Fudbal 2

7.6.2024.

23:12

Nemci slavili pred Euro – Grosova "strela" za slom Grka u 89'

Fudbalska reprezentacija Nemačke savladala je Grčku 2:1 u poslednjoj proveri pred nastup na Evropskom prvenstvu čiji su domaćini.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Meč je odiran na "Borusija Parku" u Menhengledbahu.

Grci su poveli preko Masurasa u 33. minutu i tako krunisali daleko bolje izdanje u prvom delu meča, ali su poklekli u nastavku - bio je to period igre koji je pripao nemačkom timu.

Golove za ekipu Julijana Nagelsmana postigli su Kai Haverc u 56. minutu i Paskal Gros u 89.

A ovako je Grčka povela - nakon kiksa Manuela Nojera.

Golman Nemaca je imao i neke briljantne trenutke, već u 7. minutu kada je sjajno odreagovao na pokušaje Colisa koji ni iz dva pokuašaja nije uspeo da smesti loptu iza leđa nemačke "hobotnice".

Bio je to možda i najefektniji trenutak meča.

Nemci su kapitulirali, bilo je samo pitanje vremena jer su bili prilično loši u tom delu meča, međutim pokazali su pravo lice u drugom poluvremenu.

Ulazak Rauma i Sanea uneo je živost u igri Nemačke, a upravo je Sane proigrao Haverca, pre nego što je ovaj smestio loptu u mrežu Grka.

Nagelsman je potom izvršio još izmena, između ostalog uveo je i Gorsa, a ovaj u samoj završnici rešio utakmicu.

Fudbaler Kristal Palasa zablistao je u toj situaciji.

Uhvatio je "drop-kik" udarac na odbitak odbrane Grka, otprilke na 17 metara od gola, i pogodio desnu stranu mreže gola gostiju - za delirijum na stadionu.

Nemci otvaraju Evropsko prvenstvo utakmicom protiv Škotske 14. juna.