Fudbal 539

19.6.2024.

19:11

Hrvatska u šoku, Albanija zakuvala: "Biće zaje*ano" VIDEO

Fudbaleri Hrvatske i Albanije odigrali su 2:2 u meču drugog kola grupe B na EURO. Dešavanja iz Hamburga pratili smo uživo.

Tanjug/AP Photo/Ebrahim Noroozi

Albanci su dugo vodili, golom Ćazima Lačija u 11. minutu, ali su Hrvati u finišu susreta, za samo tri minuta, stigli do preokreta – najpre je u 74. pogodio Andrej Kramarić, da bi u 76. autogol postigao Klaus Đasula. Upravo je Đasula u petom minutu nadoknade postavio konačnih 2:2.

Obe reprezentacije sada imaju po jedan bod. Hrvatska u poslednjoj rundi igra protiv Italije, dok će se Albanija sastati sa Španijom.

Sva dešavanja mogli ste da pratite u LIVEBLOGU B92.sport.

Hvala na pažnji

Ispratili smo dešavanja iz Hamburga, gde su Hrvatska i Albanija odigrali 2:2.

19:00

Pratite dešavanja u Štutgartu

18:38

Luka Modrić

Selektor je napravio promene na poluvremenu i to je donelo promene na bolje. Igrali smo dobro sve do zadnjih pet do deset minuta kad smo se povukli iz meni nepoznatog razloga. Dopustili smo im da stvore dve-tri prilike i dali su nam gol

18:29

Silvinjo

Teško je analizirati kad vidite samo rezultat. Da Đasula nije pogodio, mi bismo bili tužni, a Hrvati bi slavili. Hrvatska nije bila loša protiv Španije, ali je Španija postigla tri gola u kratkom vremenu. Teško se vratiti igračima u toj situaciji

18:23

Zlatko Dalić

Ovo je turnir u kojem je bitno proći grupu, nije toliko važan utisak koji će biti. Nismo očekivali ovako tešku priču iz ove utakmice i borimo se. Možda ćemo iz toga izaći bolji. Svetsko prvenstvo je bilo prije dve godine, igrači su sad stariji. Na ovom turniru svi teško dobijaju, ali dobiju. Portugal Češku, Engleska Srbiju... Izjednačeno je

18:03

Bilo je mnogo šuteva u okvir

18:03

Najkasniji izjednačujući gol ikada na EURO

17:58

Kalkulacije

Nakon remija Hrvatske i Albanije (2:2) i dalje je sve otvoreno kada je grupa B Evropskog prvenstva u pitanju.

Hrvati bi čak i u slučaju pobede nad Italijom u poslednjoj rundi mogli da ostanu bez plasmana u osminu finala.

"Vatreni" sa četiri boda mogu da budu i drugi i treći i četvrti, ali bi gledajući iz ove pozicije, svaki prolazak bio veliki uspeh.

Ako Italija izgubi od Španije u četvrtak (21.00), Hrvatska bi pobedom nad "azurima" preskočila tog rivala.

Moraće da prati i dešavanja na utakmici Španije i Albanije, pošto bi potencijalni trijumf Silvinjove ekipe dodatno mogao da zakomplikuje grupu.

Ako dve ili više ekipa imaju isti broj bodova, gleda se broj bodova u tom "dvouglu" ili "trouglu".

Potom se u pomoć poziva gol-razlika, a onda ako je potrebno i broj postignutih golova u mečevima sa konkurencijom.

17:52

Navijači Albanije utrčali na teren posle meča
Tanjug/AP Photo/Petr Josek

17:48

Klaus Đasula

Bilo mi je teško u prvih par minuta posle ulaska u igru. Hvala Bogu što mi je dao šansu da postignem gol. Ovo je sjajan, istorijski dan za mene. Mogli smo i da pobedimo. Igrali smo vrlo dobro 55-60 minuta, bilo smo bolji tim na terenu. Posle smo izgubili ritam, ali smo svakako mogli da pobedimo da smo bili koncentrisaniji u šansama

