Fudbal 72

15.6.2024.

17:15

Švajcarska nokautirala Mađare za prvu pobedu na EURO!

Fudbaleri Švajcarske pobedili su Mađarsku 3:1 (2:0) u prvom meču grupne faze EURO u Kelnu.

Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe

Švajcarska je do prvog trijumfa u grupi A stigla golovima Dua u 13. minut, Ebišera u finišu prvog poluvremena, dok je pobedu potvrdio  Embolo u 93. minutu.

Mađari su mnogo bolje igrali u drugom delu meča, konstantno vršili pristisak, Varga je u 66. minutu dao nadu u preokret, ali ništa više od toga naši severni susedi nisu mogli.

Mađari naredni meč igraju 19. juna protiv domaćina Nemačke (18.00), dok će Švajcarske  istog dana snage odmeriti sa Škotskom (21.00)

Početak utakimice je bio žustar u pogledu duela, ali relativno miran kada su šanse u pitanju.

Švajcarci su praktično iz prve prave stigli do vođstva, a strelac u 13. minutu bio je Kvadvo Dua.

Ebišer se ponudio, prihvatio loptu, podigao glavu i sjajnim dodavanjem proigrao napadača Ludogoreca koji je rutinski matirao Gulačija.

Ovaj gol je najpre bio poništen zbog ofsajda, međutim, sudija Vinčić je nakon intervencije VAR-a mogao da pokaže samo na centar.

Da izađe na vreme i napravi ofsajd zakasnio je Miloš Kerkez, momak rođen u Vrbasu.

Fenomenalnu priliku da dotuče Mađare imao je potom Vargas u 20. minutu, ali je Gulači sjajno intervenisao.

Kerkez je pogrešio, u duelu je slab bio Salai, da bi čist zicer Vargasu skinuo Gulači.

Švajcarska je i u nastavku bila konkretnija, doduše ne mnogo, dok su se Mađari mučili u kreiranju napada, pošto je i Soboslaj, najbolji igrač naših severnih komšija, bio odsečen.

Mađari su drugi gol primili u najgorem mogućem trenutku, u 45. minutu, tačno pred odlazak na pauzu.

Grešku u dodavanju rivala iskoristio je Mišel Ebišer, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora. Pogodio je dalji ugao golmana Gulačija.

Mađarska je mnogo bolje počela drugo poluvremene, stala je na loptu i konstantno vršila pristiska na rivala.

Opsedali su gol Švajcaraca, pokušavali da dođu do gola, kako bi se potpuno vratili u meč.

Nadu za to dao im je Varga u 66. minutu, kada se agresivnost ekipe Marka Rosija konačno isplatila.

Smanjili su na 1:2 i krenuli u potpunu ofanzivu. Ređale se u se šanse, ali golova nije bilo.

Švajcarske se branila, odolela svih napadima rivala i u 93. minutu iskoristila je greške mađarske odbrane i na kraju došla do trećeg gola, a strelac je bio Embolo za konačnih 3:1.

Dešavanja iz Kelna mogli ste da pratite u LIVEBLOGU B92.sport.

16:49

93' Gol!

Vodi Švjacarska 3:1! Embolo potvrđuje prvu pobedu Švajcarske!
Katastrofalana odbrana Mađara.

16:48

91' Brane se Mađari!

Kontranapad Švajcaraca, Rider je povukao loptu po levoj strani, ali obranili su se Mađari.

16:47

Još pet minuta

Još 300 sekundi drame u Kelnu.

16:45

89' Kakva odbrana Gulačija!

Džaka zaustavljen, korner za Švajcarsku.