Fudbal 0

8.6.2024.

23:35

Španci spremni za "grupu smrti" – "petarda" u režiji Pedrija

Najbolji fudbaleri Španije pobedili su Severnu Irsku 5:1 u poslednjoj proveri pred polazak na Evropsko prvenstvo.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/Cati Cladera

Bilo je ovo autoritativno izdanje ekipe Luisa de la Fuentea u kojoj se večeras izdvojilo jedno ime - Pedri (21).

Za 60 minuta koliko je proveo u igri ofanzivni vezni igrač Barselone ostavio je najjači utisak, golgeterski pokrenuo tim, potom upisao još jedan gol do poluvremena.

"Furija" je očas posla od 0:1 došla do 4:1.

Za samo dvadesetak minuta, nakon gola gostiju preko Balarda, domaći tim je preuzeo sve konce igre "u svoje ruke", zagospodario terenom, a uz Pedrija, odbranu gostiju "u čvor" su vezivali Niko Vilijams i Lamine Jamal.

Jamal, najmlađi u ovom sastavu Španije, bio je dvostruki asistent, dok je brzonogi fudbaler Atletik Bilbaoa upisao jedno produktivno dodavanje, upravo za Pedrija, kada je ovaj povisio na 3:1.

Osim Pedrija, golove za domaći tim postigli su Morata, Ruiz i Ojarsabal, koji je bio i jedini strelac u drugom poluvremenu.

Španija se na EURU nalazi u takozvanoj "grupi smrti" u kojoj su još Italija, Hrvatska i Albanija.