Španija? Normalno je da očekujemo da pobedimo, pokušaćemo

17:43

Zlatko Dalić, selektor Hrvatske

Nije lako, jako teška utakmica, različita poluvremena. U drugom smo dali sve od sebe da povedemo, pa primili gol u nadoknadi. Još je sve u našim rukama. Drugo poluvreme ohrabruje, u prvom smo bili loši, ništa nismo uspeli. Pobeda nad Italijom vodi nas dalje

17:40

Analitičar HRT-a, Tomislav Ivković

Jako dugo sam u fudbalu i meni je bilo jasno sve i pre prvenstva, kao što je bilo jasno i Daliću. On je stao iza tih igrača iako je bilo jasno da nisu u formi. To nije kritika, nego činjenično stanje. Juranović ne igra u Unionu. Šutalo kada je došao u Ajaks, od igrača koji je bio šmeker postao je igrač koji to jednostavno više nije. Perišić koji je jedan od najvećih profesionalaca ikad nekako je izgurao je utakmicu do kraja. Brozović nije više na tom nivou. Čekamo da se nešto dogodi, a ništa se ne događa. Ja kao kritičar to mogu da kažem. Treba reći iskreno. Još nije gotovo i trebamo to reći pre Italije. Oni Modrića doživljavaju kao oca koji ih je zadužio. Napravio je čudesne stvari u karijeri i te momke je zadužio do kraja života. Ja se Modriću izvinjavam, ali ja moram da kažem šta vidim. On jednostavno više nije igrač kakav je bio

17:32

Luka Sučić

Veliko razočaranje, izgubili smo pobedu na samom kraju. Kontra, ne sme nam se to dogoditi. Trebali smo to mirno privesti kraju, moramo učiti iz ovoga. Drugo poluvreme je bilo dobro, tako treba da krenemo protiv Italijana. Naravno da ih možemo pobediti, verujemo u svoj kvalitet, optimista sam. Ako ćemo s Italijanima igrati kao danas u drugom poluvremenu, pobedićemo

Lovro Majer

Šta reći... Tužni smo i razočarani. Albanija je bila bolja u prvom delu, zasluženo je vodila. Okrenuli smo, morali smo pobediti na kraju. To je fudbal. U drugom poluvremenu smo išli na sve ili ništa, dominirali smo, zasluženo postigli dva gola. Razočarani smo, ali ništa nije gotovo. S Italijom treba tražiti pobedu. Mogli smo ovom utakmicom olakšati sve, ali nažalost nismo. Biće teško, ali još možemo da prođemo grupu

Kraj utakmice

Fudbaleri Hrvatske i Albanije su odigrali nerešeno (2:2) u drugom kolu grupe B Evropskog prvenstva.

16:55

Gol Albanije za 2:2

16:54

90+5' Goooool!

Albanija je izjednačila, 2:2.

16:53

16:51

90+3' Albanci mogli do izjednačenja

Velika gužva u šesnaestercu "vatrenih", Seferi je šutirao, a potom i Daku, koji je pre toga napravio i prekršaj.

16:49

90'+ Nadoknada

Albanci se nadaju da mogu bar do boda.

Igraće se još šest minuta.

16:47

90' Livaković opet na visini zadatka

Jako, jako dobra šansa za Albance.

Šutirao je iz daljine Aslani, ali se Livaković izdužio i sprečio gol.

Imali su još jedan pokušaj, međutim, sudija se oglasio i svirao ofsajd.

Livaković je dobio i udarac, stradao je nos, a bilo je i krvi...

16:46

88' Modrić šutirao

Nije to izgledalo loše, ali je završilo pored stative Strakošinog gola.

16:37

Autogol za preokret Hrvatske

16:35

76' (Auto)gooooool!

Hrvatska je za tri minuta "okrenula", 2:1.

Kramarić je proigrao Budimira, koji se oslobodio jednog čuvara, vratio Sučiću na povratnu, a onda...

Onda je Sučić bio izblokiran, tako da je lopta potom pogodila Klausa Đasulu i završila iza leđa Strakoše.

16:34

16:33

75' Umalo preokret!

Hrvatska je vrlo lako mogla do ekspresnog preokreta.

Spetljao se Pašalić pred golom Strakoše, koji je sklonio loptu, a potom i da je pokupi.

16:33

Izjednačujući gol Hrvatske

16:32

16:32

74' Goooool!

Andrej Kramarić je postigao izjednačujući gol, 1:1.

