćan.

19:26

67' Goooollll

19:21

64' Menjaju i Mađari

Iz igre je izašao Laslo Nađi, dok je njega zamenio Laslo Klajnhajsler.

19:20

19:17

60' Varga

Nova dobra šansa za Mađare.

Sada je Šalaji dobro prošao po levoj strani, dobro centrirao a u kaznenom prostoru je najbolji bio Varga, ali je njegov udarac na zaprepašćenje svih navijača Mađarske otišla preko gola.

19:15

58' Izmene

Prve promene kod reprezentacije Nemačke, na klupu se sele Haverc i Virc, dok su sada na terenu Filkrug i Sane.

19:07

55' Brani Gulači

Definitivno najbolji pojedinac Mađara na obe utakmice je golman.

Sada je svojim dobrim intervencijama sprečio Nemce da uvećaju svoju prednost, uspeo je golman Lajpciga da obrani udarac Tonija Krosa.

19:06

47' Agresivni Nemci

Krenula je Nemačka jako od starta drugog dela igre, pa su domaćini posle nepunih dva minuta igre dobili svoj deveti korner, ali su se Mađari odbranili.

18:57

18:47

Poluvreme

Posle prvog dela igre na stadionu u Štutgartu, rezultat je 1:0 u korist Nemačke. Jedini gol je bio delo Džamala Musijale koji je bio precizan u 22. minutu igre.

18:46

45+2' Poništen gol

Zatresli su mrežu Mađari, ali je taj gol poništen zbog ofsajda u kome se nalazio Roland Šalaji.

18:45

45' Nadoknada

Igraće se još dva minuta nadoknade vremena.

18:41

44' Musijala u novoj šansi

Nova prilika za Džamala Musijalu, koji je u prvih 45 minuta mogao da postigne dva gola, sada je gađao sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

18:39

41' Umalo autogol

Nemci su izveli treći korner zaredom, a loptu je u kaznenom prostoru zahvatio Barnabaš Varga, koji je lagano mogao da postigne autogol.

18:35

38' Serija kornera

Ponovo su Nemci dodali gas i u periodu od pet minuta su izveli dva kornera iz koijh nisu povećali svoju prednost, uvek je jedan igrač Nemačke bio na odbitku, ali ni to nije bilo od pomoći domaćinu ovog prvenstva.

18:32

18:28

29' Novi pokušaj

Baš se rasplamsala borba u Štutgartu. Novi pokušaj za Dominika Soboslaija, koji je povukao kontru, uputio je udarac, ali nije bio precizan.

18:27

27' Žuti za Ridigera

Prvi karton na meču je dobio Antonio Ridiger jer je namestio Miloša Kerkeza.

18:27

18:26

26' Pokušaj Soboslaija

Kakav udarac igrača Liverpula, iskosa sa leve strane je šutirao Mađar, ali je Nojer pokazao da nije za bacanje i bukvalno izvadio iz mreže loptu.

18:25

22' Prvi žuti

Zbog prigovora Barnabaš Varga je dobio žuti karton.

18:24

Musijala

Dugo je trajala akcija Nemaca, kojom je prethodio gol domaće ekipe. Prvo je Gundoan odgurnuo jednog igrača Mađarske, lopta je potom stigla do Musijale koji je preciznim udarcem na kraju doveo svoj tim u prednost.

Posle gola glavni sudija meča je imao komunikaciju sa VAR sobom, ali promene odluke nije bilo, pa je Nemačka došla do prednosti.

18:23

22' Goooooolll

18:21

EPA-EFE/MOHAMED MESSARA

18:13

19' Nemci kombinuju

Uspostavila je Nemačka svoj ritam igre na terenu, lopta je sada sve više na polovini Mađarske.

Lako su Nemci mogli do gola, lepo je Haverc video da se Gundoan ubacuje, ali nije fudbaler Barselone mogao da dođe do lopte, pa je ona otišla u gol-aut.

18:08

11' Ponovo Haverc

Uspeo je Haverc da se iskobelja iz zagrljaja Vilija Orbana, uspeo je da dođe do gola, međutim na vreme je izašao Gulači i tako je sprečio da Nemačka dođe do vođstva.

Nemačka je dobila korner, posle kojeg je lopta došla na drugu stativu, dobro uigrana akcija domaćina, a na kraju je volej udarac uputio Kros, ali je bio izblokiran.

18:05

6' Hrabri Mađari

Nova šansa za Mađare posle kornera sa leve strane, lopta je došla do druge stative, gde je bio Bola, ali je njegov udarac izblokirao Andrih i tako je Mađarska dobila drugi korner posle kojeg nije bilo opasno po gol  Manuela Nojera.

18:01

5'Gađa Haverc

Dobio je loptu Haverts na polovini Mađarske, falila mu je podrška svojih saigrača, pa je akciju morao da rešava sam.

Prebacio je loptu na levu nogu, ali je uputio slab udarac koji je Gulači lako odbranio.

18:00

1' Mađari već pripretili

Mađarska je pripretila posle nepunih 20 sekundi, ali je odbrana Nemaca bila na mestu i zaustavila je ovaj atak Mađara sa starta meča.

17:55

Utakmica uskoro počinje

Igrači su na terenu, krenulo je intoniranje himni.

17:55

Počela je utakmica

Prvi sa centra su krenuli fudbaleri Nemačke koji na ovom meču igraju u roze dresovima, dok Mađari su u beloj kombinaciji.