Kovačić je dodao Budimiru, ovaj prosledio Kramariću, koji je rivala uhvatio na krivoj nozi, a onda staloženo i mirno šutirao, te savladao Strakošu.

16:27

Asanijeve kopačke

16:26

69' Pašalić "doleteo"

Sačekao je loptu na drugoj stativi, skočio visoko, ali nije mogao lepo da šutira.

U međuvremenu je Budimir ušao umesto Petkovića.

16:24

67' Puče kontra

Loš potez Sučića, kontra Albanije preko Bajramija i na kraju slab udarac ka golu Livakovića.

16:18

"Ubij Srbina"

Sramni povici sa tribina stadiona u Hamburgu...

16:16

60' Ramadani se previja

Napucao ga je Modrić u butinu.

Bilo je bolno, sigurno...

16:15

58' Dva pokušaja glavom Hrvata

Najpre Petković glavom iz okreta, a onda posle kornera i Šutalo iz blizine.

Praktično ga je sa metar i po lopta pogodila u glavu i otišla pored gola.

16:12

16:11

53' Neprijatnost za Strakošu

"Opalio" je Kovačić sa distance, lopta je zakačila jednog defanzivca Albanije, te je Strakoša uspeo da je "ukroti".

16:09

51' Hrvati krenuli jače

Novajlija na terenu, Sučić, imao je lepu priliku, ali je njegov udarac zaustavio Strakoša.

16:03

46' Počelo drugo poluvreme

Dve promene u timu Zlatka Dalića.

Luka Sučić i Mario Pašalić su ušli umesto Lovra Majera i Marcela Brozovića.

15:47

15:46

Poluvreme

Albanija vodi sa 1:0, a jedini gol postigao je Lači u 11. minutu.

15:45

45'+ Nadoknada

Igraće se još jedan minut.

15:45

45+' Manaj probao

Solidno je šutirao, ali mu je "živu" loptu uhvatio Livaković.

15:40

40' Albanci čuvaju vođstvo

Hrvati su se trgli malo, ali nedostaje im adekvatan plan i igra kako bi ugrozili gol Strakoše.

15:33

Suspendovani kosovski novinar se javio sa utakmice

15:30

31' Zicer za Albaniju!

Livaković je sprečio čist gol i tako spasao Hrvatsku.

Odlična kontra Albanije posle greške Modrića, Aslani je istrčao pred golmana Hrvatske, ali ga je ovaj pročitao.

15:29

Navijač sa kapom terorističke OVK
Profimedia/xSebastianxRäppold/MatthiasxKochx

15:29

30' Albanija još jednom pripretila

Hisaj je naleteo i šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali to nije učinio kako je želeo.

15:26

26' Petković slabo

Uspeo je napadač Hrvatske da zahvatio loptu posle ubačaja Majera, ali je ona otišla preko prečke.

15:21

15:20

20' Brozović pokušao

Jak tempo utakmice, a prvi ozbiljniji pokušaj Hrvatske bio je preko Brozovića, koji je šutirao pored gola.

15:19

20' Hrvati jure izjednačenje

Pritisak "vatrenih" nakon primljenog gola – žele što pre do poravnanja rezultata.

Albanci svoju šansu traže iz kontranapada.

15:14

15' Bajrami zapretio

Bajrami je šutirao sa leve strane iskosa, lopta je završila u korneru posle "kačenja" Juranovića.

15:13

Vodeći gol Albanije

15:11

11' Gooooool!

Albanija je povela protiv Hrvatske, 0:1.

Jasir Asani je centrirao sa desne strane, a loptu je glavom skrenuo Ćazim Lači i tako savladao Dominika Livakovića.

15:10

15:07

8' Hrvatska preuzela inicijativu

Za razliku od uvodnih minuta, "vatreni" su sada ti koji imaju loptu u nogama.

I dalje čekamo na konkretne šanse.

15:06

15:03

4' Neočekivano?

Hrvatska, kao favorit na papiru, na startu utakmice nalazi se u podređenom položaju.

Albanci deluju ozbiljnije, rešeni su da pojure ka golu Livakovića.

15:00

1' Utakmica je počela

Sa centra su krenuli fudbaleri Albanije.